هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

ChatGPT نحوه استفاده رایگان از ربات چت هوش مصنوعی

ابزارهای هوش مصنوعی موج جدیدی ایجاد کرده اند. اول، تولید کننده های تصویر هوش مصنوعی بود، سپس ChatGPT با توانایی ایجاد مکالمات متنی شبیه به انسان آمد. پتانسیل این فناوری باورنکردنی است و شما می توانید همین الان از آن استفاده کنید.

ChatGPT چیست؟

ChatGPT توسط OpenAI ایجاد شد ، همان شرکتی که DALL-E 2 را نیز ساخت ، که موج تولیدکننده‌های تصویر هوش مصنوعی را آغاز کرد . در حالی که  DALL-E 2 تصاویر را تولید می کند ، ChatGPT صرفاً مبتنی بر متن است و اولین ربات چت OpenAI نیست.

چت ربات اصلی OpenAI GPT روی مجموعه‌ای عظیم از داده‌های متنی از اینترنت آموزش داده شد و به آن اجازه می‌دهد در پاسخ به یک درخواست، متنی شبیه انسان تولید کند. GPT-2 در 2019، GPT-3 در 2020 و ChatGPT در 30 نوامبر 2022 دنبال شد.

ChatGPT با استفاده از الگوریتم هایی برای تجزیه و تحلیل و تولید متن بر اساس درخواست کاربر کار می کند. هنگامی که کاربر یک درخواست یا سوال را وارد می کند، ChatGPT از داده های آموزشی خود برای ایجاد پاسخی مشابه آنچه که یک انسان ممکن است در آن زمینه بگوید استفاده می کند.

اساسا، ChatGPT یک ربات چت پیشرفته است که از مخزن عظیم متن در اینترنت برای مکالمه مانند یک انسان استفاده می کند. در حالی که مطمئناً به عنوان دانشمند به نظر می رسد (و کاربردهای جالبی دارد ) اما بسیار عالی نیست.

مرتبط: ChatGPT چیست و چرا مهم است؟

آیا ChatGPT رایگان است؟

استفاده از ChatGPT برای هر کسی که دارای حساب در وب سایت OpenAI است رایگان است. می توانید یک حساب کاربری رایگان با آدرس ایمیل، حساب Google یا حساب مایکروسافت خود ایجاد کنید. در زمان نگارش این مقاله در اسفند 1401، هیچ محدودیتی برای استفاده در نسخه رایگان ChatGPT وجود ندارد.

همچنین یک طرح اشتراک ” ChatGPT Plus ” با 20 دلار در ماه وجود دارد . زمانی که تقاضا زیاد است در دسترس بودن قابل اعتماد، سرعت پاسخگویی سریعتر و دسترسی اولویت به ویژگی های جدید را ارائه می دهد.

نحوه استفاده از ChatGPT

ابتدا  در یک مرورگر وب در رایانه، تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود به chat.openai.com بروید. از شما خواسته می شود “Log In” یا “Sign Up” کنید. می توانید با یک آدرس ایمیل، حساب Google یا حساب مایکروسافت به صورت رایگان ثبت نام کنید.

پس از ورود به سیستم، می توانید از ChatGPT استفاده کنید. از کادر متنی در پایین صفحه برای تایپ یک درخواست استفاده کنید. این می تواند یک سوال یا یک درخواست خاص باشد. برای ارسال، نماد هواپیمای کاغذی را فشار دهید.

ChatGPT پاسخ را در زمان واقعی “تایپ” می کند. وقتی کار تمام شد، می‌توانید با دکمه‌های بالا و پایین بازخورد ارائه دهید.

هر پیامی یک مکالمه را آغاز می کند. می توانید پیام های بعدی را وارد کنید یا موضوع را به طور کامل تغییر دهید. به یاد می آورد که در مورد چه چیزی صحبت می کنید.

اگر فکر نمی کنید پاسخ به اندازه کافی خوب بود، می توانید به سادگی از آن بخواهید دوباره امتحان کند.

همچنین می‌توانید به ChatGPT بگویید که در مورد چیزی دروغ بگوید. (من کاری کردم که درباره تام هنکس چیزی دروغ بگوید.)

می‌توانید وب‌سایت chat.openai.com را نشانه‌گذاری کنید تا در آینده به سرعت به آن بازگردید.

مرتبط: 8 چیز شگفت انگیزی که می توانید با ChatGPT انجام دهید

نحوه رفع مشکلات «At Capacity»، «Network Error» و سایر مشکلات

ChatGPT بسیار محبوب است و هنوز هم فقط یک پروژه تحقیقاتی است. اگر افراد زیادی در حال حاضر از این سرویس استفاده می کنند، ممکن است همیشه نتوانید از ChatGPT استفاده کنید. اگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید، پیامی خواهید دید که «ChatGPT is at capacity right now». برای رفع این خطا، ممکن است بخواهید بعداً بازگردید – یا شاید فقط می‌توانید صفحه را در مرورگر وب خود بازخوانی کنید و ممکن است کار کند.

اگر این مشکل برای شماست، پرداخت 20 دلار در ماه برای ChatGPT Plus دسترسی شما را در اولویت قرار می دهد تا بتوانید از ChatGPT حتی زمانی که زیر بار سنگین است استفاده کنید.

همچنین ممکن است هنگام استفاده از ChatGPT خطاهایی مانند پیام “network error” را در مکالمات خود مشاهده کنید. گاهی اوقات ممکن است مشکلی در شبکه شما ایجاد شود (به عنوان مثال، مشکل اتصال به اینترنت ، مشکل Wi-Fi یا مشکل VPN )، اما ممکن است مشکل از سرورهای ChatGPT نیز باشد . در برخی موارد، درخواست پاسخ بسیار طولانی از ChatGPT ممکن است منجر به خطا شود. ممکن است از شما خواسته شود که پاسخ دیگری را از ChatGPT درخواست کنید یا صفحه را دوباره بارگیری کنید.

اگر سایر صفحات وب به درستی کار می کنند اما با خطاهای ChatGPT مواجه می شوید، ممکن است مشکل بسیاری از افراد باشد که سعی در استفاده از آن دارند — از ChatGPT خارج شوید و بعداً دوباره آن را امتحان کنید یا برای دسترسی اولویت دار به ChatGPT plus مبلغی پرداخت کنید.

چگونه یک مکالمه ChatGPT را ذخیره کنیم

خوشبختانه، مکالمات ChatGPT به طور خودکار در حساب OpenAI شما ذخیره می شود. می توانید از منوی نوار کناری به مکالمات گذشته دسترسی داشته باشید. هر بار که مکالمه جدیدی را شروع می کنید، به لیست اضافه می شود.

در دسکتاپ، نوار کناری قبلاً گسترش یافته است. روی یک مکالمه کلیک کنید تا دوباره آن را بخوانید یا به گپ ادامه دهید. مکالمات بر اساس اولین درخواستی که وارد کردید نامگذاری می شوند.

در یک مرورگر تلفن همراه، باید روی منوی همبرگر در بالا سمت چپ ضربه بزنید تا نوار کناری گسترش یابد.

منوی نوار کناری نیز جایی است که می توانید لیست مکالمه خود را پاک کنید. به سادگی “Clear Conversations” را در پایین منو انتخاب کنید.

این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. مکالمات ChatGPT شما در حساب OpenAI شما ذخیره می شود، بنابراین هر کجا که بتوانید وارد شوید، می توانید آنها را ببینید.

سوالات متداول

“GPT” در ChatGPT مخفف چیست؟

«GPT» مخفف «ترانسفورماتور پیش‌آزمایش‌شده تولیدی» است. GPT یک مدل زبان است که از یادگیری عمیق برای تولید متنی شبیه انسان در پاسخ به یک درخواست استفاده می کند. قسمت “چت” نام از یک ربات چت است.

آیا ChatGPT Plus ارزشش را دارد؟

ChatGPT Plus یک طرح اشتراک با 20 دلار در ماه است. این شامل در دسترس بودن قابل اعتماد زمانی که تقاضا زیاد است، سرعت پاسخگویی سریعتر و دسترسی اولویت به ویژگی های جدید است. کاربران قدرتمند ممکن است از ویژگی های پلاس بهره مند شوند.

آیا ChatGPT داده ها را ذخیره می کند؟

OpenAI می گوید داده های تعاملات فردی با ChatGPT را برای استفاده خود ذخیره نمی کند. هنگامی که با ChatGPT مکالمه دارید، ورودی شما برای ایجاد پاسخ پردازش می شود و مکالمه شما در حساب شما ذخیره می شود . اما هنگامی که حساب خود را حذف می کنید، مکالمه برای همیشه از بین می رود.

آیا ChatGPT برنامه گوشی هوشمند دارد؟

OpenAI یک برنامه رسمی ChatGPT برای آیفون و اندروید ندارد. با این حال، در مرورگر تلفن همراه در تلفن هوشمند به خوبی کار می کند. با توجه به محبوبیت آن، بسیاری از برنامه های ChatGPT جعلی در فروشگاه اپل اپ و فروشگاه گوگل پلی وجود دارد.

آیا ChatGPT پاسخ های دقیق و صادقانه ارائه می دهد؟

ChatGPT فقط می تواند به اندازه مطالبی که تجزیه و تحلیل می کند دقیق و صادق باشد. دقت پاسخ های آن شبیه به میزان دقت شما پس از خواندن یک مقاله آنلاین است. ChatGPT فقط می تواند آنچه را خوانده است به شما بگوید. نمی تواند به شما بگوید که آیا درست است به همان روشی که یک متخصص با چندین دهه تجربه می تواند. این تفاوت بین “من یک سری مقاله در مورد لوله کشی خواندم” و “من یک لوله کش ماهر هستم، و می توانم با قدرت به این سوال پاسخ دهم” است.

آیا ChatGPT از داده های زمان واقعی و رویدادهای جاری استفاده می کند؟

ChatGPT در مورد رویدادهای جاری به روز نیست. در زمان نگارش، مجموعه داده‌های نسخه فعلی ChatGPT تنها تا سال 2021 می‌رود. ChatGPT در حال حاضر به اینترنت متصل نیست و اطلاعات جدید را در زمان واقعی “جذب” نمی‌کند.

آیا می توانم از ChatGPT برای انجام تکالیفم استفاده کنم؟

هیچ چیزی مانع از وصل کردن سؤالات تکالیف خود به ChatGPT نیست. با این حال، احتمالاً نمی خواهید این کار را انجام دهید. ChatGPT اغلب اشتباه میکند زیرا روی متن از اینترنت آموزش داده شده است. در به نظر رسیدن معتبر در مورد چیزی بسیار خوب است، اما ممکن است کاملاً اشتباه باشد. برای اطمینان از صحت باید حقایق زیادی را بررسی کنید. ناگفته نماند که قطعاً نقض مستقیم خط مشی های یکپارچگی تحصیلی مدرسه یا دانشگاه شما است.


این داستان در ChatGPT است! شما مختارید هر سوالی که دوست دارید بپرسید. ChatGPT تمام تلاش خود را برای پاسخ به سوال انجام می دهد، اما اگر نتوانست، دلیل آن را توضیح می دهد. در اینجا چند کاربرد شگفت انگیز از ChatGPT برای شروع شما آورده شده است. به خاطر داشته باشید که ChatGPT از اطلاعات اینترنت استفاده می کند و اینترنت همیشه دقیق نیست. همه چیزهایی که ChatGPT می گوید را واقعیت تلقی نکنید. خیلی اوقات اینطور نیست .

ممکن است به زودی تعداد بیشتری از ChatGPT و هوش مصنوعی های مشابه را در موتورهای جستجو مشاهده کنید . مایکروسافت در حال کار بر روی ادغام ChatGPT در Bing است، در حالی که گوگل در حال کار بر روی یکپارچه سازی ابزار جستجوی مکالمه “Bard” خود است که از فناوری مدل زبان برای برنامه های گفتگو (LaMDA) استفاده می کند.

مرتبط: 8 چیز شگفت انگیزی که می توانید با ChatGPT انجام دهید

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید