آیفون و آیپد

نحوه مشاهده برنامه های پرکاربرد خود در آیفون

اگر تا به حال کنجکاو شده اید که از کدام برنامه ها بیشتر در آیفون خود استفاده می کنید ، راهی برای پیگیری وجود دارد ، اما ابتدا باید ویژگی Screen Time اپل را روشن کنید . در اینجا نحوه تنظیم آن آورده شده است.

ابتدا ویژگی Screen Time آیفون را روشن کنید

قبل از اینکه بفهمید از کدام برنامه ها بیشتر در iPhone خود استفاده می کنید ، باید ویژگی رایگان تعبیه شده در iOS و iPadOS را به نام Screen Time روشن کنید . Screen Time به شما کمک می کند تا نحوه استفاده از iPhone خود را پیگیری کنید. همچنین در صورت تمایل می تواند به شما کمک کند محدودیت استفاده از برنامه خود را تعیین کنید ، اگرچه این اختیاری است.

برای فعال کردن Screen Time ، برنامه تنظیمات را باز کنید و سپس روی “Screen Time” ضربه بزنید.

در مرحله بعد ، بر روی “Turn on Screen Time” ضربه بزنید و بسته به اینکه کدام گزینه مناسب شرایط شما باشد “This is My iPhone” یا “This is My Child’s iPhone” را انتخاب کنید.

پس از آن ، یک صفحه خلاصه Screen Time بدون داده مشاهده خواهید کرد – اما ما به سرعت کافی این مشکل را برطرف خواهیم کرد!

در مرحله بعد، برای مشاهده برنامه های پرکاربرد خود از آیفون خود استفاده کنید و سپس دوباره صفحه را بررسی کنید

جذابیت استفاده از Screen Time این است که برای شروع جمع آوری داده ها درباره اینکه از کدام برنامه ها بیشتر استفاده می کنید، باید فعال شود. اگر فقط آن را روشن کرده باشید ، لیست برنامه ای که بیشترین استفاده را دارید نمی توانید ببینید.

بنابراین ، اکنون که Screen Time فعال شده است ، از آیفون خود مانند همیشه استفاده کنید. پس از مدتی ، می توانید با Screen Time دوباره وارد سیستم شوید و برخی از آمارها را مشاهده کنید.

خب ، بعد از چند روز برنامه تنظیمات را باز کنید و دوباره روی “Screen Time” ضربه بزنید.

در صفحه خلاصه Screen Screen ، نموداری مشاهده خواهید کرد که میانگین فعالیت روزانه شما را نشان می دهد. در زیر آن نمودار ، روی «See All Activity» ضربه بزنید.

در مرحله بعدی ، انتخاب کنید آیا می خواهید پرکاربردترین برنامه های خود را در طی یک روز ، هفته ، ماه یا سال در بالای صفحه ببینید. (اگر مدت زمان بیشتری صفحه Screen را فعال نگه دارید گزینه های بیشتری ظاهر می شود.)

سپس ، به پایین به بخش “Most Used” بروید ، لیستی از برنامه ها را می بینید که بر اساس آنها بیشترین استفاده را در مدت زمان انتخاب شده مرتب کرده اید ، و برنامه های پرکاربرد خود را در بالا ذکر کرده اید.

از اینجا ، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید این داده ها را کاوش کنید. اگر روی «Show More» در پایین لیست ضربه بزنید ، لیست گسترش می یابد. اگر روی «Show Categories» ضربه بزنید ، می توانید برنامه های پرمصرف خود را که بر اساس دسته های وسیع مرتب شده اند ، مانند «اجتماعی» ، «خلاقیت» یا «خرید و غذا» مشاهده کنید.

نکته آخر

هنگام مرور در لیست “Most Used” در Screen Time در آیفون، می توانید با ضربه زدن روی نماد آن ، جزئیات بیشتری در مورد میزان استفاده از هر برنامه خاصی دریافت کنید. در حالی که در صفحه مشاهده دقیق هستید ، اگر می خواهید برای جلوگیری از استفاده بیش از حد از برنامه محدودیت زمانی تعیین کنید ، به پایین پیمایش کنید و روی “Add Limit” ضربه بزنید.

پس از آن ، صفحه ای مشاهده خواهید کرد که می توانید برای برنامه در چند ساعت یا چند دقیقه محدودیت تعیین کنید. پس از پایان کار ، روی “Add” ضربه بزنید.

از این به بعد ، هر وقت، وقت شما تمام شد ، یک هشدار ظاهر می شود ، به شما یادآوری می کند که “Yesterday You” دیگر نمی خواهد شما از این برنامه استفاده کنید. از لحاظ روانشناختی مانند این که با گذشته خود مبارزه کنید ، از حوصله این آموزش خارج است ، اما حداقل می دانید Screen Time وظیفه خود را انجام می دهد. موفق باشید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید