جیمیلگوگل کروم

نحوه افزودن پیوست به جیمیل در مرورگر کروم

در گوگل کروم 90 و بالاتر ، می توانید با کپی کردن پرونده در مدیر پرونده خود در ویندوز ، مک ، لینوکس یا سیستم عامل Chrome ، فایل ها را به یک ایمیل در Gmail پیوست کنید و آن را در پنجره ایمیل جای گذاری کنید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

چگونه کار می کند؟

Chrome 90 شامل یک پرچم آزمایشی به نام “Clipboard Filenames” است. هنگامی که این پرچم فعال است ، می توانید فقط با چسباندن فایل (به جای چسباندن فایل در مدیر فایل خود با استفاده از Ctrl + V یا Command + V) ، فایلها را به ایمیل خود در Gmail ضمیمه کنید.

این پرچم قرار است در ویندوز ، مک ، لینوکس ، سیستم عامل Chrome و Android کار کند. ما آن را بر روی دستگاه های ویندوز و مک خود آزمایش کردیم و در ویندوز نیز بسیار خوب کار کرد. به دلایلی ، روی Mac خاص ما کار نکرد. از آنجا که این ویژگی هنوز آزمایشی است ، ممکن است مشکلات موجود در این ویژگی در به روزرسانی های بعدی Chrome تغییر کند.

افزودن پیوست به جیمیل در مرورگر کروم

اگر می خواهید این ویژگی را امتحان کنید ، باید Chrome  را به روز کنید تا مطمئن شوید نسخه 90 یا جدیدتر را در اختیار دارید. سپس آن را راه اندازی کنید.

مرتبط: نحوه حذف یا غیرفعال کردن افزونه ها در گوگل کروم

در پنجره Chrome ، روی نوار آدرس در بالا کلیک کنید. موارد زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

chrome://flags

برگه “Experiments” باز می شود. در جعبه جستجو در بالای صفحه ، این را تایپ کنید:

Clipboard filenames

در نتایج جستجو ، روی منوی کشویی کنار “Clipboard filenames” کلیک کنید و “Enabled” را انتخاب کنید.

برای اعمال این تغییر ، باید کروم را دوباره راه اندازی کنید. روی “Relaunch” در پایین پنجره کروم کلیک کنید.

کروم به سرعت راه اندازی می شود. در هر برگه کروم ، به سایت Gmail مراجعه کنید . برای نوشتن ایمیل جدید ، “Compose” را در جیمیل کلیک کنید.

سپس ، مدیر پرونده رایانه خود را باز کنید و فایلی را که می خواهید به عنوان پیوست به ایمیل خود اضافه کنید ، پیدا کنید. برای این کار از File Explorer در ویندوز یا Finder در مک استفاده کنید.

روی پرونده خود راست کلیک کرده و “Copy” را انتخاب کنید.

اکنون ، به Chrome برگردید. در پنجره “New Message” ، روی منطقه ای که متن پیام ایمیل خود را در آن تایپ می کنید ، کلیک راست کنید و “Paste” را از فهرست انتخاب کنید. به طور متناوب ، می توانید بر روی قسمت فضای خالی کلیک کنید و Ctrl + V (در ویندوز ، لینوکس یا سیستم عامل Chrome) یا Command + V (در Mac) را فشار دهید تا فایل پیوست جایگذاری شود.

پس از جایگذاری ، فایل پیوست را در پایین پنجره بازشو “New Message” ذکر شده مشاهده خواهید کرد.

اگر یک فایل تصویری را جای گذاری کنید ، به صورت خطی ظاهر می شود. این به این معنی است که تصویر در متن ایمیل نمایش داده می شود و به عنوان یک پیوست رفتار نمی شود. اگر مشکلی است ، روی نماد گیره کاغذ در پنجره “New Message” کلیک کنید و فایل را با استفاده از روش سنتی ضمیمه کنید.

و همین! با استفاده از این روش به تعداد دلخواه فایل پیوست کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید