گوگل شیت

نحوه ایجاد نمودار در گوگل شیت

گوگل شیت یک گزینه مناسب برای مایکروسافت اکسل است . بسیاری از عملکردهای مشابه را در یک بسته مبتنی بر ابر ارائه می دهد. با این حال ، خواندن و درک صفحات بزرگ داده هنوز هم می تواند یک چالش باشد. در اینجا نحوه ایجاد نمودار در گوگل شیت برای ساده کردن اطلاعات خود آورده شده است.

همچنین ببینید: نحوه تغییر اندازه ستون ها و ردیف ها در گوگل شیت

روند ایجاد نمودار در Google Sheets مانند اکسل است ، اگرچه باید برای مجموعه ای متفاوت از دکمه ها آماده باشید. ما داده های خود را از IDC گرفته ایم ، بنابراین شما همیشه می توانید از آن به عنوان مثال استفاده کنید و آن را دنبال کنید.

نحوه ایجاد نمودار در گوگل شیت

1. درست مانند ایجاد نمودار در اکسل ، اولین قدم انتخاب داده های خود است. به هر حال ، یک نمودار خالی کار زیادی برای خوانندگان شما نخواهد داشت.

2. حالا به سربرگ Insert (واقع بین View و Format) بروید و به پایین به سمت گزینه Chart بروید . دکمه نمودار جایی است که شما می توانید نمودارها را در Google Sheets پیدا کنید.

3. احتمالاً متوجه خواهید شد که Google Sheets به طور پیش فرض نمودار ستونی را روی هم قرار داده است. برای همه مناسب نیست ، اما اکنون ما به Chart Editor (در سمت راست) می پردازیم تا همه چیز درست شود.

  • ایجاد نمودار پای در Google Sheets برای داده های درصدی بهترین است. با این حال ، در چندین دوره زمانی به درستی کار نمی کند.
  • ایجاد نمودار میله ای در Google Sheets برای داده های فرکانسی بهترین است. در این حالت کارساز است ، اما بر اساس میزان داده های ما پیچیده خواهد بود.

4- اولین تنظیماتی که تغییر خواهیم داد انتخاب نمودار است . این به ما کمک می کند تا صعود و سقوط سهم بازار هر تولید کننده را به صورت سه ماهه نشان دهیم. Google در واقع براساس ورودی داده های شما ، توصیه هایی را برای انواع نمودارها ارائه می دهد.

5. پس از انتخاب نوع نمودار خود ، به پایین پیمایش کنید تا بررسی کنید X-Axis و Series با اطلاعاتی که انتخاب کرده اید مطابقت دارند.

همچنین به موارد زیر مراجعه کنید: نحوه مرتب سازی داده ها در گوگل شیت ( Google Sheets )

6. آخرین مرحله رفتن به تب Customize است . اینجا جایی است که می توانید عناوین را دستکاری کنید و همچنین طرح رنگ نمودار خود را تغییر دهید. همچنین می توانید بر روی عنوان موجود در نمودار کلیک کنید تا به منوی خاص بروید.

اکنون که می دانید چگونه یک نمودار در Google Sheets ایجاد کنید ، وقت آن است که به آنجا بروید و تمرین کنید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید