گوگل شیت

نحوه اضافه کردن هدر یا پاورقی در گوگل شیت

صفحه گسترده گوگل شیت هدر یا پاورقی قابل مشاهده ای ندارد تا زمانی که شما تصمیم می گیرید برای چاپ. اگر می خواهید هدرها و پاورقی ها را به یک صفحه گسترده گوگل شیت اضافه کنید ، باید از منوی تنظیمات چاپگر استفاده کنید – در اینجا نحوه اضافه کردن هدر یا پاورقی در گوگل شیت وجود دارد.

اضافه کردن هدر یا پاورقی در گوگل شیت

برای شروع ، صفحه گسترده Google Sheets را  که حاوی داده های شما است باز کنید. 

مرتبط: نحوه استفاده از تابع IF گوگل شیت

در بالا ، برای مشاهده منوی تنظیمات چاپگر سند خود ، روی File> Print کلیک کنید.

نحوه اضافه کردن هدر یا پاورقی در گوگل شیت

در منوی «تنظیمات چاپ» ، می توانید طرح و صفحه گسترده صفحه خود را به صورت دلخواه تنظیم کنید تا برای چاپ مناسب باشد. برای افزودن هدر یا پاورقی جدید ، بر روی دسته “Headers and Footers” در منوی سمت راست کلیک کنید.

نحوه اضافه کردن هدر یا پاورقی در گوگل شیت

لیستی از گزینه های موجود برای هدرها و پاورقی ها ظاهر می شود. برای فعال کردن آن ، روی کادر تأیید کنار گزینه از پیش تعیین شده کلیک کنید (به عنوان مثال ، “Page Numbers”).

نحوه اضافه کردن هدر یا پاورقی در گوگل شیت

می توانید شماره صفحه ، عنوان کتاب کار ، نام برگه یا تاریخ یا زمان فعلی را به صفحه چاپی خود اضافه کنید. Google به طور خودکار تعیین می کند که آیا این موارد را در هدر یا پاورقی قرار دهید.

به عنوان مثال ، شماره صفحه به طور خودکار در پاورقی قرار می گیرد ، در حالی که عنوان کتاب کار در هدر قرار می گیرد. اگر می خواهید موقعیت یک گزینه از پیش تعیین شده را تغییر دهید یا متن سفارشی را به یک هدر یا پاورقی اضافه کنید ، روی “Edit Custom Fields” کلیک کنید.

نمای چاپ در سمت راست تغییر می کند و به شما امکان می دهد جعبه های متن را در هدر یا پاورقی ویرایش کنید. برای ایجاد تغییرات در هدر یا پاورقی ، روی یک جعبه کلیک کنید.

وقتی برای ذخیره تغییرات آماده شدید ، روی “Confirm” در بالا سمت راست کلیک کنید تا به منوی “تنظیمات چاپ” برگردید.

اگر از تغییراتی که در هدر یا پاورقی خود ایجاد کرده اید راضی هستید ، در قسمت بالا سمت راست روی «Next» کلیک کنید.

اکنون به منوی گزینه های چاپگر مرورگر یا سیستم عامل خود منتقل می شوید. در اینجا ، می توانید تنظیمات چاپ بیشتری را برای صفحه گسترده خود تعیین کنید ، مانند تعداد نسخه هایی که می خواهید چاپ کنید.

مرتبط: آموزش اضافه کردن صفر قبل از عدد در گوگل شیت

تغییراتی که در هدر یا پاورقی خود ایجاد کرده اید به صورت خودکار ذخیره می شود و همچنین در نسخه های آینده صفحه گسترده Google Sheets شما که چاپ می کنید اعمال می شود.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید