موبایل اندروید و تبلت

نحوه تنظیم برنامه های پیش فرض در اندروید

هنگامی که چندین برنامه دارید که یک کار را انجام می دهند، اندروید از شما می پرسد که کدام یک را می خواهید “پیش فرض” باشد. این یکی از بهترین ویژگی های اندروید است و باید از آن بهره ببرید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه برنامه های پیش فرض در اندروید را تنظیم کنید.

تعدادی دسته بندی برنامه های پیش فرض مختلف وجود دارد. می‌توانید یک مرورگر وب ، موتور جستجو ، برنامه تلفن، برنامه پیام‌رسانی ، راه‌انداز صفحه اصلی و موارد دیگر را پیش‌فرض تنظیم کنید. وقتی اتفاقی می افتد که به یکی از این برنامه ها نیاز دارد، برنامه ای که به عنوان “پیش فرض” انتخاب کرده اید استفاده می شود.

نحوه تنظیم برنامه های پیش فرض در اندروید

مطالب مرتبط: نحوه دسترسی برنامه ها به کلیپ بورد شما در اندروید

خبر خوب این است که این فرآیند اساساً در هر دستگاه اندرویدی یکسان است. ابتدا یک یا دو بار انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید -بسته به تلفنتان- تا سایه اعلان باز شود و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

بعد، به «Apps» بروید.

«Default Apps» یا «Choose Default Apps» را انتخاب کنید.

در اینجا همه دسته های مختلف برنامه های پیش فرض وجود دارد. برای دیدن گزینه ها روی یکی ضربه بزنید.

لیستی از تمام برنامه هایی که نصب کرده اید و می توانند به عنوان پیش فرض تنظیم شوند را مشاهده خواهید کرد. به سادگی موردی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

این تمام چیزی است که وجود دارد! می توانید این کار را برای همه دسته های مختلف انجام دهید.

هر زمان که برنامه جدیدی را نصب می‌کنید که می‌تواند به‌عنوان پیش‌فرض تنظیم شود (مانند راه‌انداز صفحه اصلی یا مرورگر وب) این کار به طور موثر اولویت پیش‌فرض شما را برای آن دسته بازنشانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد برنامه تازه نصب‌شده را به‌عنوان پیش‌فرض تنظیم کنید، بدون اینکه نیازی به مرور آن باشد. دردسر زیاد اگر می‌خواهید دوباره آن را تغییر دهید، فقط این دستورالعمل‌ها را دوباره دنبال کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید