گوگل کروم

نحوه تغییر اندازه متن پیش فرض در مرورگر گوگل کروم

اگر غالباً با خواندن راحت وب سایت ها در Google Chrome سرگرم هستید ممکن است به دلیل بسیار بزرگ یا خیلی کوچک بودن متن اذیت شوید.شما می توانید به راحتی اندازه قلم پیش فرض (و صورت قلم) را برای هر صفحه در ویندوز ، مک ، لینوکس و Chromebook تغییر دهید. در اینجا نحوه تغییر اندازه متن پیش فرض مرورگر گوگل کروم آورده شده است.

یک راه حل جایگزین: حالت بزرگنمایی

قبل از تنظیم اندازه پیش فرض فونت ، شایان ذکر است که Chrome همچنین از ویژگی هایی به نام زوم نیز استفاده می کند که به شما امکان می دهد به سرعت و با استفاده از منو یا میانبرهای صفحه کلید ، اندازه تصاویر و متن را به سرعت تغییر دهید . بر خلاف حالت بزرگنمایی ، تغییر اندازه قلم پیش فرض در Chrome فقط اندازه متن را تغییر می دهد و بر اندازه تصاویر موجود در صفحه تأثیر نمی گذارد.

مرتبط: نحوه بزرگ و کوچک کردن متن در مرورگر گوگل کروم

نحوه تغییر اندازه متن پیش فرض در گوگل کروم

اگر هنوز می خواهید اندازه قلم پیش فرض در Chrome را تغییر دهید ، به تنظیمات می پردازیم. ابتدا Chrome را باز کنید. در گوشه سمت راست بالای هر پنجره ، روی دکمه “بیضی” (سه نقطه عمودی) کلیک کنید. در منوی ظاهر شده ، روی “تنظیمات” کلیک کنید.

نحوه تغییر اندازه متن پیش فرض در مرورگر گوگل کروم

در تنظیمات ، روی گزینه “Appearance” در نوار کناری کلیک کنید یا حرکت به پایین بکشید تا وقتی که بخش “Appearance” از صفحه تنظیمات را مشاهده می کنید. در مرحله بعد گزینه ای با عنوان “Font Size” پیدا کنید.

نحوه تغییر اندازه متن پیش فرض در مرورگر گوگل کروم

روی منوی کشویی “Font Size” کلیک کنید ، و پنج گزینه را می بینید: “خیلی کوچک” ، “کوچک” ، “متوسط” ، “بزرگ” و “خیلی بزرگ”.

نحوه تغییر اندازه متن پیش فرض در مرورگر گوگل کروم

“متوسط” اندازه پیش فرض است ، بنابراین اگر می خواهید همه قلم ها بزرگتر باشند ، “Large” یا “Very Large” را انتخاب کنید. به همین ترتیب ، اگر می خواهید متن در وب سایت ها کوچکتر از پیش فرض باشد ، گزینه های «Very Small» یا «Small» را انتخاب کنید.

پس از آن ، از تنظیمات خارج شوید. این تغییر در مورد تمام وب سایتهای آینده که بازدید می کنید اعمال می شود. همیشه می توانید تنظیمات را دوباره بازبینی کنید.

تنظیم کردن اندازه قلم به طور کامل در مرورگر گوگل کروم

اگر از پنج گزینه اصلی اندازه فونت Chrome راضی نیستید و کنترل بیشتری را می خواهید ، به Settings > Appearance در Chrome مراجعه کنید و روی “Customize fonts” کلیک کنید.

در صفحه سفارشی سازی قلم ها ، می توانید یک قلم را با اندازه نقطه (از 9 تا 72 ، با 16 عدد پیش فرض) با استفاده از یک کشویی انتخاب کنید. با کشیدن کشویی ، اندازه نقطه دقیقاً بالای آن نمایش داده می شود.

همچنین می توانید حداقل اندازه قلم را تنظیم کنید ، که تضمین می کند وب سایت ها هرگز فونت هایی را که برای خواندن آنها بسیار کوچک است نمایش نمی دهند.

و در صورت تمایل ، می توانید چهره های واقعی قلم مورد استفاده را در همان صفحه تنظیمات تغییر دهید.

نحوه تغییر اندازه متن پیش فرض در مرورگر گوگل کروم

با تنظیمات آزمایش کنید و پیدا کنید چه چیزی برای شما راحت تر است. پس از پیدا کردن آنچه دوست دارید ، تنظیمات را ببندید . مرور مبارک!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید