گوگل شیت

نحوه تغییر اندازه ستون ها و ردیف ها در گوگل شیت

وقتی صفحه گسترده جدید Google Sheets را باز می کنید ، ستون ها ، ردیف ها و سلول های جداگانه ای که مشاهده می کنید همه دارای اندازه خاصی هستند. اگر می خواهید داده های بیشتری در هر سلول مشاهده کنید ، باید اندازه آنها را تغییر دهید. در اینجا نحوه تغییر اندازه ستون ها و ردیف ها در گوگل شیت را توضیح می دهیم.

تغییر اندازه دستی ستون یا ردیف در گوگل شیت

یکی از سریع ترین روش ها برای تغییر اندازه ستون یا سطر در Google Sheets ، استفاده از ماوس یا پد لمسی برای تغییر اندازه دستی آن است. این شامل کشیدن مرز ستون یا ردیف به یک موقعیت جدید ، تغییر اندازه آن در روند کار است.

برای انجام این کار ، صفحه گسترده Google Sheets حاوی داده های خود را باز کنید. در زیر نوار فرمول ، هدر ستون خود را مشاهده خواهید کرد ، در ابتدا از A تا Z متغیر است. به همین ترتیب ، هدرهای ردیف در سمت چپ دیده می شوند ، در ابتدا از 1 تا 100 است.

مرتبط: آموزش اضافه یا حذف کردن سطرها و ستون ها در گوگل شیت

برای تغییر اندازه یک ردیف یا ستون ، بالای صفحه ستون (A ، B و غیره) یا ردیف (1 ، 2 و غیره) قرار بگیرید و ماوس خود را به مرز منتقل کنید. نشانگر شما باید به یک پیکان تبدیل شود ، و به هر دو جهت اشاره دارد.

با استفاده از ماوس یا پد لمسی ، مرز را به موقعیت جدید بکشید و پس از قرار گرفتن حاشیه ، آن را رها کنید. هنگام جابجایی حاشیه ، یک خط آبی ظاهر می شود و به شما یک نشانه بصری از اندازه ستون یا ردیف جدید می دهد.

نحوه تغییر اندازه ستون ها و ردیف ها در گوگل شیت

همچنین می توانید این مرحله را برای چندین ستون یا ردیف همزمان با انتخاب آنها ، سپس با استفاده از ماوس یا پد لمسی خود برای تغییر اندازه حاشیه یکی از ستون ها یا ردیف ها ، تکمیل کنید.

Google Sheets سلولهای انتخاب شده را به یک اندازه تغییر می دهد.

نحوه تغییر اندازه ستون ها و ردیف ها در گوگل شیت

استفاده از ابزار Row در گوگل شیت

مراحل بالا به شما امکان می دهد ستون ها و ردیف ها را با استفاده از ماوس یا پد لمسی خود تغییر اندازه دهید ، اما این روش ها راهی برای تغییر اندازه آنها در اندازه تعیین شده ارائه نمی دهند. برای این کار باید از ابزار تغییر اندازه ستون و ردیف Google Sheets استفاده کنید.

برای شروع ، صفحه گسترده خود را باز کنید و برای انتخاب ردیف خود ردیف (شروع با 1 ، 2 و غیره) یا ستون (شروع با A ، B و غیره). همچنین می توانید این کار را برای چندین ردیف و ستون همزمان با انتخاب آنها انجام دهید.

با انتخاب سطر یا ستونی که می خواهید اندازه را انتخاب کنید ، روی خود برچسب عنوان کلیک راست کنید (مثلاً 1 یا A). از فهرست بازشو ، روی گزینه “Resize The Column” یا “Resize The Row” option” کلیک کنید.

نحوه تغییر اندازه ستون ها و ردیف ها در گوگل شیت

در کادر “Resize” برای سطر یا ستون خود ، اندازه جدید (در پیکسل) را در کادر ارائه شده برای تغییر اندازه آن وارد کنید. به صورت متناوب ، گزینه “Fix To Data” را انتخاب کنید تا ستون یا سطر را به طور خودکار تغییر اندازه دهد تا متناسب با داده های بزرگترین سلول باشد.

“OK” را فشار دهید تا تنظیمات ذخیره شود.

پس از تأیید ، اندازه ستون یا ردیف متناسب با اندازه انتخابی شما تغییر می کند. می توانید این مرحله را برای ردیف ها یا ستون های دیگر تکرار کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید