آیفون و آیپد

آموزش ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون و آیپد

اگر قصد دارید از صفحه نمایش آیفون (iPhone) و یا آیپد (iPad) خود فیلم برداری کنید با این وجود با روش انجام این کار آشنا نیستید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون و آیپد بپردازیم. با ما همراه باشید.

فعال سازی قابلیت ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون و آیپد

همانطور که در فوق نیز به آن اشاره داشتیم، یکی از قابلیت‌های کاربردی آیفون‌ها و آیپدها مربوط به امکان ضبط فیلم از صفحه نمایش بدون نیاز به نصب اپلیکیشن‌های جانبی می‌شود. بنابراین آیفون‌ها و آیپد‌هایی که از ورژن iOS 11 و بالاتر بهره می‌برند، به صورت پیش فرض شامل قابلیت ضبط فیلم از صفحه نمایش می‌شوند. در ابتدا به منظور فعال سازی قابلت ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون نیاز است به بخش Control Center در Settings مراجعه نمایید. سپس وارد قسمت Customize Controls شده و آیکون به شکل به علاوه قابل مشاهده در کنار گزینه Screen Recording را لمس کتید. بدین ترتیب قابلیت مذکور به لیست قابلیت‌های Control Center اضافه خواهد شد.

پس از انجام مراحل ذکر شده در فوق، در صفحه هوم اسکرین با کشیدن انگشت خود از پایین صفحه نمایش به سمت بالا وارد بخش Control Center شوید. سپس همانند تصویر زیر آیکون ضبط فیلم را لمس نمایید. بدین ترتیب فرایند ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون شما آغاز شده و رنگ دایره از سفید به قرمز تغییر خواهد کرد. پس از اتمام فرایند فیلم برداری با مراجعه به بخش Control Center و لمس مجدد آیکون ضبط فیلم قادر به توقف فیلم برداری خواهید بود. همچنین در صورتی که آیفون شما از دکمه هوم بهره می‌برد، می‌توانید با فشردن آن نسبت به توقف فیلم برداری اقدام نمایید. در نهایت فیلم ضبط شده از صفحه نمایش آیفون در بخش Photos ذخیره خواهد شد و شما می‌توانید با مراجعه به بخش مذکور به آن دسترسی داشته باشید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید