موبایل اندروید و تبلت

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD (حافظه) در اندروید

در این راهنما ، شما می آموزید که چگونه برنامه ها را به کارت SD خود منتقل کنید ، بنابراین می توانید فضای ذخیره سازی خود را آزاد کرده و از فضای ذخیره سازی خود بیشترین بهره را ببرید.

مدیریت فضای ذخیره سازی با کمک سرویس های ابری و تلفن های هوشمند که حافظه داخلی بیشتری دارند ، آسان تر شده است. بسیاری از شما ممکن است صاحب دستگاه های ارزان قیمت باشید که معمولاً از بخش ذخیره سازی کمی برخوردار هستند. همچنین ممکن است از بازی ها لذت ببرید و معروف است که این برنامه ها مقدار قابل توجهی از فضای ذخیره سازی را مصرف می کنند.

مرتبط: مقایسه گلکسی S20 با S10 سامسونگ

خبر خوب این است که اگر دستگاه شما دارای فضای ذخیره سازی قابل ارتقا باشد ، می توانید برنامه ها را به کارت SD منتقل کنید. علاوه بر این ، می توانید کارت microSD خود را به حافظه داخلی تبدیل کنید. با این کار انتقال برنامه ها به کارت SD و همچنین سایر داده هایی که ممکن است در تلفن داشته باشید امکان پذیر است. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه هر دو را انجام دهید ، بنابراین بیایید به آن بپردازیم.


نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در اندروید

خبر خوب این است که انتقال برنامه ها به کارت SD در Android بسیار ساده است. فقط بخاطر داشته باشید برخی از برنامه ها این ویژگی را مجاز نمی دانند. همچنین تولیدکنندگان ممکن است این قابلیت را حذف کنند.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD:

 1. برنامه تنظیمات را باز کنید .
 2. وارد Apps & notifications شوید .
 3. به برنامه ای که می خواهید به کارت SD منتقل کنید دسترسی پیدا کنید.
 4. Storage را انتخاب کنید .
 5. اگر برنامه از این ویژگی پشتیبانی کند ، گزینه ای برای تغییر مکان ذخیره برنامه مشاهده خواهید کرد. پیش بروید و آن را به کارت SD درج شده تغییر دهید.

این روند برگشت پذیر است ، بنابراین اگر تصمیم گرفتید که می خواهید برنامه به حافظه داخلی خود برگردد ، می توانید با استفاده از همین روند دوباره آن را منتقل کنید.

مرتبط: نحوه حذف برنامه ها از بخش مکالمه در اندروید


نحوه استفاده از کارت SD به عنوان حافظه داخلی

اگر روش قبلی به اندازه کافی خوب نیست یا توسط برنامه ها / سازنده شما پشتیبانی نمی شود ، هنوز روش دیگری برای انتقال برنامه ها به microSD در اندروید وجود دارد. در واقع ممکن است گزینه راحت تری باشد. می توانید به Android بگویید که کارت SD خود را به عنوان حافظه داخلی در نظر بگیرد. با این کار همه چیز بسیار راحت تر خواهد شد ، زیرا دیگر لازم نیست نگران قرار دادن برنامه ها و پرونده ها باشید.

تبدیل کارت microSD به حافظه داخلی نکات منفی دارد. اگر کارت SD را به حافظه داخلی تلفن تبدیل کنید ، فقط می توانید از آن واحد ذخیره سازی با آن تلفن خاص استفاده کنید (مگر اینکه دوباره آن را قالب بندی کنید). بعلاوه ، تلفن فقط زمانی کار می کند که کارت microSD درج شده باشد. حذف آن باعث بازنشانی داده های کارخانه می شود.

جدا از تبدیل تلفن و کارت SD به یکدیگر ، ممکن است نگران عملکرد باشید. کارت های SD می توانند کند باشند. حتماً یکی از آنهایی را دریافت کنید که به اندازه کافی سریع هستند تا عملکرد را در دستگاه Android خود حفظ کنند.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD:

 1. کارت micro SD را در تلفن اندروید خود قرار دهید.
 2.  برنامه تنظیمات را باز  کنید .
 3. Storage را انتخاب کنید  .
 4. روی کارت SD  که وارد کرده اید ضربه بزنید  .
 5. دکمه منو را بزنید و Storage settings را انتخاب کنید  .
 6. Format as internal انتخاب کنید  .
 7. Erase and format را انتخاب کنید .
 8. روی OK ضربه بزنید.
 9. داده های خود را منتقل کنید (یا بعداً این کار را انجام دهید).
 10. شما انجام دادید!

موفق باشید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید