گوگل شیت

نحوه روشن کردن حالت تاریک در گوگل شیت

Google Sheets به شما امکان می دهد از پس زمینه تیره استفاده کنید ، که برای چشم راحت تر است. ما قصد داریم نحوه فعال کردن حالت تاریک در گوگل شیت را در اندروید، آیفون و دسکتاپ به شما نشان دهیم. با ما همراه باشید.

نحوه روشن کردن حالت تاریک گوگل شیت در اندروید و آیفون

مرتبط: نحوه تغییر اندازه ستون ها و ردیف ها در گوگل شیت

تقریباً آسان است که در Google Sheets در تلفن هوشمند خود به حالت تاریک بروید. برای انجام این کار ، برنامه گوگل شیت را در اندروید یا آیفون باز کنید و روی منوی سه خطی در گوشه بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

برای فعال کردن حالت تاریک از منوی سه خطی ، “Settings” را انتخاب کنید.

در تنظیمات Google Sheets در آیفون، “Theme” را انتخاب کنید. در اندروید ، این گزینه “Choose Theme” را انتخاب کنید.

برای تغییر حالت تاریک در گوگل شیت در تلفن هوشمند ، روی “Dark” در زیر تنظیمات Theme ضربه بزنید.

پس از فعال کردن حالت تاریک در Google Sheets ، می توانید اسناد جداگانه را با طرح زمینه روشن در برنامه مشاهده کنید. اگر فقط می خواهید ظاهر یک صفحه گسترده با پس زمینه روشن را بررسی کنید ، لازم نیست به Theme در برنامه بروید. برای این کار ، هر صفحه گسترده در برنامه Google Sheets را در اندروید یا آیفون باز کنید و نماد سه نقطه را در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

با این کار صفحه تنظیمات صفحه گسترده شما در Google Sheets باز می شود. برای مشاهده صفحه گسترده با پس زمینه روشن ، سوییچ کنار “View In Light Theme” را انتخاب کنید.

اگر می خواهید دوباره به حالت تاریک برگردید ، یک بار دیگر سوئیچ کنار “View In Light Theme” را بچرخانید.

نحوه روشن کردن حالت تاریک Google Sheets در دسکتاپ

اگرچه Google Sheets به طور رسمی از حالت تاریک روی دسکتاپ پشتیبانی نمی کند ، اما می توانید با استفاده از پرچم های Google Chrome آن را فعال کنید .

هشدار: این ویژگی به هر دلیلی در دسترس همه نیست. پرچم ها ممکن است درست کار نکنند و می توانند بر عملکرد مرورگر شما تأثیر منفی بگذارند. پرچم ها را با مسئولیت خود فعال کنید.

مرتبط: نحوه فعال کردن پرچم های گوگل کروم برای آزمایش ویژگی های بتا

قبل از شروع ، توجه داشته باشید که این روش در همه وب سایت ها ، نه فقط در Google Sheets ، حالت تاریک را اعمال می کند. Google Chrome را در Windows ، Mac یا Linux باز کنید و در نوار آدرس در بالای پنجره ، تایپ کنید:

 chrome://flags.

روی جعبه جستجو در بالای صفحه پرچم های Chrome کلیک کنید و “Force Dark Mode” را جستجو کنید.

در نتایج جستجو ، “Force Dark Mode For Contents” را مشاهده خواهید کرد. در سمت راست این نتیجه ، روی دکمه “Default” کلیک کنید تا یک منوی کشویی نشان داده شود.

برای فعال کردن حالت تاریک در همه وب سایت هایی که در Google Chrome باز می کنید ، “Enabled” را در فهرست کشویی انتخاب کنید.

مرحله آخر راه اندازی مجدد مرورگر است. Chrome به شما هشدار می دهد که از شما می خواهد مرورگر را مجدداً برای اعمال تغییرات راه اندازی کنید. مطمئن شوید که هیچ کار ذخیره نشده ای در برگه های باز یا پنجره های دیگر مرورگر ندارید و سپس روی دکمه آبی “Relaunch” کلیک کنید.

خودشه! می توانید وب سایت Google Sheets را باز کنید و از حالت تاریک لذت ببرید. پس زمینه تیره و رنگ قلم سفید خواهد بود. همچنین باید نحوه فعال کردن حالت تاریک در Google Docs را بررسی کنید .

مرتبط: نحوه فعال کردن حالت تاریک در گوگل داکس

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید