آیفون و آیپد

فراموش کردن رمز اپل آیدی نحوه بازیابی آن

اگر رمز اپل آیدی ( Apple ID ) خودتان را فراموش کرده‌اید نگران نباشید چون امکان بازیابی آن وجود دارد. بدین منظور می‌توان از دو روش مختلف استفاده کرد که در ادامه این مطلب اختصاصی قصد شرح آن ها را داریم. پس در ادامه این مطلب در مورد فراموش کردن رمز Apple ID صحبت می‌کنیم و به اقداماتی که باید بعد از وقوع این مسئله انجام شوند اشاره خواهیم داشت. با مجله تکنولوژی همراه باشید.

فراموش کردن رمز Apple ID

فراموش کردن رمز اپل آیدی و بازیابی پسورد آن

برای بازیابی رمز اپل آیدی می‌توان به دو روش عمل کرد. در روش اول شما باید به اینباکس ایمیل متصل به اپل آیدی خودتان دسترسی داشته باشید که با فعال بودن Apple ID عملا دسترسی به اینباکس آن از طریق اپلیکیشن ایمیل هم مقدور می‌شود. پس اگر Apple ID شما در آیفونی فعال باشد، احتمالا در بخش ایمیل هم دسترسی به اینباکس آن اپل آیدی امکانپذیر خواهد بود. اما روش دوم مربوط به در اختیار داشتن پاسخ دو سوال امنیتی می‌شود که در زمان ساختن اپل آیدی تعیین خواهند شد.

زمانی که هر فردی یک اپل آیدی می‌سازد دو سوال امنیتی را انتخاب کرده و برای هر کدام یک پاسخ خاص تایپ می‌کند. شما با در اختیار داشتن پاسخ این سوال های امنیتی می‌توانید پسورد Apple ID خود را حتی بدون نیاز به ورود به اینباکس ایمیل مرتبط با آن بازیابی و ریست کنید. در ادامه سعی می‌کنیم به صورت مرحله به مرحله نحوه بازیابی رمز اپل آیدی با استفاده از هر دو روش مذکور را برایتان شرح دهیم. بنابراین با فروشگاه اینترنتی هدف همراه باشید.

روش اول: بازیابی از طریق ایمیل

همانطور که گفتیم در روش اول شما باید به اینباکس ایمیل اپل آیدی خود دسترسی داشته باشید. در این روش درخواست بازیابی رمز برایتان ایمیل می‌شود و شما می‌توانید به راحتی مشکل فراموش کردن رمز Apple ID را برطرف سازید. بدین منظور کافیست مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

فراموش کردن رمز Apple ID

 • با کلیک بر روی این قسمت به صفحه مربوط به فراموش شدن اپل آیدی و درخواست ریستور رمز بروید.
 • آدرس ایمیل اپل آیدی خودتان را وارد کرده و روی گزینه Continue کلیک کنید.
 • گزینه I need to reset my password را انتخاب کنید و روی گزینه Continue کلیک نمایید.
 • گزینه Get an email را انتخاب کنید و روی گزینه Continue کلیک نمایید.
 • روی گزینه Done کلیک کنید.

در این شرایط یک ایمیل از سمت اپل به آدرس ایمیل اپل آیدی شما ارسال می‌شود. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که وارد اینباکس ایمیل Apple ID خودتان شوید و روی گزینه Reset Password کلیک کنید تا به صفحه ریست رمز عبور هدایت شوید که مشابه عکس زیر است.

فراموش کردن رمز Apple ID بازیابی رمز اپل آیدی

رمز عبور جدید مورد نظرتان را در دو فیلدی که ارائه شده وارد کنید و روی گزینه Reset Password کلیک نمایید. بدین ترتیب رمز اپل آیدی شما ریست خواهد شد و از این پس می‌توانید با این رمز جدید در Apple ID لاگین کنید. این روش فقط در شرایطی قابل استفاده خواهد بود که شما به اینباکس اپل آیدی خودتان دسترسی داشته باشید. اگر به این اینباکس اپل آیدی دسترسی ندارید باید از روش بعدی که شرح می‌دهیم استفاده کنید.

روش دوم: بازیابی از طریق سوال امنیتی

روش دومی که در صورت فراموش کردن رمز Apple ID می‌توانید از آن برای بازیابی پسوردتان استفاده کنید مربوط به ارائه پاسخ سوال های امنیتی می‌شود که در زمان ساخت اپل آیدی در نظر گرفته شده بودند. اگر اپل آیدی خودتان را شخصا ساخته باشید، مطمئنا پاسخ این سوالات را به خاطر خواهید آورد و اگر اپل ایدی را خریداری کرده باشید باید پاسخ این سوالات را از فروشنده دریافت می‌کردید. ضمن اینکه در این روش ارائه تاریخ تولد ثبت شده در حین ساخت اکانت هم الزامی خواهد بود. به منظور بازیابی رمز Apple ID با استفاده از سوال امنیتی باید به شرح زیر عمل شود:

فراموش کردن رمز Apple ID بازیابی رمز اپل آیدی

 • با کلیک بر روی این قسمت به صفحه مربوط به فراموش شدن اپل آیدی و درخواست ریستور رمز بروید.
 • آدرس ایمیل اپل آیدی خودتان را وارد کرده و روی گزینه Continue کلیک کنید.
 • گزینه I need to reset my password را انتخاب کنید و روی گزینه Continue کلیک نمایید.
 • گزینه Answer security questions را انتخاب کرده و روی گزینه Continue کلیک کنید.
 • تاریخ تولد میلادی خود را وارد کرده و روی گزینه Continue کلیک کنید.

مشاهده خواهید کرد که دو سوال امنیتی نمایش داده خواهند شد و زیر هر یک از آن ها یک فیلد برای تایپ پاسخ سوال ارائه شده است. شما باید پاسخ های صحیح را در این دو فیلد تایپ کرده و روی گزینه Continue کلیک نمایید. ظرف چند ثانیه به صفحه ریست پسورد هدایت می‌شوید و می‌توانید پسورد جدیدتان را در دو فیلد ارائه شده تایپ کنید و با کلیک بر روی گزینه Reset Password دستور ریست شدن آن را صادر نمایید.

فراموش کردن رمز Apple ID بازیابی رمز اپل آیدی

در صورت نداشتن اطلاعات فوق چه کنیم؟

در صورتی که به پاسخ سوالات امنیتی اپل آیدی خودتان یا به اینباکس ایمیل متصل به آن دسترسی نداشته باشید، متاسفانه هیچ راهی برای بازیابی رمز اپل ایدی شما وجود نخواهد داشت و این مسئله می‌تواند در برخی مواقع دردسرهای زیادی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال اگر آیفون خودتان را فکتوری ریست کنید، با صفحه‌ای تحت عنوان Activation Lock رو به رو خواهید شد که از شما درخواست وارد کردن رمز اپل آیدی را می‌کند و از آنجایی که به رمز اپل آیدی خود دسترسی ندارید قادر به عبور از این مرحله نخواهید بود و عملا گوشی شما دیگر قابلیت استفاده نخواهد داشت. بنابراین همیشه سعی کنید رمز عبور اپل ایدی خود را به خاطر بسپارید و دسترسی به اینباکس ایمیل اپل ایدی را در چند گجت مختلف خود آزاد بگذارید و پاسخ سوالات امنیتی اکانت را هم در گوشه‌ای ذخیره کنید.

بازیابی پسورد اپل آیدی

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید