مایکروسافت ورد

نحوه زوم کردن و بزرگنمایی در مایکروسافت ورد

اگر می خواهید بخشی از سند ورد خود را از نزدیک ببینید می توانید با استفاده از قابلیت زوم کردن صفحه و سند مایکروسافت ورد استفاده کنید. در ادامه با مجله تکنولوژی همراه باشد.

بزرگنمایی و زوم کردن در مایکروسافت ورد با استفاده از نوار بزرگنمایی

نیاز به بزرگنمایی یک سند Word بسیار رایج است. بسیار متداول است که مایکروسافت برای دسترسی سریع نوار زوم را در سمت راست نوار وضعیت در پایین پنجره قرار داده است.

برای استفاده از نوار بزرگنمایی ، می توانید آن را به چپ یا راست بکشید. با انجام این کار ، متوجه می شوید که درصد زوم صفحه کاهش یا افزایش می یابد.

بزرگنمایی نوار gif

از طرف دیگر ، برای بزرگنمایی یا افزایش 10 درصدی می توانید روی علامت منهای (-) یا به علاوه (+) کلیک کنید.

بزرگنمایی نوار gif 2

اگر به این نکته توجه کنید که قسمت هایی از سند Word دیگر قابل مشاهده نیستند ، به صورت افقی ، یک نوار پیمایش افقی در انتهای صفحه ظاهر می شود.

نوار پیمایش افقی ظاهر می شود

بزرگنمایی و زوم کردن در مایکروسافت با استفاده از جعبه گفتگوی بزرگنمایی

اگر می خواهید کمی کنترل بیشتری بر ویژگی بزرگنمایی داشته باشید، کادر گفتگوی «Zoom» گزینه های دیگری را ارائه می دهد. برای دستیابی به این کار ، زبانه «View» را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه «Zoom» در گروه «Zoom» کلیک کنید.

گزینه زوم در برگه مشاهده

کادر گفتگوی “Zoom” ظاهر می شود. در گروه “Zoom To” ، چندین گزینه از پیش تعریف شده را مشاهده می کنید. گزینه های بزرگنمایی سمت راست و بزرگنمایی تا درصد مشخصی برای پر کردن هدف مشخص شده خود در حالی که گزینه های سمت چپ به صورت پیش فرض تنظیم شده اند. این درصد بسته به اندازه صفحه نمایش دستگاه شما و اندازه پنجره Word شما (تمام صفحه ، نیمه صفحه و غیره) متفاوت خواهد بود.

اگر هیچ یک از گزینه های از پیش تعریف شده مورد نظر شما نیست ، می توانید با کلیک بر روی فلش های بالا و پایین در کنار گزینه “Percent” برای بزرگنمایی و افزایش 1 درصدی (در مقایسه با 10 درصد افزایش از زوم) بار.

گزینه های بزرگنمایی در کادر گفتگوی بزرگنمایی

پس از اتمام ، “OK” را انتخاب کنید و تغییرات صورت می گیرد.

چند میانبر مفید

بسته به دستگاه شما ، چندین میانبر برای بزرگنمایی و کوچک کردن آن نیز وجود دارد. اگر از صفحه لمسی (یا پد لمسی) استفاده می کنید ، می توانید از قابلیت لمس  استفاده کنید. این ویژگی به شما امکان می دهد با قرار دادن دو انگشت روی صفحه و بزرگنمایی یا جدا کردن انگشتان خود برای بزرگنمایی یا جدا کردن انگشتان خود ، صفحه را بزرگ کنید.

سرانجام ، برای افرادی که از ماوس با چرخ پیمایش استفاده می کنند ، می توانید دکمه “Ctrl” را نگه دارید و چرخ را به بالا یا پایین حرکت دهید تا به ترتیب بزرگنمایی و خارج شوید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید