مایکروسافت پاورپوینت

نحوه تغییر اندازه اسلاید ( صفحه ) در پاورپوینت

پاورپوینت به شما امکان می دهد محتوای اسلایدها را به روش های مختلف قالب بندی و ارائه دهید. اگر می خواهید اسلایدهای پاورپوینت خود را در اندازه بزرگتر یا کوچکتر از متوسط ​​چاپ کنید یا نمایش دهید ، می توانید اندازه اسلایدها را تغییر دهید. در ادامه نحوه تغییر اندازه اسلاید ( صفحه ) در پاورپوینت را توضیح می دهیم.

تغییر اندازه اسلاید و صفحه در پاورپوینت

پاورپوینت دارای دو اندازه اسلاید معمولی است. در صورت استفاده از سخت افزارهای قدیمی برای ارائه اسلایدهای خود گزینه اول ، 4: 3 ، گزینه خوبی است. اگر قصد دارید با ارائه یک پروژکتور یا نمایشگر مدرن ، ارائه پاورپوینت خود را ارائه دهید ، اندازه اسلاید 16: 9 باید انتخاب مورد نظر شما باشد.

مرتبط: نحوه تغییر سرعت انیمیشن در پاورپوینت

به طور پیش فرض ، پاورپوینت به صورت پیش فرض در اسلاید جانبی 16: 9 قرار خواهد گرفت. برای چاپ اسلایدها (اندازه کامل ، هر صفحه) ، به احتمال زیاد به جای یکی از این گزینه ها ، باید از اندازه اسلایدها استفاده کنید.

خوشبختانه تبدیل به اندازه دیگری ، روند ساده ای است – ارائه پاورپوینت خود را برای شروع باز کنید و سپس روی “Design” کلیک کنید.

Change Slide Size in Powerpoint

در بخش “Customize” از برگه “Design” ، دکمه “Slide Size” را انتخاب کنید. این دو اندازه اسلایدهای معمول را در یک منوی کشویی نمایش می دهد.

بر روی گزینه “Standard) 4: 3)” یا “Widescreen) 16: 9)” کلیک کنید تا همه اسلایدهای PowerPoint خود را به اندازه آن تغییر دهید.

Change Slide Size in Powerpoint

متأسفانه استفاده از چندین اندازه اسلاید در یک ارائه پاورپوینت امکان پذیر نیست. دقیقاً مثل اینکه شما در حال ساخت اسلایدهای پاورپوینت به صورت عمودی هستید ، هر تغییری که در اندازه اسلایدهای PowerPoint خود ایجاد کنید ، برای همه اسلایدها اعمال می شود.

تغییر سفارشی در اندازه پاورپوینت

اگر گزینه های پیش فرض 4: 3 یا 16: 9 نامناسب باشند ، می توانید از اندازه اسلایس PowerPoint سفارشی استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در حال چاپ اسلایدهای پاورپوینت با اندازه کامل با استفاده از یک صفحه سفارشی هستید ، می توانید از اندازه اسلایدها استفاده کنید.

برای انجام این کار ، برای نمایش “Slide Size” اندازه اسلاید ، گزینه Design > Slide Size > Custom Slide Size را انتخاب کنید.

Change Slide Size in Powerpoint.

اندازه های مختلف از پیش تعیین شده اسلاید ، مانند اندازه کاغذ A3 یا A4 ، در فهرست کشویی “Slides Sized For” نشان داده شده است.

یکی از این گزینه های از پیش تعیین شده را انتخاب کنید ، یا با استفاده از جعبه گزینه “Width” و “Height” ابعاد اسلاید خود را تنظیم کنید. از آنجا ، برای ذخیره ، بر روی دکمه “OK” کلیک کنید.

Change Slide Size in Powerpoint

اگر ابعاد کمتری را لحاظ کنید ، پاورپوینت از شما سؤال می کند که چگونه باید محتوای اسلایدها را کنترل کند.

اگر می خواهید محتوای اسلاید در یک مقیاس مشابه باقی بماند ، “Maximize” را انتخاب کنید ، اما با این خطر که ممکن است برخی از محتوا کاهش یابد. روش دیگر ، برای اطمینان از اندازه اسلایدها ، بدون از دست دادن هیچ محتوا ، روی “Ensure Fit” کلیک کنید تا اندازه اسلایدها در اندازه کوچک شود.

گزینه "Maximize" یا "Ensure Fit" را انتخاب کنید.

پس از ذخیره ، اندازه اسلایدهای سفارشی که انتخاب کردید بلافاصله روی همه اسلایدهای شما اعمال می شود ، محتوای اسلاید تغییر یا برش داده می شود.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید