موبایل اندروید و تبلت

نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های روی صفحه در اندروید

اعلان ها بخش مهمی از تجربه اندروید هستند ، اما می توانند باعث دردسر شوند. ما به شما کمک خواهیم کرد آن اعلان های اندروید را که صفحه شما را روشن می کنند غیرفعال کنید.

اعلان اندروید معمولی به سادگی زنگ می خورد یا لرزش در دستگاه شما ایجاد می شود. فعال کردن حالت «مزاحم نشوید» باعث خاموش شدن این حالت می شود. با این حال ، برخی از برنامه ها در واقع صفحه نمایش را روشن می کنند تا توجه شما را به خود جلب کنند. این امر نه تنها می تواند باتری شما را سریعتر تخلیه کند بلکه به نوعی آزار دهنده و بی ادبانه است.

مربوط: نحوه استفاده از حالت Do Not Disturb (مزاحم نشوید) در اندروید

متأسفانه ، اندروید برای جلوگیری از این کار توسط برنامه ها ، تنظیمات گسترده ای در سیستم ندارد. برخی از دستگاه ها به شما امکان می دهند تا همه برنامه ها صفحه را بیدار کنند ، اما گزینه ای برای انجام عکس آن وجود ندارد.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های روی صفحه در اندروید

گزینه های شما چه هستند؟ خوب ، دو کار وجود دارد که می توانید انجام دهید. ابتدا به منبع مشکل بروید و ببینید آیا برنامه گزینه ای برای غیرفعال کردن اعلان ها دارد یا خیر. این بسته به برنامه بسیار متفاوت خواهد بود.

یک مثال Snapchat ، یک برنامه محبوب اندرویدی است که به طور پیش فرض صفحه نمایش اعلان ها را روشن می کند. می توانید با ضربه زدن your profile icon > gear icon > Notifications > uncheck “Wake Screen” گزینه را غیرفعال کنید .

اگر هیچ شانس با خود برنامه ندارید ، می توانید اعلان ها را “silent” کنید. اعلان هیچ صدایی یا لرزی برای هشدار ایجاد نخواهد کرد ، اما با کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین ، همچنان می توانید آن را ببینید. از همه مهمتر ، این صفحه نمایش شما را روشن نخواهد کرد.

ابتدا از بالای صفحه دستگاه خود را به پایین بکشید (بسته به تولید کننده تلفن یا رایانه لوحی شما یک یا دو بار) و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا منوی تنظیمات باز شود.

در مرحله بعد ، “Apps & Notifications” را انتخاب کنید.

برای مشاهده لیست کامل برنامه های نصب شده ، روی “See All [Number] Apps” ضربه بزنید.

برنامه متخلف را از لیست پیدا کنید.

اکنون ، “Notifications” را انتخاب کنید.

اگر نمی خواهید با تنظیمات خود درگیر شوید، به راحتی می توانید تمام اعلان ها را با ضامن در بالا خاموش کنید.

اما اگر می خواهید کنترل بیشتری داشته باشید ، در زیر آن لیست کانال های اطلاع رسانی قرار دارد . کانال مرتبط با نوع اعلانی را که می خواهید ساکت شود انتخاب کنید.

اکنون ، گزینه “Silent” را انتخاب کنید.

هنگامی که “Silent” را انتخاب کردید ، ضامن جدید ظاهر می شود. همچنین می توانید اعلان را “Minimize” ، به این معنی که در یک خط در پایین اعلانات شما جمع می شود.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید