آیفون و آیپد

چند روش تقویت و افزایش شارژدهی باتری آیفون در آی او اس 13

آی او اس 13 هم اکنون به عنوان جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS برای آیفون های اپل (apple) منتشر شده و قابل دانلود و استفاده است. بنا به ادعای خیلی از کاربران با نصب این سیستم عامل قدرت شارژدهی باتری آیفون آن ها کاهش یافته است. خوشبختانه راه حل هایی برای رفع این مسئله وجود دارد. در ادامه این مطلب به 6 روش تقویت و افزایش شارژدهی باتری آیفون در iOS 13 اشاره می‌کنیم.

روش اول: فورس کلوز برنامه ها (Force Close)

سیستم عامل آی او اس 13 هم مثل دیگر سیستم عامل های موبایل به گونه‌ای طراحی شده که وقتی کاربر از یک برنامه خارج شود به طور کامل آن را متوقف نمی‌سازد و به نوعی اطلاعات برنامه را موقتا در رم (RAM) گوشی ذخیره باقی می‌گذارد تا اگر کاربر دوباره آن برنامه را اجرا کرد بتواند اقداماتی که قبلا انجام داده بود را مشاهده و دنبال نماید. در اندروید به لیست اپلیکیشن هایی که بدین ترتیب در رم گوشی باقی می‌مانند اصطلاحا لیست اپلیکیشن های اخیر (Recent Apps) گفته می‌شود. قرارگیری اپلیکیشن هایی که ممکن است به زودی دوباره از آن ها استفاده کنید در این بخش قابلیت خوبی است اما اگر اپلیکیشنی که دیگر نمی‌خواهید به این زودی ها از آن استفاده کنید در این لیست قرار گیرد اصلا خوب نبوده و منجر به افزایش مصرف شارژ باتری و تحت فشار قرار گرفتن رم می‌شود.

بنابراین با بستن اپلیکیشن هایی که در رم گوشی فعال باقی مانده‌اند می‌توانید به بهبود قدرت شارژدهی باتری و افزایش توان آن در آیفون کمک کنید. به بستن برنامه هایی که در بخش Recent Apps یا همان حافظه موقت آیفون ذخیره شده‌اند اصطلاحا فورس کلوز (Force Close) گفته می‌شود. برای فورس کلوز اپلیکیشن های اضافه در آیفون های اپل کافیست دکمه هوم آیفون را دو بار پشت سر هم بفشارید تا لیست اپلیکیشن های ذخیره شده در رم نمایان شود. هر اپلیکیشنی که فکر می‌کنید فعال بودن آن لازم نیست را با کشیدن انگشت به سمت بالا از لیست حذف نمایید.

اگر از نسخه های جدیدتر آیفون که دکمه هوم ندارند استفاده می‌کنید باید انگشت خود را از بخش زیرین صفحه به سمت بالا بکشید و در وسط صفحه نگه دارید تا لیست اپلیکیشن های اخیر نمایان شود. سپس با کشیدن انگشت به سمت بالا هر برنامه اضافه‌ای را از این لیست حذف کنید. هرچقدر اپلیکیشن های کمتری در این بخش از گوشی (رم آیفون) نیمه فعال باشند، مصرف شارژ باتری دستگاه کمتر می‌شود. خیلی از کاربران برای بهبود قدرت شارژدهی آیفون خود دائما و بازه های زمانی متفاوت تمام اپلیکیشن های موجود در این قسمت را به طور کامل فورس کلوز می‌کنند.

روش دوم: استفاده از حالت Dark Mode

این روش فقط در آیفون 11 پرو و 11 پرو مکس می‌تواند به تقویت و افزایش شارژدهی باتری آیفون کمک کند. از آنجایی که صفحه نمایش این دو گوشی از نوع OLED در نظر گرفته شده، هر یک از چراغ های LED نمایشگر آن برای نمایش رنگ ها روشن خواهند شد و در صورتی که رنگ مورد نیاز برای نمایش سیاه باشد، چراغ های LED نمایشگر روشن نمی‌شوند و در حالت خاموش رنگ سیاه را ارائه خواهند کرد. بدین ترتیب و با خاموش بودن چراغ های LED صفحه نمایش صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در مصرف شارژ باتری به عمل خواهد آمد. در iOS 13 قابلیتی تحت عنوان Dark Mode ارائه شده که رابط کاربری سیستم عامل iOS را سیاه رنگ و تیره می‌کند تا کاربر در محیط های تاریک و شب بتواند راحت تر از گوشی استفاده کند. با فعالسازی این قابلیت هم از آسیب دیدن چشم خود در محیط های تاریک جلوگیری خواهید کرد و هم به تقویت و افزایش قدرت شارژدهی باتری آیفون خود کمک می‌کنید.

بنابراین یکی دیگر از بهترین روش های تقویت باتری iPhone 11 Pro و iPhone 11 Pro Max مربوط به فعالسازی حالت Dark Mode می‌شود. در منوی تنظیمات سیستم عامل iOS 13 حتی گزینه‌ای برای فعالسازی خودکار این حالت در محیط های تاریک هم ارائه شده است. بدین منظور کافیست وارد منوی تنظیمات (Settings) آیفون شوید و به بخش Display & Brightness بروید. با فعالسازی گزینه Automatic حالت فعالسازی خودکار Night Mode فعال می‌شود. شما حتی با استفاده از گزینه Night Shift می‌توانید زمانبندی را هم برای فعالسازی خودکار حالت Night Mode در آی او اس 13 تعریف کنید.

روش سوم: استفاده از قابلیت Low Power Mode

خیلی از کاربران از قابلیت یا حالت Low Power Mode آیفون استفاده نمی‌کنند اما بکارگیری درست این قابلیت می‌تواند منجر شود که قدرت شارژدهی باتری آیفون در مواقع خاص چند برابر تقویت گردد. به عنوان مثال مواقعی که شارژ گوشی بسیار کم شده است یا مواقعی که می‌خواهید برای مدت زمان خاصی از گوشی استفاده نکنید می‌توانید قابلیت Low Power Mode را فعال نمایید. در آی او اس 13 فعالسازی این حالت به شدت در افزایش شارژدهی باتری آیفون موثر واقع می‌شود. به منظور فعالسازی قابلیت مذکور کافیست به مسیر Settings > Battery بروید و گزینه Low Power Mode را فعال نمایید.

روش چهارم: غیر فعال کردن قابلیت Raise to Wake

آی او اس 13 هم مثل نسخه های قبلی سیستم عامل iOS از قابلیت Raise to Wake پشتیبانی می‌کند. به موجب این قابلیت می‌تواند شرایطی را به وجود آورد که صفحه نمایش آیفون به محض برداشتن گوشی از روی میز یا گرفتن گوشی جلوی صورت به طور خودکار روشن شود. با غیر فعال کردن این قابلیت می‌توانید به کاهش مصرف شارژ باتری آیفون کمک کنید چون فعال بودن این ویژگی در خیلی از مواقع منجر به روشن شدن بدون دلیل صفحه نمایش گوشی می‌شود و روشن شدن نمایشگر هم مستقیما بر روی مصرف شارژ باتری تاثیرگذار خواهد بود. به منظور غیر فعال کردن قابلیت نام برده شده کافیست وارد مسیر Settings > Display & Brightness شوید و گزینه Raise to Wake را غیر فعال نمایید.

روش پنجم: غیر فعال کردن وای فای و بلوتوث

بدون تردید همگی با قابلیت های بلوتوث (Bluetooth) و وای فای (WiFi) آشنایی دارید. این دو ویژگی از قابلیت هایی هستند که مربوط به اتصالات آیفون می‌شوند. خیلی از افراد با بی‌توجهی به فعال بودن این دو قابلیت دائما آن ها را در آیفون خود فعال باقی می‌گذارند و انتظار دارند که این مسئله روی مصرف شارژ باتری دستگاه تاثیری نداشته باشد! اگر به فکر تقویت و افزایش شارژدهی باتری آیفون در iOS 13 هستید همیشه سعی کنید در مواقع غیر ضروری دو قابلیت بلوتوث و وای فای آیفون را غیر فعال کنید. به منظور غیر فعال کردن قابلیت بلوتوث کافیست به مسیر Settings > Bluetooth بروید و اسلایدر کنار این گزینه را غیر فعال کنید. به منظور غیر فعال کردن قابلیت وای فای هم به مسیر Settings > Wi-Fi بروید و اسلایدر کنار این گزینه را غیر فعال نمایید.

روش ششم: غیر فعال کردن دانلود و آپدیت های خودکار

تنظیمات سیستم عامل iOS 13 را می‌توان به گونه‌ای بهینه سازی کرد که از دانلود خودکار آپدیت ها توسط آن جلوگیری به عمل آید و انجام این کار به طرز قابل ملاحظه‌ای به تقویت و بهبود شارژدهی باتری آیفون کمک می‌کند. زمانی که قابلیت دانلود خودکار و آپدیت های خودکار در آیفون (iPhone) فعال باشد، دستگاه در شرایط های مختلف به طور خودکار از اتصال اینترنت برای دانلود آپدیت ها استفاده می‌کند و بدین ترتیب بخش قابل ملاحظه‌ای از شارژ باتری را مصرف خواهد کرد. پس سعی کنید قابلیت دانلود و آپدیت های خودکار را در iOS 13 غیر فعال نمایید. برای انجام این کار به مسیر Settings > iTunes & App Store بروید و در بخش Automatic Downloads اسلایدر کنار تمام گزینه های موجود را به حالت غیر فعال منتقل نمایید. انجام این کار منجر به جلوگیری از مصرف شدن شارژ باتری آیفون می‌شود.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید