آیفون و آیپدموبایل سامسونگ و تبلت

مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون XS Max

اگر از نظر بودجه و هزینه با محدودیت مواجه نیستید و می‌خواهید یک گوشی فوق‌العاده عالی بخرید، شک نکنید گلکسی نوت 9 سامسونگ و آیفون XS Max اپل از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهند بود؟ اما کدامیک از این دو گوشی برای شما مناسب تر هستند؟ در این مطلب قصد داریم به مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون XS Max بپردازیم.

 

مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون XS Max : طراحی و ظاهر

از آنجایی که هر دو گوشی مد نظر از بهترین و با کیفیت ترین اسمارتفون های بازار هستند، بنابراین شک نداشته باشید نقطه ضعفی در کیفیت طراحی هیچ یک از آن ها پیدا نخواهید کرد و در مقایسه این بخش فقط سلیقه شخصی شماست که می‌تواند روی انتخاب و ترجیح دادن یک گوشی نسبت به دیگری تأثیرگذار باشد. مقایسه را با زیر ذره‌بین قرار دادن ابعاد دو گوشی آغاز می‌کنیم. سامسونگ سعی کرده سبک طراحی ابعاد جدیدی که به سمت آن گرایش یافته را در گلکسی نوت 9 هم پیاده کند و به همین سبب این گوشی را بلندتر و کم عرض تر طراحی کرده است. این مسئله وقتی گلکسی نوت 9 را در کنار آیفون XS Max قرار دهید به وضوح قابل درک خواهد بود چون طول نوت 9 از آیفون مذکور بیشتر بوده اما عرض آن از این گوشی کمتر است. از نظر ضمانت هم آیفون XR Max چیزی در حدود 1.1 میلیمتر از فبلت نوت 9 باریک تر طراحی شده و ظریف تر از آن به نظر می‌آید.

وزن آیفون ایکس اس مکس حدود 208 گرم است اما فبلت نوت 9 وزنی در حدود 201 گرم دارد. پس از نظر وزن تفاوت خیلی محسوسی مابین دو گوشی مورد نظر وجود نخواهد داشت. هر دو گوشی از طراحی ضد آب بهره‌مند هستند و از استاندارد IP68 پشتیبانی می‌کنند و در بررسی های عملی صورت گرفته هم ثابت کرده‌اند که واقعاً در برابر نفوذ آب مقاومت بالایی دارند و می‌توان به ضد آب بودن هر دوی آن ها اعتماد کرد. پشتیبانی همزمان از دو سیم کارت هم یکی دیگر از ویژگی های مشترک مابین نوت 9 و آیفون ایکس اس مکس محسوب می‌شود. از نظر کارایی های مرتبط با طراحی، دو ویژگی اصلی در فبلت نوت 9 دیده می‌شود که آیفون XS Max از آن ها بهره‌مند نیست. اولین مسئله مربوط به اسکنر انگشت می‌شود! گلکسی نوت 9 سامسونگ یک اسکنر انگشت دارد که در قاب پشت آن نصب شده و زیر لنز دوربین اصلی و دوگانه دستگاه دیده می‌شود. حتماً می‌دانید که آیفون XS Max از اسکنر انگشت بهره نمی‌برد، بنابراین اگر علاقمند بکارگیری اسکنر انگشت هستید، آیفون ایکس اس مکس شما را نا امید می‌کند.

اما اپل به جای اسکنر انگشت در آیفون ایکس اس مکس قابلیتی تحت عنوان فیس آیدی (Face ID) را ارائه کرده که یک قابلیت تشخیص چهره فوق پیشرفته است. با این قابلیت می‌توان قفل گشایی از نمایشگر دستگاه و تمام اقدامات امنیتی که قبلاً با اسکنر انگشت قابل انجام بودند را با سرعت بالا و دقت بی‌نظیری انجام داد. قابلیت فیس آیدی بدون تردید هم اکنون پیشرفته‌ترین و دقیق تر تکنولوژی تشخیص چهره‌ای است که در گوشی های موبایل شاهد پیاده‌سازی آن هستیم. بنابراین به نظر می‌رسد اپل از این نظر یک قدم رو به جلوی بزرگ برداشته و شاید به نوعی می‌خواهد بکارگیری اسکنر انگشت در گوشی های موبایل را کاملاً منسوخ نماید. البته گلکسی نوت 9 سامسونگ هم از قابلیت اسکن عنبیه چشم پشتیبانی می‌کند اما دقت و کیفیت عملکرد آن و همچنین ماهیت این سیستم به هیچ عنوان با فیس آیدی قابل مقایسه نیست. بنابراین اگر دوست دارید یک قابلیت امنیتی و بیومتریک جدید و پیشرفته را تجربه کنید، آیفون XS Max این امکان را برایتان فراهم می‌کند. ویژگی دومی که در فبلت نوت 9 وجود دارد و آیفون XS Max از آن بهره‌ نمی‌برد مربوط به قلم اختصاصی می‌شود که S Pen نام دارد. قلم S Pen در واقع یک قلم استایلوس فوق حساس و دقیق است که با آن می‌توانید بهتر از صفحه نمایش بزرگ فبلت نوت 9 استفاده کنید و کارهایی خاصی مثل نوت برداری روی نمایشگر خاموش گوشی، ایجاد طرح های هنری و نقاشی و غیره را انجام دهید. این قلم از طریق بلوتوث با فبلت نوت 9 در ارتباط خواهد بود و اقداماتی را هم از این طریق انجام می‌دهد که قصد نداریم خیلی در این مقایسه وارد جزئیات آن شویم. پس سامسونگ گلکسی نوت 9 از قلم S Pen پیشرفته بهره می‌برد اما آیفون ایکس اس مکس از قابلیت این چنینی بهره‌مند نیست.

اما در قدم بعدی مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون XS Max نوبت به زیر ذره‌بین قرار دادن ظاهر، زیبایی و خوش دست بودن آن ها می‌رسد. هر دو گوشی مورد نظر زیبا و شیک هستند و از سبک طراحی مدرنی بهره می‌برند. جنس فریم اصلی هر دوی آن ها فلزی است و قاب پشت و جلوی آن ها هم با شیشه گوریلاگلس و ضد خش پوشانده می‌شود. فریم گلکسی نوت 9 از جنس آلومینیوم در نظر گرفته شما اما فریم iPhone XS Max از فولاد ضد زنگ است. همچنین شیشه گوریلاگلس 5 در پنل جلو و پشت گلکسی Note 9 بکار رفته اما مشخص نیست کدام نسخه از شیشه گوریلاگلس در قاب آیفون ایکس اس مکس مورد استفاده قرار داده شده است. بکارگیری شیشه در قاب دو گوشی سبب گشته تا هر دوی آن ها ظاهری زیبا، براق، چشم نواز و مدرن داشته باشند. مقاومت بدنه هر دو محصول نام برده شده بسیار بالا بوده و به راحتی روی بدنه دو محصول مورد نظر خط و خش ایجاد نمی‌شود.

با در دست گرفتن هر دو گوشی نام برده شده حس و حال متفاوت و عالی به شما منتقل خواهد شد. هر دو گوشی بسیار خوش دست طراحی شده‌اند و در دست گرفتن آن ها حس خاصی را به شما منتقل می‌کند که شاید هیچ گوشی دیگری هم اکنون نتواند حس مشابهی را به یک کاربر منتقل نماید. زمانی که از نمای رو به رو به گلکسی نوت 9 و آیفون XS Max نگاه می‌کنید، صفحه نمایش بدون حاشیه و بزرگ آن ها توجهتان را جلب خواهد کرد. دو لبه سمت راست و چپ صفحه نمایش فبلت نوت 9 کمی خمیده هستند اما این سبک طراحی در آیفون ایکس اس مکس پیاده سازی نشده و لبه های صفحه نمایش آن کاملاً فلت خواهند بود. همچنین دو لبه فوقانی و زیرین صفحه نمایش فبلت Note 9 حاشیه های ضخیم تری نسبت به آیفون XS Max دارد که به نظر ما این موضوع سبب شده محتوای نمایشگر روی iPhone XS Max جذاب تر از نوت 9 باشد و کلاً از نمای رو به رو آیفون XS Max اپل زیباتر از فبلت Galaxy Note 9 به نظر برسد. حتی زائده‌ای که در بخش فوقانی صفحه نمایش آیفون ایکس اس مکس اپل تعبیه شده و از آن با لقب ناچ (Notch) نام برده می‌شود هم هماهنگی خوبی با زبان طراحی دستگاه دارد و از حاشیه یک دست بخش فوقانی نمایشگر نوت 9 زیباتر به نظر می‌آید

اما زمانی که از نمای پشت به دو گوشی مد نظر نگاه کنید، چندین موضوع توجهتان را جلب خواهند کرد. اول اینکه لبه های سمت راست و چپ قاب پشت گلکسی نوت 9 خمیدگی خاصی دارند که منجر به کیپ شدن گوشی در دست کاربر می‌شوند اما آیفون XS Max هیچ خمیدگی در لبه های قاب پشت خودش ندارد و کاملاً فلت است. از سمت دیگر چهار گوشه قاب نوت 9 زاویه‌دارتر از چهار گوشه قاب آیفون ایکس اس مکس طراحی شده‌اند و این امر موجب گشته تا فبلت نوت 9 شبیه به مستطیل به نظر آید که ما خیلی طرفدار این سبک طراحی نیستیم. به نظر ما قاب پشت آیفون XS Max زیبایی و یکپارچگی بهتری در مقایسه با قاب پشت گلکسی نوت 9 دارد. زمانی که به قاب پشت گلکسی نوت 9 نگاه کنید، متوازن نبودن اجزای بکار رفته در این بخش و به ویژه دوربین آن کمی آزاردهنده بوده و ظاهر دستگاه را غیرمتعارف می‌کند. لنز دوربین اصلی و دوگانه این گوشی در بخش فوقانی و وسط قاب پشت دستگاه به صورت افقی تعبیه شده و یکی از لنز ها بزرگ تر از لنز دیگر خواهد بود و چراغ فلش LED و دیگر متعلقات دوربین اصلی هم در کنار آن ها نصب هستند. درست زیر لنز مجموعه مذکور هم اسکنر انگشت گوشی تعبیه می‌شود و زیر این اسکنر هم نام سامسونگ به عنوان لوگوی رسمی این شرکت ضمیمه شده است. بنابراین خیلی توازن و یکپارچگی در قاب پشت نوت 9 قابل رویت نیست.

اما در سمت مقابل اپل توازن را در قاب پشت آیفون XS Max رعایت کرده و به نظر ما این مسئله سبب شده که قاب پشت این گوشی زیباتر و جذاب تر از قاب پشت نوت 9 به نظر آید. همانطور که گفتیم لبه های قاب پشت این گوشی فلت هستند و خمیدگی ندارند. در گوشه سمت چپ و فوقانی قاب پشت آیفون XS Max لنز دوربین دوگانه آن نصب شده است. این دو لنز به صورت عمودی و یک اندازه در این قسمت نصب هستند و چراغ فلش LED چهارگانه دوربین اصلی هم دقیقاً مابین دو لنز دوربین اصلی آن تعبیه شده است. در وسط قاب پشت گوشی هم مثل همیشه لوگوی اپل قرار دارد. بنابراین به نظر ما سبک طراحی قاب پشت آیفون ایکس اس مکس از سبک طراحی قاب پشت گلکسی نوت 9 بهتر است، چون حالتی متوازن‌تر دارد. اگر بخواهیم جمع‌بندی از سبک طراحی و ظاهر دو گوشی مذکور داشته باشیم باید بگوییم که هر دوی آن ها فوق‌العاده با کیفیت هستند و از زبان طراحی مدرنی بهره می‌برند و تفاوت های ظاهری مابین آن ها به صورت سلیقه‌ای می‌تواند از دید هر کاربر زیباتر به نظر آید. به نظر شخصی ما ظاهر آیفون XS Max در مقایسه با گلکسی Note 9 زیباتر است و این گوشی از نظر ظاهری می‌تواند انتخاب بهتری در مقایسه با فبلت نوت 9 باشد، اما فراموش نکنید فبلت نوت 9 از قلم S Pen اختصاصی و اسکنر انگشت بهره می‌برد که آیفون ایکس اس مکس از آن ها بهره‌مند نیست.

مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون XS Max : صفحه نمایش

شاید یکی از مهمترین بخش های مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون XS Max مربوط به صفحه نمایش آن ها باشد. با توجه به اینکه هر دو گوشی نام برده شده از گوشی های جدید و برتر بازار هستند، بنابراین از سبک طراحی منطبق با انتظارات روز کاربران بهره می‌برند. حتماً می‌دانید که این روزها تجهیز گوشی های موبایل به صفحه نمایش بدون حاشیه و بزرگ کاملاً مرسوم شده و هرچقدر یک گوشی صفحه نمایشی بزرگ‌تر و با حاشیه باریک‌تر داشته باشد، بیشتر مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد. آیفون ایکس اس مکس اپل صفحه نمایشی 6.5 اینچی دارد اما نمایشگر گلکسی نوت 9 یک نمایشگر 6.4 اینچی است، بنابراین چه باورتان بشود چه نشود، صفحه نمایش آیفون XS Max از فبلت Note 9 بزرگ‌تر خواهد بود. بلند و کم عرض تر بودن بدنه گلکسی نوت 9 سبب شده که صفحه نمایش این گوشی هم بلندتر و کم عرض تر باشد. نسبت تصویر نمایشگر نوت 9 معادل 18.5 به 9 است، اما نمایشگر آیفون ایکس اس مکس نسبت 19.5 به 9 را ارائه می‌کند. بنابراین وقتی دو گوشی را از نمای رو به رو در کنار هم قرار دهید، ممکن است بلندتر بودن صفحه نمایش نوت 9 این تصور را در شما به وجود آورد که دستگاه از نمایشگری بزرگ‌تر در مقایسه با آیفون XS Max بهره می‌برد که اینطور نیست!

پنل نمایشگر هر دو گوشی از نوع سوپر آمولد (Super AMOLED) خواهد بود که هم اکنون بهترین و با کیفیت ترین نوع از پنل های نمایشگر گوشی های موبایل محسوب می‌شود. نمایشگر آیفون XS Max تقریبا 84.4 درصد از کل مساحت پنل جلوی دستگاه را در بر گرفته و در سمت مقابل نمایشگر گلکسی نوت 9 چیزی در حدود 83.4 درصد از کل مساحت پنل جلوی گوشی را احاطه می‌کند. پس همانطور که گفتیم صفحه نمایش هر دو گوشی بدون حاشیه خواهد بود و اختلال 1 درصدی مابین نسبت “نمایشگر به بدنه” دو گوشی قابل چشم پوشی خواهد بود، اگرچه به عقیده ما نوع طراحی حاشیه های صفحه نمایش در آیفون ایکس اس مکس از نوع طراحی که سامسونگ در فلت نوت 9 بکار برده زیباتر و جالب تر به نظر می‌رسد. ضمناً روی صفحه نمایش هر دو گوشی نام برده شده با شیشه ضد خش پوشانده شده است. البته اپل به نوع دقیق شیشه ضد خش بکار رفته در نمایشگر آیفون ایکس اس مکس اشاره نداشته اما می‌دانیم که سامسونگ روی صفحه نمایش فبلت نوت 9 را با شیشه گوریلاگلس 5 پوشانده است. با وجود این تفاسیر توصیه می‌کنیم حتماً روی صفحه نمایش هر دو گوشی نام برده شده یک گلس محافظ ال سی دی نصب کنید.

اما از نظر رزولوشن و تراکم پیکسلی چه وضعیتی وجود دارد؟ رزولوشن صفحه نمایش فبلت Note 9 سامسونگ معادل 2960 در 1440 پیکسل خواهد بود که بدین سبب تراکمی در حدود 516 پیکسل در هر اینچ برای آن به ارمغان آورده می‌شود. این مقدار تراکم پیکسلی برای گوشی که صفحه نمایشی 6.4 اینچی دارد فوق‌العاده خواهد بود. در سمت مقابل صفحه نمایش آیفون XS Max اپل رزولوشن 2688 در 1242 پیکسل را ارائه می‌کند که به موجب آن تراکم پیکسلی در حدود 458 پیکسل در هر اینچ برای نمایشگر 6.5 اینچی دستگاه به ارمغان آورده می‌شود. بنابراین اگر به رزولوشن و تراکم پیکسلی صفحه نمایش اهمیت می‌دهید، برنده مقایسه بدون هیچ اما و اگر فبلت Galaxy Note 9 خواهد بود. البته باید اشاره کنیم که واقعاً رزولوشن و تراکم پیکسلی صفحه نمایش هر دو گوشی مورد نظر بالا و عالی بوده و وقتی مقدار این دو عامل از حد خاصی افزایش می‌یابد، دیگر عملاً نمی‌توان با چشم غیرمسلح تفاوت مابین وضوح دو صفحه نمایش را حس کرد، پس رزولوشن و تراکم پیکسلی خیلی زیاد در این شرایط فقط منجر به افزایش مصرف انرژی می‌شود و عملاً هیچ کاربرد خاص دیگری ندارد.

تکنولوژی ها و قابلیت های خاصی توسط صفحه نمایش هر یک از دو گوشی نام برده شده پشتیبانی می‌شوند که ما قصد نداریم خیلی وارد جزئیات آن ها شویم. مجموع تکنولوژی هایی که توسط نمایشگر گلکسی نوت 9 پشتیبانی می‌شود شامل مواردی همچون HDR10 و قابلیت “نمایشگر همیشه روشن” خواهد بود. حتماً می‌دانید که قابلیت “نمایشگر همیشه روشن” یا همان “Always On Display” قابلیتی است که به موجب آن همیشه اطلاعات خاصی مثل تاریخ، زمان و برخی نوتیفیکیشن ها بر روی نمایشگر دستگاه به تصویر کشیده می‌شوند و در عین حال تاثیری که فعال بودن این ویژگی روی مصرف باتری دارد بسیار ناچیز خواهد بود. بنابراین قابلیت مذکور یک قابلیت بسیار کاربردی و جالب خواهد بود. اما از سمت مقابل صفحه نمایش آیفون XS Max اپل از قابلیت هایی مثل دالبی ویژن (Dolby Vision،HDR10)، وسعت رنگی گسترده (Wide Color Gamut)، ترو‌تون (True-Tone)، حساسیت لمسی 120 هرتزی و لمس سه بعدی (3D Touch) پشتیبانی می‌کند. اغلب قابلیت های نام برده شده برای نمایشگر آیفون ایکس اس مکس بر روی کیفیت محتوایی که توسط آن به تصویر کشیده می‌شوند تأثیرگذار خواهند بود اما قابلیت لمس سه بعدی یا همان 3D Touch قابلیت خاصی است که به موجب آن کاربر می‌تواند با تنظیم شدت فشار انگشت خود بر روی آیکون ها و محتوای مختلف روی نمایشگر، دستور انجام اقدامات خاصی را ارائه کند.

پس اگر از ویژگی ها و تکنولوژی هایی اسمی که مربوط به کیفیت نمایش تصویر در دو گوشی آیفون XS Max و گلکسی Note 9 می‌شوند صرف نظر کنیم و فقط به ویژگی های کاربردی و خاص آن ها بپردازیم مشخص است که ویژگی کاربردی و خاص نمایشگر فبلت نوت 9 مربوط به پشتیبانی از قابلیت Always On Display می‌شود و ویژگی کاربردی و خاص نمایشگر آیفون XS Max هم مربوط به پشتیبانی از قابلیت لمس سه بعدی خواهد بود. در مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون XS Max مشخص شد که محتوای نمایشگر هر دو گوشی وضوح، شادابی، شارپنس، کنتراست و تفکیک‌پذیری عالی دارد. به جرئت مدعی می‌شویم که کمتر گوشی در این زمینه ها قادر به رقابت با دو اسمارتفون (smartphone) مذکور خواهد بود و فبلت نوت 9 و آیفون ایکس اس مکس از نظر کیفیت صفحه نمایش از بهترین های بازار هستند. به عقیده ما از نظر کیفیت نمایش محتوا مابین صفحه نمایش دو گوشی مذکور تفاوتی وجود ندارد و هر دوی آن ها کیفیتی فراتر از انتظار را ارائه خواهند کرد، پس در این زمینه هیچ یک از دو گوشی مد نظر نسبت به هم برتری مطلق ندارند. همچنین با توجه به اینکه نمایشگر هر دوی آن ها از نوع سوپر آمولد است، توانایی عالی در تولید روشنایی هم دارند و بدین سبب خیلی راحت و بدون کوچک ترین مشکی می‌توانید محتوای نمایشگر آن ها را در محیط های باز و تحت تابش نور مشاهده کنید.

بنابراین از نظر صفحه نمایش نمی‌توان برتری را به طور مطلق به یکی از دو گوشی مورد نظر نسبت داد، اما بر روی کاغذ صفحه نمایش نوت 9 از نظر رزولوشن و تراکم پیکسلی در مقایسه به نمایشگر آیفون XS Max وضعیت بهتری دارد. از سمت مقابل به عقیده ما صفحه نمایش آیفون XS Max از نظر سبک طراحی و حاشیه هایی که دارد زیبایی و توازن بهتری در مقایسه با نمایشگر فبلت نوت 9 خواهد داشت.

مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون XS Max : سیستم عامل و بستر نرم افزاری

یکی از اصلی ترین تفاوت های مابین دو گوشی مد نظر مربوط به سیستم عامل و بستر نرم افزاری آن ها می‌شود. سامسونگ تولید کننده گوشی های اندرویدی است و طبیعتا فبلت نوت 9 این شرکت هم از سیستم عامل اندروید بهره می‌برد، اما اپل سیستم عامل اختصاصی خودش با نام iOS را دارد و آیفون XS Max هم طبیعتا از همین سیستم عامل بهره‌مند خواهد بود. حتماً می‌دانید که همیشه مابین طرفداران اندروید و iOS درگیری بوده و هر یک از این دو سیستم عامل طرفداران دو آتیشه خودشان را دارند، اما باید قبول کرد که هر دو سیستم عامل مذکور نقاط قوت و ضعف منحصر به فرد خویش را خواهند داشت و هیچکس نمی‌تواند منکر این موضوع شود. ما سعی می‌کنیم در این بخش از مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون XS Max خیلی سریع به نقاط قوت و ضعف سیستم عامل و بستر نرم افزاری هر یک دو گوشی مورد نظر اشاره کنیم و خیلی وارد جزئیات آن ها نشویم چون تجربه نشان داده طرفداران دو سیستم عامل اندروید و iOS عموما به صورت سلیقه‌ای یکی از این دو سیستم عامل را به دیگری ترجیح می‌دهند و ارائه توضیحات اضافه و جزئی در این راستا چندان فایده‌ای ندارد.

گلکسی نوت 9 سامسونگ به طور پیش فرض از اندروید 8.1 نوقا بهره می‌برد و رابط کاربری سامسونگ اکسپرینس (Samsung Experience) روی آن نصب است، اما آپدیت اندروید 9 پای و رابط کاربری جدید سامسونگ با نام وان یو آی (One UI) برای آن منتشر شده و به صورت OTA قابل دانلود و نصب خواهد بود. بنابراین سیستم عامل و بستر نرم افزاری پیش فرضی که روی فبلت نوت 9 نصب است با سیستم عامل و بستر نرم افزاری که بعد از آپدیت به اندروید 9 در گوشی اجرا می‌شود کاملاً متفاوت خواهد بود چون رابط کاربری One UI جدیدترین نسخه از رابط کاربری اختصاصی سامسونگ است که نسبت به گذشته بهبودهای زیادی را شامل می‌شود. از نقاط ضعف کلی اندروید می‌توان به امنیت کمتر در مقایسه با iOS و انحصاری نبودن آن اشاره کرد. این موضوع بدان معناست که سیستم عامل مذکور توسط شرکت های مختلفی استفاده می‌شود و هر شرکت هم ظاهر و قابلیت های محصولات اندرویدی خودش را بنا به سلیقه شخصی که دارد تنظیم می‌کند. از سمت دیگر اصلی ترین نقاط قوت اندروید شامل سهولت بکارگیری (به ویژه در ایران) و قابلیت های شخصی سازی بیشتر می‌شوند. متاسفانه سامسونگ خیلی در بهینه سازی سیستم عامل اندروید سابقه یا اصطلاحا بک گراند خوبی ندارد و همیشه باگ های زیادی در رابط کاربری گوشی های این کمپانی قابل مشاهده بودند. سنگین بودن رابط کاربری گوشی های سامسونگ حداقل تا قبل از انتشار رابط One UI همیشه آزاردهنده بوده و در رابط سامسونگ اکسپرینس هم اگرچه شدت آن کمتر شده اما همچنان قابل لمس است. خوشبختانه با انتشار رابط کاربری One UI برای فبلت نوت 9 همه چیز کمی بهتر شده اما باز هم سامسونگ تا دستیابی به یک سیستم عامل و بستر نرم افزاری روان، سلیس و بهینه نسبت به اپل خیلی جای کار دارد. در این میان یکی از ویژگی های خاصی که توسط فبلت نوت 9 پشتیبانی می‌شود و آیفون XS Max از آن بی‌بهره است، قابلیت “سامسونگ دکس” یا “Samsung DeX” خواهد بود که به موجب آن می‌توان با نصب فبلت نوت 9 به یک مانیتور حالتی دسکتاپ مانند را تجربه کرد و حتی از صفحه نمایش گوشی به عنوان پد لمسی استفاده به عمل آورد. این ویژگی شاید در حال حاضر برای اغلب کاربران خیلی جالب و کاربردی به نظر نرسد اما مطمئن باشید در آینده می‌تواند سر و صدای زیادی را برپا کند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید