مایکروسافت پاورپوینت

نحوه قفل کردن موقعیت یک شی در مایکروسافت پاورپوینت

آیا تا به حال شده است که به طور تصادفی یک مورد را در اسلاید خود جابجا کنید و سپس مجبور شوید زمانی را برای قرار دادن آن در جایی که بود صرف کنید؟ در مایکروسافت پاورپوینت، می توانید یک شی را در موقعیت خود قفل کنید. این از آن حرکات اشتباه و اتلاف وقت جلوگیری می کند. در ادامه نحوه قفل کردن موقعیت یک شی در مایکروسافت پاورپوینت را توضیح می دهیم.

توجه: از زمان نگارش این مقاله در ژانویه 2022، ویژگی Lock Object فقط در PowerPoint برای ویندوز موجود است.

نحوه قفل کردن یک شی در پاورپوینت

شما دو راه آسان برای قفل کردن یک شی در اسلاید پاورپوینت خود دارید . اولین مورد مفید است اگر شما فقط تعداد کمی آیتم در اسلاید خود داشته باشید در حالی که دومی برای چندین آیتم بهترین کار را دارد.

مطالب مرتبط: نحوه متحرک سازی کلمات یا حروف در مایکروسافت پاورپوینت

برای قفل کردن سریع یک شی، روی آن کلیک راست کرده و «Lock» را از منوی میانبر انتخاب کنید.

اگر موارد زیادی دارید، استفاده از صفحه انتخاب می تواند مفید باشد. این به شما امکان می دهد موارد را از یک لیست مشاهده، قفل و باز کنید.

این نوار کناری را با رفتن به تب Home و بخش Drawing از نوار باز کنید. روی پیکان کشویی Arrange کلیک کنید و “Selection Pane” را در پایین لیست انتخاب کنید.

هنگامی که صفحه باز می شود، همه موارد اسلاید خود را در لیست خواهید دید. برای قفل کردن یکی، به سادگی روی نماد قفل در سمت راست آن کلیک کنید. می‌توانید چندین آیتم را قفل کنید، که اگر می‌خواهید مطمئن شوید که هیچ چیز در حین کار روی یک شی خاص حرکت نمی‌کند، راحت است.

و، متوجه خواهید شد که هر آیتم دارای گزینه قفل است، از تصاویر و ویدیوها گرفته تا نمادها و کادرهای عنوان.

مرتبط: نحوه افزودن ویدیو به ارائه مایکروسافت پاورپوینت

بسته به نوع موردی که قفل می کنید، ممکن است پس از قفل شدن، حاشیه متمایزتری در اطراف آن ببینید. به عنوان مثال، در زیر می‌توانید ببینید که کادر متن عنوان، وقتی آن را قفل و انتخاب می‌کنید، یک حاشیه برجسته دارد.

شما نمی توانید یک شی قفل شده را جابجا کنید، اما همچنان می توانید با استفاده از نوار، منوی میانبر یا نوار کناری قالب، تغییراتی در آن ایجاد کنید. در زیر می بینید که عنوان ما قفل شده است، اما همچنان می توانیم رنگ فونت را تغییر دهیم .

مزلب مرتبط: نحوه افزودن متن چند رنگ در پاورپوینت

قفل یک شی را باز کنید

شما می توانید قفل یک مورد را در اسلاید خود به همان راحتی که می توانید قفل کنید، باز کنید. یا روی شی کلیک راست کرده و “Unlock” را انتخاب کنید یا روی Padlock در صفحه انتخاب کلیک کنید تا قفل آن باز شود.

با قابلیت Lock در پاورپوینت، اشیاء و موارد اسلاید خود را از حرکات تصادفی نجات دهید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید