مایکروسافت اج

نحوه مشاهده و پاک کردن تاریخچه دانلود در مایکروسافت اج

اگر از مایکروسافت اج در ویندوز یا مک استفاده می کنید، مشاهده و پاک کردن تاریخچه دانلود خود با چند کلیک آسان است که می تواند به حفظ حریم خصوصی شما کمک کند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مشاهده و پاک کردن تاریخچه دانلود در مایکروسافت اج

مرتبط: نحوه استفاده از مایکروسافت اج برای حل مسائل ریاضی

ابتدا Edge را باز کنید. در هر پنجره Edge، Ctrl+J را روی صفحه کلید خود فشار دهید. یا می‌توانید روی دکمه منو (سه نقطه) در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و «Downloads» را انتخاب کنید.

تاریخچه دانلود شما در منوی ویژه ای ظاهر می شود که از ناحیه ای در کنار نوار آدرس امتداد دارد. با استفاده از این منو، می توانید وضعیت دانلودهای در حال انجام را مشاهده کنید، رکوردی از دانلودهای تکمیل شده را مشاهده کنید، پوشه دانلودهای خود را باز کنید، دانلودها را جستجو کنید و موارد دیگر.

برای حذف یک فایل از لیست دانلودها در Edge، نشانگر را روی ورودی فهرست نگه دارید تا زمانی که نمادهایی را در کنار آن مشاهده کنید. (اگر فایلی که می‌خواهید حذف کنید مشاهده نمی‌شود، روی «See more» در پایین منو کلیک کنید.) روی نماد سطل زباله در کنار فایلی که می‌خواهید از لیست حذف شود کلیک کنید.

اگر می خواهید کل تاریخچه دانلود Edge خود را پاک کنید، لیست دانلودها را باز کنید (Ctrl+J را فشار دهید)، سپس روی دکمه سه نقطه در لیست دانلودها کلیک کنید. در منوی باز شده، روی «Clear all download history» کلیک کنید.

توجه: پاک کردن سابقه دانلود فایل های واقعی را که دانلود کرده اید حذف یا تحت تاثیر قرار نمی دهد. فایل ها همچنان در رایانه ای که آخرین بار آنها را در آنجا قرار داده اید ذخیره می شوند .

برای تایید روی “Remove All” در پنجره پاپ آپ اخطار کلیک کنید و سابقه دانلود شما پاک خواهد شد.

مهم است که توجه داشته باشید که حالت مرور InPrivate Edge به طور خودکار سابقه دانلود شما را پاک نمی کند، بنابراین برای حفظ حریم خصوصی محلی خود باید هر از چند گاهی آن را به صورت دستی پاک کنید. در آنجا ایمن بمانید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید