گوگل شیت

نحوه چرخش متن در گوگل شیت

داشتن متن در یک خط افقی مستقیم در صفحه گسترده همیشه راحت نیست. چه بخواهید یک زاویه کمی اعمال کنید یا متن را کاملاً عمودی بچرخانید، چرخاندن متن در گوگل شیت آسان است .

چرخش متن در گوگل شیت

شما دو ابزار برای چرخش متن در Google Sheets دارید. می توانید از دکمه موجود در نوار ابزار یا دستوری از منو استفاده کنید. با هر گزینه، می توانید یک شیب ساده را انتخاب کنید، آن را به صورت عمودی بچرخانید، یا از یک زاویه برای درجات دقیق چرخش استفاده کنید.

مطالب مرتبط: نحوه ایجاد یک نمودار دایره ای در گوگل شیت

سلول حاوی متنی را که می خواهید بچرخانید انتخاب کنید. همچنین می توانید یک گروه از سلول ها، یک ستون یا یک ردیف را انتخاب کنید.

روی دکمه چرخش متن در نوار ابزار کلیک کنید و یکی از پنج گزینه را انتخاب کنید. می‌توانید از شیب به بالا یا پایین، چرخش به بالا یا پایین، یا به صورت عمودی چیدمان را انتخاب کنید.

همچنین می توانید برای انتخاب یک زاویه خاص بر روی فلش سمت راست کلیک کنید یا تعداد درجه های زاویه را در کادر وارد کنید.

یا از منو Format > Rotation را انتخاب کنید. شما در اینجا گزینه های مشابهی برای چرخاندن متن یا انتخاب زاویه دارید. تفاوت این است که شما نمی توانید تعداد درجه خود را برای زاویه از این نقطه وارد کنید.

هنگامی که متن خود را می چرخانید، می توانید اندازه ستون یا ردیف را تنظیم کنید تا متن تبدیل شده بهتر جا بیفتد.

ادغام سلول ها و چرخش متن

یکی از کاربردهای مفید برای چرخاندن متن در Google Sheets برای سرصفحه‌های ردیف است. ممکن است گروهی از ردیف‌ها داشته باشید که از یک برچسب استفاده می‌کنند. می توانید با ادغام سلول ها با هدر و سپس چرخاندن آن، این ظاهر را جذاب تر کنید.

مطالب مرتبط: نحوه تغییر نام ستون ها یا ردیف ها در گوگل شیت

در اینجا ما یک هدر Number of Call داریم که برای پنج ردیف اعمال می شود. می‌توانیم سلول‌ها را ادغام کنیم و متن را برای ظاهری بهتر تغییر دهیم.

سلول هایی را که می خواهید با یک سلول حاوی متنی که می خواهید بچرخانید ادغام کنید، انتخاب کنید. از منو روی Format > Merge Cells کلیک کنید و “Merge All” یا “Merge Vertically” را انتخاب کنید.

در حالی که سلول ادغام شده هنوز انتخاب شده است، چرخش را اعمال کنید. روی دکمه چرخش متن در نوار ابزار کلیک کنید و Rotate Up یا Format > Rotation > Rotate Up را از منو انتخاب کنید.

سپس مانند بالا، می توانید اندازه ستون را طوری تغییر دهید که متن ادغام شده و چرخانده شده را به خوبی متناسب کند.

چه بخواهید سرصفحه ستون‌ها، برچسب‌های ردیف یا حتی متن تصادفی را بچرخانید، می‌تواند ظاهر صفحه شما را جذاب کند و داده‌های شما را بهتر کند.

موفق باشید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید