گوگل شیت

نحوه ایجاد شماره های تصادفی در گوگل شیت ( Google sheet )

Google Sheets ( گوگل شیت ) به شما امکان ایجاد اعداد تصادفی در صفحه گسترده را می دهد. این تابع یک عدد صحیح تصادفی را بین دو مقدار را انتخاب می کند. در اینجا نحوه استفاده از این ویژگی را توضیح می دهیم.

صفحه اصلی Google Sheets را ببندید و صفحه گسترده جدیدی را باز کنید. برای این راهنما از تابع RANDBETWEEN برای ایجاد یک عدد تصادفی استفاده خواهیم کرد.

به طور پیش فرض ، RAND فقط عددی را بین 0 و 1 تولید می کند ، در حالی که  RANDBETWEEN به شما امکان می دهد طیف عددی را مشخص کنید. در حالی که شما می توانید عملکرد را برای تولید دامنه های دیگر تغییر دهید ، این RANDBETWEENعملکرد راهی ساده تر برای انجام این کار است.

مرتبط: چگونه می توان ویندوز 10 را رایگان آپدیت کرد ؟

ایجاد یک عدد تصادفی در گوگل شیت

روی یک سلول کلیک کنید و =RANDBETWEEN(<Low>, <High>) را تایپ کنید اما به جای <Low>و <High> عدد دلخواه خود را تایپ کنید.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک عدد تصادفی بین 1 تا 10 باشد ، باید مانند این باشد:

=(RANDBETWEEN (1،10

بعد از پر کردن دامنه ، کلید Enter را فشار دهید. عدد تصادفی در سلول ایجاد می شود.

اگر می خواهید از شماره سلول دیگری در صفحه گسترده خود استفاده کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به جای شماره کم یا زیاد ، شماره سلول را وارد کنید.

توجه:  هر دو RANDو RANDBETWEENعملکردهای متغیر به حساب می آیند ، به این معنی که داده ها را برای سلول برای همیشه حفظ نمی کنند. بنابراین ، وقتی از هر یک از توابع استفاده می کنید ، با هر بار تغییر ، یک عدد جدید را محاسبه می کنند.

اگر می خواهید فاصله ای را که در آن عدد تصادفی مجدداً محاسبه می شود ، تغییر دهید File > Spreadsheet Settings را باز کنید ، روی زبانه ” Calculation ” کلیک کنید ، و سپس انتخاب کنید که چند بار می خواهید محاسبه انجام شود.

برای بازگشت به صفحه گسترده خود ، می توانید ” On Change ” (پیش فرض) ، ” On Change and Every Minute ” یا ” On Change and Every Hour ” را انتخاب کنید بعد روی” Save Settings “کلیک کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید