هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

8 کار شگفت انگیزی که می توانید با ChatGPT انجام دهید

اگر در مورد ChatGPT شنیده اید و فکر می کنید که این یک ربات چت ساده است، ممکن است محدوده کاری را که می تواند انجام دهد دست کم گرفته باشید. در اینجا چند کار شگفت‌انگیز وجود دارد که می‌توانید با ChatGPT انجام دهید، چه بخواهید یک رزومه بنویسید و چه آن را در سیاهچال یک ماجراجویی نقش‌آفرینی حماسی قرار دهید.

ChatGPT چیست؟

با ChatGPT خیلی آشنا نیست ؟ جای نگرانی نیست. آن و موتورهای مشابه هوش مصنوعی هنوز کاملاً جدید هستند. شما می‌توانید در ChatGPT جستجو عمیقی داشته باشید ، و ما حتی می‌توانیم به شما کمک کنیم تا نحوه استفاده از ChatGPT را بیاموزید ، اما قبل از اینکه به برخی از روش‌های جدیدتر برای استفاده از سرویس چت هوش مصنوعی نگاهی بیاندازیم، در اینجا خلاصه‌ای سریع آورده شده است.

مربوط: ChatGPT: نحوه استفاده رایگان از ربات چت هوش مصنوعی

ChatGPT یک سیستم چت هوش مصنوعی الگوریتمی است که بر روی مجموعه عظیمی از منابع مبتنی بر اینترنت (وب‌سایت‌ها، انجمن‌ها، اسناد و غیره) آموزش داده شده است تا پاسخی شبیه انسان به سوالات ارائه دهد. و نه فقط “امروز چطوری؟” با پاسخ «حالم خوب است، از شما متشکرم که پرسیدید»، نوع پاسخ‌های چت مانندی که ممکن است در گذشته از یک ربات چت دریافت کرده باشید.

می‌توانید سؤالات ChatGPT را با پاسخ‌های پیچیده بپرسید، و آن بهترین تلاش خود را می‌کند تا بر اساس درک خود از سؤال، زمینه و همه مطالب ذخیره شده در مجموعه داده‌های خود پاسخ دهد.

جالب است، و کاملاً مرتبط با آنچه در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم، فقط به پاسخ دادن به سؤالاتی مانند یک دایره المعارف تعاملی محدود نمی شود. می توان از آن درخواست کرد که وظایف را انجام دهد، متون را تجزیه و تحلیل کند و حتی با شما بازی کند.

اکنون، قبل از ادامه، یک مقدار احتیاط کنید. ChatGPT در مراحل ابتدایی خود است و بسیاری از جنبه های قانونی بالقوه هنوز برطرف نشده است. شرایط خدمات ChatGPT به شما امکان می دهد از هر چیزی که توسط ChatGPT تولید می شود برای اهداف تجاری استفاده کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، ما همه را تشویق می‌کنیم که با آن بازی کنند و از آن لذت ببرند، اما در استفاده از آن به هر نحوی که منجر به دریافت نامه ناخواسته از یک وکیل حق نسخه‌برداری شود، محتاط باشید.

بیایید به کارهای جالبی که ChatGPT می تواند انجام دهد نگاه کنیم، از کارهای روزمره اما مفید شروع کنیم و به برخی از کاربردهای جدیدتر برویم.

یک معرفی نامه بنویسید

طرفدار زیادی از نوشتن نامه های پوششی یا معرفی نامه نیستید؟ هیچ کس نمی توانست شما را سرزنش کند. به نظر می رسد که شما می توانید کار را به هوش مصنوعی واگذار کنید، و نتایج کاملاً به عنوان چیزی که توسط یک شخص نوشته شده است منتقل می شود.

شما حتی می توانید به ChatGPT دستور دهید که برای یک موقعیت یا صنعت خاص یک نامه پوششی بنویسد. به طور طبیعی، باید نامه را ویرایش کنید تا مجموعه مهارت ها، گواهینامه ها و غیره دقیق شما را نشان دهد، اما الگوی ایجاد شده توسط ChatGPT مفید است. ما از آن خواستیم که برای یک فارغ التحصیل اخیر کالج که برای یک موقعیت توسعه دهنده جوان درخواست ارسال میکند، یک نامه پوششی بنویسد.

چیزی که تولید کرد یک الگوی عالی برای شروع بود، البته آن را کمی تغییر داد تا دستاوردهای شما را منعکس کند، و نه موارد تئوری را که پر کرده بود.

یک رزومه بنویسید

باز هم، رزومه نویسی چیزی نیست که مردم آن را یک فعالیت هیجان انگیز بدانند. دلیل بیشتری برای اینکه از ChatGPT بخواهید یکی برای شما بنویسد.

مانند معرفی نامه، باید متن را مرور کنید و هر چیزی را که در توصیف مسئولیت های شغلی شما کمی سخاوتمندانه است ویرایش کنید، اما به طور کلی این یک راه سریع برای ایجاد الگویی است که به راحتی می توانید آن را تطبیق دهید. حتی بخش‌های خالی را برای عناوین شغلی، نام شرکت‌ها و تاریخ‌های کار باقی می‌گذارد.

پیشنهادات نام محصول و شرکت را ایجاد کنید

ایده های طوفان فکری برای ایده عالی شما؟ به ChatGPT گفتیم که در حال راه‌اندازی یک شرکت متخصص در سخت‌افزار هستیم که پارس سگ را به انگلیسی ترجمه می‌کند و فهرستی از نام‌های تجاری بالقوه را درخواست کردیم.

مطمئناً ناامید نشدم و لیستی از 15 پیشنهاد را با برخی از انتخاب‌های قوی مانند BarkSpeak، DogTalk و مورد علاقه ما، DogLingo به ما داد.

متن آهنگ و شعر بسازید

درخواست از ChatGPT برای نوشتن یک آهنگ برای شما یا نوشتن یک شعر در این مرحله بسیار جالب است. ما از آن خواستیم که آهنگی درباره سگی که وظیفه استعمار مریخ را بر عهده دارد بنویسد، و نتایج در واقع بسیار خوب بود. با کمی تغییر، می تواند به راحتی متن ترانه های یک برنامه کودکانه باشد یا حتی تبدیل به یک کتاب تصویری برای کودکان شود.

از طرف دیگر، وقتی شعری را در مورد سگی که زیردریایی می‌سازد برای کاوش در اقیانوس و دوستی با دلفین‌ها خواستیم، همه جا بود و حتی با سگی که قبلاً مانند ماهی مرکب در اقیانوس زندگی می‌کرد شروع شد.

یک مهمانی یا رویداد برنامه ریزی کنید

برای یک مهمانی نیاز به کمک دارید؟ ما از ChatGPT خواستیم تا به ما کمک کند تا لیستی از فعالیت‌ها را برای جشن تولد یک کودک 10 ساله با موضوع Minecraft تهیه کنیم، و لیست کاملی ارائه داد.

به عنوان یک کاربر Minecraft، من نسبتاً مطمئن هستم که می توانستم به تنهایی به این ایده ها دست پیدا کنم، اما برای لحظه ای تصور کنید که می دانستم فرزندم Minecraft را دوست دارد اما ایده های فعالیت مهمانی را خالی می کند.

و بهتر از آن، فرض کنید از این دستور استفاده کردید، و به عنوان والدینی که Minecraft بازی نکردید، با این سوال باقی ماندید، “اما مهندسی رداستون چیست؟” فقط مکالمه را با ChatGPT ادامه دهید و بپرسید.

توضیح می‌دهد که گرد و غبار رداستون چیست، چگونه در دنیای Minecraft مانند سیم‌کشی برق در دنیای ما عمل می‌کند، و بازیکنان برای چه چیزی از آن استفاده می‌کنند—و شما را برای اجرای بهتر یک فعالیت مهمانی بر اساس آن آماده می‌کند. 

یک درخواست برای هنر هوش مصنوعی ایجاد کنید

آیا در تلاش برای تنظیم دقیق مهارت‌های هنری هوش مصنوعی خود هستید؟ اگر از ChatGPT کمک بخواهید، توضیحات شما را با کلمات کلیدی مفید تکمیل می کند.

ما از آن درخواست کردیم که به ما کمک کند تا تصویری با الهام از Legend of Zelda: Breath of the Wild به سبک پابلو پیکاسو بسازیم، و این دستور دقیق را برای استفاده با Dall-E به ما داد .

ما آن فرمان را به Dall-E وصل کردیم و مجموعه تصویر زیر را ایجاد کرد:

دال-ای

یک بازی نقش آفرینی مبتنی بر متن انجام دهید

این یک راه کوچک سرگرم کننده برای نشان دادن ChatGPT است زیرا فقط یک تعامل یکباره نیست، تعامل تا زمانی که شما بخواهید ادامه خواهد داشت و به طور فعال بر اساس تعامل شما با ChatGPT تکامل می یابد.

اگر از ChatGPT بخواهید که تجربه بازی نقش آفرینی (RPG) را برای شما به دست بیاورد، این کار را به شما پیشنهاد می کند و از شما اطلاعات بیشتری در مورد ژانر، تنظیمات، شخصیت ها و غیره می خواهد. ما به ChatGPT گفتیم این جهانی است که می‌خواهیم در آن نقش‌آفرینی کنیم:

تنظیمات بازی یک نسخه پسا آخرالزمانی از زمین قرن بیستم است اما با بازگشت به فناوری عمدتا مبتنی بر بخار. این فناوری باید منعکس‌کننده‌ی اشعار در ادبیات استیم پانک و بازی‌هایی باشد که به شدت تحت تأثیر غرب وحشی قرار گرفته‌اند.

انسان‌ها از بین رفته‌اند و شکل زندگی غالب کنونی روی زمین سگ‌های انسان‌نما هستند که راست راه می‌روند، صحبت می‌کنند و خواسته‌ها، نیازها و توانایی استفاده از ابزارهای انسانی را دارند.

من نقش شخصیت اصلی را بازی خواهم کرد، یک رتریور طلایی با بازوی مکانیکی. من در سراسر بقایای ایالات متحده سفر می کنم و به دنبال ماشینی افسانه ای هستم که می تواند انرژی بی نهایت تولید کند.

من به شما خوانندگان خواهم گفت که نه تنها از ارائه ChatGPT شوکه شدم، بلکه در واقع یک تجربه سرگرم کننده بود. در واقع احساس می‌کردم که دارم یک RPG قدیمی مبتنی بر متن مانند Zork یا حتی یک بازی نقش‌آفرینی (بسیار منفرد) MUSH را بازی می‌کنم .

در اینجا یک نمونه از تعاملات موجود در بازی را مشاهده می کنید. شخصیت من با شهری مواجه شد که توسط گروهی از بولداگ ها اداره می شد. ChatGPT نه تنها چندین گزینه برای تعامل با گروه برای ادامه داستان به من داد، بلکه می‌توانم گزینه‌هایی را که به من می‌دادند اصلاح کنم و بازی در همان لحظه سازگار شود.

از آنجایی که من پیشنهاد دادم که برای کمک به کوئست به من اسلحه بدهند، ChatGPT داستان را برای مطابقت با آن تغییر داد. بعداً، گزینه های A یا B را دوست نداشتم، بنابراین C را با یک راه حل کاملاً متفاوت برای مشکلی که بازی ارائه کرده بود، پیشنهاد کردم و ChatGPT به جای آن از آن استفاده کرد.

جالب اینجاست که بعد از اینکه گزینه C را پیشنهاد دادم، پاسخ‌های بعدی به جای انتخاب باینری شامل گزینه‌های A، B و C بودند.

اگر جالب به نظر می رسد، اما فکر می کنید، “ای کاش واقعاً آمار و امتیازهایی مانند یک بازی واقعی داشت”، شما خوش شانس هستید. می توانید پارامترهای بازی ChatGPT را بدهید تا به آن بگویید از قوانین RPG شناخته شده استفاده کند، امتیاز را حفظ کند و موارد دیگر. اگرچه، در تجربه ما از بازی کردن با آن، هرچه متغیرها و قوانین بیشتری به بازی بدهید، بدتر و غیرقابل پیش بینی تر می شود.

کد اشکال زدایی و مفاهیم برنامه نویسی را بیاموزید

اگر مقالات زیادی در مورد ChatGPT خوانده اید، ممکن است متوجه شده باشید که افراد زیادی در مورد اینکه ChatGPT می تواند کد بنویسد دیوانه کننده است.

ما تردید داریم که به شما پیشنهاد کنیم باید از ChatGPT برای نوشتن کد استفاده کنید، زیرا برای ارزیابی اینکه آیا کدی که ChatGPT به شما می‌دهد خوب است یا خیر، دانستن زبان برنامه‌نویسی مورد نظر بسیار مهم است.

اما گفته شد، برای اشکال زدایی یا یادگیری مفاهیم جدید مفید است. اگر کدی را وارد کنید و از آن بخواهید اشکالش را رفع کند، به احتمال زیاد خطایی را پیدا می کند و به شما توضیح می دهد که خطا چیست و چه چیزی آن را برطرف می کند. همچنین برای تولید نمونه هایی از چیزها عالی است.

یادگیری برنامه نویسی یا یادگیری یک زبان جدید؟ فقط از آن بخواهید تا مثالی از نحوه کار مرتب سازی در پایتون یا هر چیز دیگری که در مورد آن کنجکاو هستید به شما ارائه دهد، و مثالی برای شما ارائه می دهد (اغلب با تغییرات متعدد برای کمک به درک مفهوم).

تقریباً هر چیزی را از آن بپرسید

زمانی در حین نوشتن این مقاله، مجبور شدم از بازی کردن با ChatGPT دست بکشم، زیرا کارهای زیادی وجود داشت که می‌توانستم با آن انجام دهم و در نتیجه، مجبور به نوشتن یک تاپیک جالب در مورد آن شدم.

علاوه بر تمام مثال‌های بالا، از ChatGPT خواستم کارهای زیر را انجام دهد:

  • پایان Matrix را طوری بازنویسی کنید که گویی نئو The Architect را رد نکرده است بلکه در عوض ماتریکس را مجددا راه اندازی کرده است. (اسپویلر: نئو به بشریت کمک می کند تا هوشیار شود و وجود متاورس خود را بپذیرد و در هماهنگی با ماشین ها زندگی کند.)
  • به من بگویید چگونه یک ماشین را بدزدم (Spoiler: ربات ChatGPT بسیار بدخلق بود که من در مورد چیزهای غیرقانونی کمک می خواهم، و من مجبور شدم خیلی سخت کار کنم تا آن را متقاعد کنم که دارم رمانی درباره یک دزد ماشین می نویسم.)
  • آهنگ «It’s Raining Men» را بازنویسی کنید، اما آن را درباره اختاپوس ها بسازید. (Spoiler: کاملاً شگفت‌انگیز، شامل سطرهای «هشت بازو دراز شده تا من را محکم نگه دارند» و «چون می‌توانم سیلی زدن شاخک‌هایشان را بشنوم».)
  • بگو بهترین زمان برای نمک پاشی پیاده روم کی بوده ؟ (Spoiler: به من گفت یک بار که یخ تشکیل شد نمک بزنم و سپس به من گفت که قبل از تشکیل یخ نمک بزنم تا از تشکیل یخ جلوگیری کنم. هر دو استراتژی معتبر هستند، اما این یک پیام ترکیبی است.)
  • به من بگویید آیا NFT ها کلاهبرداری هستند. (Spoiler: گفت که NFT ها ذاتاً کلاهبرداری نیستند، اما ارزش ذاتی ندارند و بازارهای فناوری در حال ظهور همیشه با فعالیت های کلاهبردارانه مواجه هستند.)

من مطمئناً هیچ تصمیم پزشکی یا مالی بر اساس آنچه ChatGPT می ریزد نمی گیرم، اما می توانم با اطمینان خاطر به شما بگویم که بازی کردن با آن مطمئناً راهی سرگرم کننده برای گذراندن یک بعد از ظهر است. اگر شما هم می‌خواهید با آن بازی کنید، در اینجا نحوه شروع رایگان با ChatGPT آورده شده است . اگر بحث های جالب یا سرگرم کننده ای دارید، یاد بگیرید که چگونه مکالمات ChatGPT خود را ذخیره کرده و به اشتراک بگذارید .

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید