گوگل شیت

نحوه تغییر قالب تاریخ پیش فرض در گوگل شیت

اگر می خواهید با قالب تاریخ دیگری در Google Sheets کار کنید ، آسان است که قالب پیش فرض Sheet خود را برای مطابقت با استاندارد در هر مکان تغییر دهید. در اینجا نحوه تغییر قالب تاریخ پیش فرض در گوگل شیت را یه شما آموزش می دهیم.

تغییر قالب تاریخ پیش فرض در گوگل شیت

تصور کنید که با یک مشتری انگلستان کار می کنید. انگلیس از قالب “DD / MM / YYYY” استفاده می کند ، به این معنی که مقدار روز اول است و ماه و سال به دنبال آن قرار می گیرد. اما اگر اهل آمریکای شمالی هستید ، احتمالاً از قالب دیگری مانند “MM / DD / YYYY” استفاده می کنید. شما می خواهید صفحه گسترده شما با آن قالب مطابقت داشته باشد تا تاریخ برای شما منطقی باشد.

تغییر قالب تاریخ پیش فرض در گوگل شیت

Google Sheets از قراردادهای معمول منطقه شما استفاده می کند تا تعیین کند که روز یا ماه در زمان تعیین تاریخ اولویت دارد. برای تغییر قالب تاریخ برای یک صفحه گسترده خاص ، باید تنظیمات “Locale” را به آن منطقه با قالب تاریخی که ترجیح می دهید استفاده کنید تغییر دهید.

مرتبط: نحوه تغییر اندازه ستون ها و ردیف ها در گوگل شیت

برای انجام این کار ، صفحه گسترده خود را در Google Sheets باز کنید و File> Settings Spreadsheet را فشار دهید.

تغییر قالب تاریخ پیش فرض در گوگل شیت

از منوی کشویی “Locale” ، مکان دیگری را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، تنظیم محلی برای “United Kingdom” صفحه گسترده شما را به قالب “DD / MM / YYYY” تغییر می دهد و ارز پیش فرض را روی GBP و غیره تنظیم می کند.

برای تغییر قالب تاریخ پیش فرض به “MM / DD / YYYY” ، مقدار Locale را روی “United States” یا منطقه دیگری که از آن قالب استفاده می کند تنظیم کنید. برای ذخیره تغییر ، روی “Save Settings” کلیک کنید.

تغییر قالب تاریخ پیش فرض در گوگل شیت

پس از تغییر محل ، هر تاریخی که قبلاً در این صفحه وارد شده است ، به صورت خودکار به قالب تاریخ محلی که انتخاب کرده اید ترجمه می شود و مقادیر تاریخی که پس از این مرحله وارد می کنید ، مطابق با مقررات آن مکان است. و به یاد داشته باشید: این تغییر فقط در این صفحه گسترده اعمال می شود.

در برخی موارد ، اگر به طور خودکار شناسایی نشوند ، ممکن است لازم باشد قالب شماره را به صورت دستی تغییر دهید. برای انجام این کار ، آن سلول ها را انتخاب کرده و از فهرست گزینه Format> Number> Date را انتخاب کنید.

تغییر قالب تاریخ پیش فرض در گوگل شیت

با این کار قالب جدید پیش فرض صفحه گسترده برای داده های موجود اعمال می شود.

اگر می خواهید پس از پایان کار ، صفحه محلی را تغییر دهید (مثلاً ، قبلاً آن را به شخص دیگری در منطقه دیگری تحویل دهید) ، دوباره به File> Spreadsheet settings بروید و محلی را با قالب تاریخ مورد نظر انتخاب کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید