گوگل کروم

کروم 76 ( Chrome 76 ) چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

کروم 76 تغییرات جدی را در وب ایجاد کرده است. اکنون Flash به طور پیش فرض غیرفعال شده است و وب سایت ها قادر به تشخیص اینکه آیا شما از حالت ناشناس استفاده می کنید ، نیستند.

طبق معمول ، گوگل کروم این بروزرسانی را به صورت خودکار نصب می کند. می توانید با کلیک بر روی menu > Help > About Google Chrome ، یک بروزرسانی فوری را انجام دهید . Chrome همه به روزرسانی های موجود را بررسی کرده و آنها را نصب می کند.

 کروم 76 : Flash به طور پیش فرض غیرفعال شده است

پیام "افزونه مسدود شده" در Google Chrome.

اکنون Google Chrome به طور پیش فرض Adobe Flash را در تمام وب سایت ها مسدود می کند. شما می توانید فلش را دوباره فعال کنید ، اما فقط می توانید از Flash در حالت کلیک برای پخش استفاده کنید. همچنین اخطاری را مشاهده خواهید کرد که Chrome بعد از دسامبر سال 2020 از Flash Player پشتیبانی نمی کند.

Adobe Flash همچنین از شروع سال 2021 متوقف خواهد شد ، بنابراین این یک حرکت معقول برای Google است. تا آن زمان ، شما هنوز هم می توانید از Flash استفاده کنید .

کروم 76 : وب سایت ها نمی توانند حالت ناشناس را تشخیص دهند

سایت ها می توانند با انجام یک درخواست API FIleSystem که در حالت ناشناس غیرفعال است ، شما را در حالت ناشناس تشخیص دهد. برخی وب سایت ها از این ترفند برای مسدود کردن بازدیدکنندگانی که در حالت ناشناس هستند استفاده می کنند ، زیرا حالت ناشناس روش متداول برای دور زدن گذرگاه های پرداخت در وب است. اما گوگل در حال بستن این شکاف است.

به عنوان مثال ، برخی از سایت های خبری مانند New York Times تعداد مقالاتی را که می خوانید محدود می کنند.. وب سایت ها دیگر نمی توانند به طور خاص حالت ناشناس را تشخیص و مسدود کنند.

مرتبط : نحوه بلاک کردن وب سایت ها در مرورگر گوگل کروم

حالت تاریک خودکار در حال آمدن به وب سایت ها است

با شروع Chrome 76 وب سایت ها می توانند تشخیص دهند که آیا شما حالت تاریک را روی سیستم عامل خود انتخاب کرده اید یا خیر. اگر حالت تاریک را فعال کرده باشید ، سایت می تواند به صورت خودکار یک تم حالت تاریک را برای شما فعال کند. توسعه دهندگان وب می توانند از این سؤال با پرسشنامه رسانه ” ترجیح رنگ-طرح ” در CSS استفاده کنند.

وب سایت ها باید این ویژگی را فعال کنند ، اما بسیاری از سایتهایی که مضامین تاریکی از جمله YouTube و Twitter ارائه داده اند – می توانند به این ویژگی وصل شوند و می توانند به طور خودکار آنها را برای شما فعال کنند.

Chrome به شما امکان جاسوسی از برنامه های افزودنی خود را می دهد

برگه سابقه فعالیت فعالیتهای افزودنی Chrome

Google درحال ویرایش برنامه های افزودنی مرورگر است و از آنها خواسته است فقط داده های لازم را برای عملکرد درخواست کنند. برخی از برنامه های افزودنی عادتهای مرور شما را بدون هشدار کافی به شما ردیابی می کنند.

در حال حاضر ، این ویژگی در پشت سوئیچ خط فرمان پنهان است. پس از فعال کردن --enable-extension-activity-logging پرچم ، می توانید هر افزونه را در صفحه تنظیمات برنامه های افزودنی انتخاب کنید ، روی جزئیات کلیک کرده و سپس  فعالیت آن را مشاهده کنید تا ببینید که چه افزونی انجام می دهد.

Chromebook ها برای برنامه های لینوکس  GPU را دریافت می کنند

گفتگوی لینوکس را برای Chromebook نصب کنید.

اندکی قبل از یک سال پیش ، Google برنامه های Linux را به Chromebooks آورد . آن برنامه های لینوکس به شتاب GPU دسترسی ندارند ، این بدان معناست که برنامه های فشرده گرافیکی مانند بازی ها به راحتی اجرا نمی شوند. اکنون Chrome 76 قصد دارد آن را با شتاب GPU حل کند.

این می تواند به این معنا باشد که Steam برای Linux عملکرد خوبی در یک Chromebook Intel دارد و آنلاک بازی های رایانه ای کاملی را باز خواهد کرد.

پاک کردن اعلان ها در کروم آسان تر شده است

دکمه All را برای اعلان ها در سیستم عامل Chrome پاک کنید

اگر از اعلان های پاکسازی در سیستم عامل Chrome متنفر هستید ، تنها نیستید. هرچه اعلانات بیشتری داشته باشید ، رسیدن به دکمه Clear All که گوگل در پایین لیست قرار داده است ، سخت تر است.

با بروزرسانی دیگر با این مشکل مواجه نخواهید شد و دکمه clear all در بالا قرار خواهد گرفت.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید