فیس بوک

آموزش پاک کردن اکانت فیسبوک ، دیلیت اکانت Facebook

پاک کردن اکانت فیسبوک (Facebook) کار بسیار ساده‌ای است و ظرف چند دقیقه قابل انجام خواهد بود، اما با این حال ممکن است برخی کاربران دقیقا با نحوه انجام این کار آشنا نباشند یا بخواهند از حذف صحیح اکانت خود اطمینان حاصل کنند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله می‌خواهیم به آموزش پاک کردن اکانت فیسبوک یا دیلیت اکانت Facebook بپردازیم. با مجله تکنولوژی همراه باشید.

آموزش پاک کردن اکانت فیسبوک ( روش موقت )

در بخش اول نحوه حذف اکانت فیسبوک به صورت موقت یا بهتر بگوییم غیر فعال سازی موقت اکانت Facebook را برایتان شرح می‌دهیم. همانطور که در بخش “مقدمه” گفتیم این روش منجر می‌شود که اکانت فیسبوک شما در حالت غیر فعال قرار گیرد و در آینده و هر زمان که دوباره وارد آن شوید، اکانت فعال خواهد شد. به منظور غیر فعال کردن موقت اکانت خود به شرح زیر عمل نمایید:

پاک کردن اکانت فیسبوک
 • اپلیکیشن Facebook را در گوشی خود اجرا کنید.
 • وارد اکانتی که می‌خواهید موقتا غیر فعال گردد شوید.
 • آیکون سه خطی گوشه سمت راست و پایین صفحه را انتخاب کنید.
 • گزینه Settings را انتخاب نمایید.
پاک کردن اکانت فیسبوک
 • گزینه Account Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه General را انتخاب نمایید.
 • گزینه Manage Account را انتخاب کنید.
پاک کردن اکانت فیسبوک
 • گزینه Deactivate را لمس کنید.
 • رمز عبور اکانت خودتان را وارد کنید و گزینه Continue را لمس نمایید.

بدین ترتیب اکانت فیسبوک شما به طور موقت غیر فعال می‌شود و اکانت از اپلیکیشن هم لاگ اوت (logout) خواهد شد. از این پس اگر کسی به پروفایل یا اکانت شما مراجعه کند محتوای خاصی را مشاهده نخواهد کرد. در این روش امکان فعال کردن مجدد اکانت وجود دارد. برای انجام این کار کافیست دوباره در همان حساب کاربری فیسبوک خود که موقتا غیر فعال شده بود لاگین کنید. اما اگر بخواهیم به طور کامل و برای همیشه از شر اکانت فیسبوک خود خلاص شویم تکلیف چیست؟

آموزش دیلیت اکانت فیسبوک ( روش دائمی )

روش بعدی که برای پاک کردن اکانت فیسبوک وجود دارد مربوط به روش دائمی می‌شود. در این روش اکانت Facebook کاربر برای همیشه غیر فعال می‌شود و در آینده امکان لاگین مجدد به اکانت و استفاده از آن وجود نخواهد داشت. مراحلی که باید برای انجام این کار طی شوند به شرح زیر هستند:

آموزش دیلیت اکانت فیسبوک (روش دائمی)
 • با کلیک بر روی این قسمت به صفحه درخواست حذف دائمی اکانت فیسبوک بروید.
 • وارد اکانت خودتان شوید و روی گزینه Delete My Account کلیک کنید.
 • در صورت نیاز رمز عبور اکانتتان را وارد نمایید.

به همین سادگی درخواست غیر فعال سازی دائمی اکانت فیسبوک شما یا حذف آن صادر می‌شود. فیسبوک در این حالت به کاربر 14 روز مهلت تغییر عقیده می‌دهد. یعنی اکانت کاربر برای 14 روز در حالت غیر فعال سازی موقت قرار می‌گیرد و در صورتی که طی این بازه زمانی کاربر وارد اکانت خود نشود، حذف دائمی تایید و انجام خواهد شد. پس حتی وقتی برای اکانت دائمی اکانت فیسبوک خود اقدام می‌کنید هم باز 14 روز فرصت تغییر نظر خواهید داشت. چنانچه ظرف این 14 روز وارد اکانت خود شوید، درخواست دیلیت اکانت به صورت خودکار غیر فعال می‌شود.

یک مشکل رایج: عدم تایید رمز اکانت!

بنا به گزارش خیلی از کاربران زمانی که آن ها برای پاک کردن اکانت فیسبوک خود اقدام می‌کنند و رمز عبور اکانت خود را جهت تایید نهایی ارائه می‌نمایند با ارور عجیبی رو به رو می‌شوند که رمز عبور آن ها را قبول نمی‌کند! اگر شما هم با این مشکل رو به رو شده‌اید به راحتی می‌توانید با تغییر رمز عبور خود مشکل را برطرف سازید. بنابراین برای رفع مشکل ابتدا رمز عبور اکانت خود را یک مرتبه تغییر دهید و سپس نسبت به حدف اکانت فیسبوک خود وارد عمل شوید. به منظور تغییر رمز اکانت خود به شرح زیر عمل کنید:

 • اپلیکیشن فیسبوک را اجرا کنید.
 • وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه Security and Login را انتخاب نمایید.
 • گزینه Change Password را انتخاب کنید.
 • پسورد جدید مورد نظرتان را وارد و ذخیره کنید.

حالا وقتی برای پاک کردن اکانت Facebook اقدام می‌کنید و از شما درخواست ارائه رمز می‌شود، رمز عبور جدیدی که ست کرده‌اید را وارد کنید. اگر به اپلیکیشن فیسبوک برای تغییر رمز دسترسی ندارید و کلا نمی‌توانید وارد اکانت خود شوید، کافیست از طریق سایت فیسبوک به صفحه لاگین بروید و گزینه Forget Password را انتخاب کنید. مراحل مورد نیاز را طی کنید و رمزتان را تغییر دهید و سپس نسبت به حدف اکانت اقدام نمایید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید