آیفون و آیپد

چرا گوشی ایفون داغ می کند و روش های جلوگیری از داغ شدن گوشی

اگر از آیفون های اپل استفاده می‌کنید احتمالا با مشکل داغ شدن بدنه آن ها در حین انجام کارهای روزمره و مختلف رو به رو شده‌اید. اما دلیل داغ شدن بدنه آیفون ها چیست؟ آیا راهی وجود دارد که با در نظر گرفتن آن از داغ شدن آیفون جلوگیری به عمل آید؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به طور جمع در رابطه سوال مهم چرا گوشی ایفون داغ می کند صحبت کنیم و به روش های جلوگیری از بروز این مشکل اشاره داشته باشیم. با مجله تکنولوژی همراه شوید.

چرا گوشی ایفون داغ می کند

چرا گوشی ایفون داغ می کند : داغ شدن بی‌ دلیل بدنه آیفون

طبق گزارش برخی کاربران که سوال چرا گوشی آیفون داغ می کند را مطرح کرده‌اند، بدنه گوشی آن ها بی‌دلیل داغ می‌شود! این کاربران مدعی هستند که آیفون آن ها در حالت عادی و حتی زمانی که آن ها از اپلیکیشن هایی مثل اینستاگرام، تلگرام و واتساپ استفاده می‌کنند هم داغ می‌شود. اما دلیل این موضوع چیست؟ به احتمال خیلی زیاد دلیل بروز این مشکل با یک نقص سخت افزاری ارتباط دارد که مرتبط با مدار پاور یا باتری گوشی می‌شود. در صورتی که باتری گوشی فاسد باشد، احتمال ایجاد فعل و انفعالات شیمیایی گرمازا و بدون دلیل در آن افزایش پیدا می‌کند.این مسئله اصلی ترین عامل داغ شدن آیفون هایی است که کاربر بیش از 2 سال از آن ها استفاده می‌کند.

چرا گوشی ایفون داغ می کند

رفع مشکل در آیفون های این چنینی باید باتری گوشی تعویض شود و همچنین مدار پاور آن توسط یک تعمیرکار خوب مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد. احتمال دارد در مدار پاور و قطعات سخت افزاری مرتبط با آن هم مشکلاتی وجود داشته باشد که یک تعمیرکار مجرب قادر به شناسایی و رفع آن ها خواهد بود. اما اگر باتری آیفون خود را به تازگی تعویض کرده باشید و مشکل داغ شدن بدنه در آن نمایان شده باشد مشکل چیست؟ در اینگونه مواقع احتمالا باتری که در موبایلتان نصب شده اورجینال نیست و کیفیت لازم را ارائه نمی‌کند و به همین دلیل در حین استفاده از گوشی و دریافت انرژی لازم از باتری، گرمای زیادی در گوشی به وجود می‌آید. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد مربوط به این می‌شود که تحت هر شرایط باید داغ شدن بدنه آیفون های اپل جدی گرفته شود و برای رفع آن تمام اقدامات لازم صورت پذیرد.

روش های جلوگیری از داغ شدن بدنه آیفون

حالا که به سوال اصلی یعنی چرا گوشی آیفون داغ می کند پاسخ دادیم، بهتر است به برخی از نکات و روش هایی اشاره کنیم که با در نظر گرفتن آن ها تا حد زیادی می‌توانید از داغ شدن بدنه گوشی های موبایل و آیفون های اپل جلوگیری به عمل آورید.

  • بازی سنگین در آیفون اجرا نکنید: مهمترین عاملی که باعث بروز مشکل داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی های موبایل و آیفون های اپل می‌شود مربوط به اجرای بازی های سنگین خواهد بود. با عدم نصب و اجرای اینگونه بازی ها می‌توانید همیشه شدت گرما و دمای گوشی را کنترل کرده و در وضعیت نرمال قرار دهید.
  • گوشی را در معرض گرما و آفتاب قرار ندهید: قرار دادن گوشی در زیر نور آفتاب یا مکان های خیلی گرم مثل نزدیک بخاری و شومینه می‌تواند به شدت روی داغ شدن بیش از حد بدنه آن ها تاثیرگذار باشد و به قطعاتی مثل ال سی دی و باتری آسیب های جدی وارد کند.
چرا گوشی ایفون داغ می کند
  • عدم اتصال طولانی مدت به شارژر: همیشه سعی کنید گوشی خود را در بازه های زمانی کوتاه به شارژ بزنید تا از داغ شدن بیش از اندازه بدنه و باتری دستگاه جلوگیری شود. برای دستیابی به بهترین نتیجه مقدار شارژ باتری را مابین 40 الی 90 درصد نگه دارید.
  • عدم استفاده از گوشی در حین شارژ: همانطور که قبلا گفتیم پروسه شارژ باتری یک پروسه گرمازاست و انتقال انرژی مابین شارژر و گوشی خود به خود منجر به بروز گرما می‌شود. زمانی که شما در حین شارژ کردن باتری گوشی از آن استفاده می‌کنید، بار وارد بر دستگاه چند برابر شده و با درگیر شدن پردازنده و دیگر قطعات، گرمای بیشتری توسط گوشی تولید می‌شود و در نتیجه شاهد داغ شدن بیش از حد آیفون خواهید بود.

بنابراین برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد بدنه آیفون و هر گوشی دیگری که از این مشکل رنج می‌برد به موارد فوق دقت و توجه داشته باشید و اجازه ندهید که این موارد به افزایش گرمای تولید شده در بدنه گوشی دامن بزنند.

اگر به داغ شدن بدنه آیفون توجه نکنیم چه می‌شود؟

حالا که پاسخ سوال اصلی یعنی چرا گوشی آیفون داغ می کند را ارائه کردیم، بد نیست کمی هم در مورد بی‌توجهی به این مسئله صحبت داشته باشیم چون متاسفانه زیاد دیده می‌شود که افراد به داغ شدن بدنه آیفون های اپل بی‌توجهی می‌کنند و حتی خیلی از آن ها مدعی می‌شوند که داغ شدن بدنه آیفون امری طبیعی است و اغلب گوشی های آیفون از این مشکل رنج می‌برند! در پاسخ به این ادعا باید بگوییم که به هیچ عنوان داغ شدن بیش از حد بدنه آیفون های اپل و هیچ گوشی دیگری یک امر طبیعی نیست! بنابراین اگر این مشکل در گوشی شما به وجود آمده باید پیگیری و رفع شود.

حداکثر دمایی که می‌تواند در بدنه آیفون های اپل به وجود آید معادل 25 درجه سانتیگراد است و در صورتی که دمای بدنه آیفون از این حد تجاوز کند، پیغامی روی صفحه گوشی نمایان خواهد شد که از کاربر می‌خواهد کمی استفاده از آیفون را متوقف کرده و اجازه دهد دستگاه خنک شود. این پیغام نگران کننده نیست و فقط برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات سخت افزاری گوشی ارائه می‌شود اما در صورتی که دائما با این پیغام مواجه شوید و به آن بی‌توجهی کنید، ممکن است مشکلات جدی برایتان به وجود آید. به عنوان مثال بارها دیده شده برد اصلی گوشی های آیفون در اثر عدم توجه کاربران به این پیغام هشدار و داغ شدن بیش از اندازه بدنه گوشی سوخته یا باتری گوشی آسیب دیده و حتی ال سی دی دچار مشکل شده است. بنابراین عدم توجه به داغ شدن بیش از اندازه آیفون می‌تواند صدمات جدی را به گوشی وارد کند. به همین جهت است که توصیه داریم همیشه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنید و اگر با این مشکل مواجه هستید از موضوع را با یک تعمیرکار خوب در میان بگذارید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید