گوگل شیت

نحوه مرتب سازی داده ها در گوگل شیت ( Google Sheets )

Sheets پاسخ گوگل به تسلط اکسل در بازی گسترده است. به همین ترتیب ، بسیاری از ویژگیهای مناسب را که می خواهید در طول روز بدست آورید ، بسته بندی می کند. یکی از ویژگیهای مهم امکان هدایت داده های شماست. در اینجا نحوه مرتب سازی داده ها در گوگل شیت برای صرفه جویی در وقت شما آورده شده است.

همچنین مشاهده کنید:  نحوه اضافه کردن متن جایگزین (متن Alt) به تصویر در گوگل شیت

یکی از رایج ترین کاربردها برای صفحه گسترده ، ردیابی لیست مخاطبین شما است ، بنابراین به این ترتیب می توانیم این مثال را بسازیم. مرتب سازی مخاطبین شما یکی از ساده ترین روش های الفباء در Google Sheets است . اگر به دنبال مرتب سازی بر اساس تاریخ در Google Sheets نیز باشید ، روند مشابه است.

همچنین مشاهده کنید:  آموزش اضافه کردن صفر قبل از عدد در گوگل شیت

نحوه مرتب سازی داده ها در گوگل شیت :

1. قبل از اینکه بتوانید مرتب سازی را انجام دهید ، باید تصمیم بگیرید که داده ها چه اهمیتی دارند. با انتخاب همه ردیف ها و ستون هایی که قصد استفاده از آنها را دارید شروع کنید.

نحوه مرتب سازی داده ها در گوگل شیت ( Google Sheets )

2. به برگه Data ، که بین Format و Tools قرار دارد ، بروید. این جایی است که شما فرآیند مرتب سازی خود را مدیریت می کنید ، خواه تصمیم بگیرید مرتب سازی برگه های Google خود را بر اساس ستون یا موارد دیگر انجام دهید.

3. به گزینه ای که می گوید Sort Range بروید . این باید جعبه منو را باز کند. اگر داده های شما دارای خط هدر است ، کادر انتخاب را انتخاب کنید. در مورد ما ، ما انتخاب کرده ایم که خط هدر را برجسته نکنیم.

نحوه مرتب سازی داده ها در گوگل شیت ( Google Sheets )

4- خطی که می گوید Sort By فرصت شما برای تصمیم گیری در مورد چگونگی سازماندهی داده های شما است. از آنجا که ما از لیست مخاطب استفاده می کنیم ، می خواهیم نمونه را با نام خانوادگی (ستون B) مرتب کنیم. لیست کشویی را انتخاب کنید تا ستون را انتخاب کرده و سپس بین دکمه های A → Z یا Z → A را انتخاب کرده و بر روی Sort کلیک کنید.

نحوه مرتب سازی داده ها در گوگل شیت ( Google Sheets )

اکنون باید تمام مخاطبین خود را با نام خانوادگی به ترتیب حروف الفبا سازماندهی کنید. مرتب سازی سریع صفحات Google می تواند به شما در صرفه جویی در وقت کافی برای یافتن یک مخاطب خاص کمک کند! یادگیری نحوه فیلتر کردن در صفحات Google کمی پیچیده تر است ، بنابراین به زودی برای راهنمایی دوباره مراجعه کنید تا به شما کمک کنیم.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید