گوگل کروم

نحوه نصب یا حذف مرورگر گوگل کروم در ویندوز و مک

گوگل کروم یکی از پرطرفدارترین مرورگرهای وب در ویندوز و مک است که مبتنی بر Chromium منبع باز گوگل است. نصب و حذف نصب مرورگر گوگل کروم در ویندوز و مک بسیار آسان است.

نحوه نصب مرورگر گوگل کروم در ویندوز 10

مرورگرهای وب مانند مایکروسافت اج را باز کنید ، ” google.com/chrome ” را در نوار آدرس تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید. روی Download Chrome > Accept and Install > Save File کلیک کنید.

How to Install or Uninstall the Google Chrome Browser

به طور پیش فرض ، نصب کننده در پوشه بارگیری شما قرار می گیرد. به پوشه مناسب در File Explorer بروید ، بر روی “ChromeSetup” دوبار کلیک کنید تا پرونده باز شود و سپس بر روی دکمه “Run” کلیک کنید.

How to Install or Uninstall the Google Chrome Browser

هنگامی که از شما خواسته شد اجازه دهید این برنامه در دستگاه شما تغییراتی ایجاد کند ، روی ” Yes ” کلیک کنید. Google Chrome نصب را آغاز می کند و پس از اتمام مرورگر به طور خودکار باز می شود. اکنون می توانید به حساب Google خود وارد شوید ، مرورگر وب را شخصی سازی کنید و از Chrome به عنوان مرورگر شخصی خود استفاده کنید.

نحوه حذف گوگل کروم در ویندوز 10

با انتخاب نماد ویندوز در نوار وظیفه ، منوی Start خود را باز کرده و روی نماد “Settings” کلیک کنید.

How to Install or Uninstall the Google Chrome Browser

از فهرست گشودنی ، روی ” Apps ” کلیک کنید. برای یافتن Google Chrome ، در فهرست ” Apps & Features ” حرکت کنید. بر روی “Google Chrome” کلیک کنید و سپس دکمه ” Uninstall ” را انتخاب کنید. از شما خواسته می شود بر روی دکمه ” Uninstall ” دوم کلیک کنید ، که روند حذف را کامل می کند.

ویندوز 10 اطلاعات نمایه ، نشانک ها و تاریخچه شما را حفظ می کند.

نحوه نصب Google Chrome در مک

با بارگیری نصب کننده Chrome شروع کنید. هر مرورگر وب را باز کنید ، ” google.com/chrome ” را در نوار آدرس تایپ کنید و سپس دکمه Enter را فشار دهید.

اکنون روی بارگیری Chrome for Mac> Save File> OK کلیک کنید. پوشه بارگیریهای خود را باز کرده و روی پرونده “googlechrome.dmg” دوبار کلیک کنید. در پنجره بازشو ، نماد Google Chrome را مستقیماً در زیر آن ، در پوشه برنامه ها کلیک کرده و بکشید.

macOS Chrome را نصب کنید

اکنون می توانید Google Chrome را از پوشه برنامه های خود یا با استفاده از Spotlight Search اپل باز کنید  .

مرتبط:نحوه بروزرسانی و آپدیت کردن مرورگر گوگل کروم

نحوه حذف نصب گوگل کروم در مک

اطمینان حاصل کنید که Chrome بسته است. می توانید با کلیک راست بر روی نماد Chrome و انتخاب دکمه “Quit” این کار را انجام دهید.

macOS از Chrome خارج شوید

برای دسترسی به همه برنامه های نصب شده خود ، روی نماد پوشه ” Applications ” کلیک کنید.

پوشه برنامه های کاربردی macOS

نماد “Google Chrome” را روی سطل زباله کلیک کنید و بکشید.

برنامه های macOS

تا زمانی که سطل زباله خالی نشود ، macOS برخی از پرونده های Chrome را در برخی از فهرست ها حفظ خواهد کرد. می توانید با کلیک راست روی سطل آشغال و انتخاب ” Empty Trash ” این کار را انجام دهید.

سطل زباله خالی macOS

روش دیگر ، می توانید Finder را باز کنید ، روی ” Applications ” کلیک راست کرده و روی “Google Chrome” کلیک راست کرده و ” Move to Trash ” را انتخاب کنید. هنوز لازم است روی سطل زباله کلیک راست کرده و “Empty Trash” را انتخاب کنید تا تمام پرونده های دستگاه شما حذف شود.

macOS Chrome را به سطل زباله منتقل کنید

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید