گوگل داکس

نحوه ایجاد Drop Cap (دراپ کپ) در گوگل داکس

با استفاده از Drop Cap می توانید یک عنصر تزئینی زیبا به سند خود اضافه کنید. در حالی که گوگل داکس یک ویژگی drop-cap مانند مایکروسافت ورد را ارائه نمی دهد ، شما همچنان می توانید در عرض چند دقیقه یکی از آنها را ایجاد کنید.

Drop Cap حرف اول کلمه در یک پاراگراف یا یک متن است. این یک حرف بزرگ است که بزرگتر از بقیه متن است و می تواند دو یا چند خط را شامل شود. بیشتر اوقات در کتاب یک Drop Cap مشاهده خواهید کرد ، اما در انواع خاصی از اسناد نیز جایگاه خود را دارد. شما می توانید در حال نوشتن یک مقاله یا کار خلاقانه دیگری باشید که در آن کمی خلاقیت نیاز داشته باشید.

ایجاد Drop Cap در گوگل داکس

به  وب سایت Google Docs بروید  و وارد سیستم شوید ، سپس سند خود را باز کنید یا سند جدیدی ایجاد کنید. نشانگر خود را در ابتدای کلمه در پاراگراف یا مجموعه متن قرار دهید در جایی که می خواهید Drop Cap شما باشد. می توانید حرف اول کلمه را قبل یا بعد از ایجاد دراپ کپ حذف کنید.

مرتبط: نحوه مقایسه اسناد در گوگل داکس ( Google Docs )

بعد از فهرست Insert > Drawing گزینه “New” را انتخاب کنید.

وقتی پنجره Drawing باز می شود ، روی لیست کشویی “Actions” در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید و “Word Art” را انتخاب کنید.

حرفی را که می خواهید برای دراپ کپ استفاده کنید در کادر ظاهر شده وارد کنید و کلید “Return” یا “Enter” را بزنید.

هنگامی که نامه شما در پنجره Drawing ظاهر شد ، می توانید آن را تقریباً به هر روشی که دوست دارید با استفاده از نوار ابزار در بالا سفارشی کنید. از جعبه کشویی قلم برای انتخاب سبک استفاده کنید ، حرف را پررنگ یا اریب کنید و یک حاشیه و رنگ را انتخاب کنید.

با کشیدن از گوشه به داخل یا خارج می توانید اندازه حرف را تغییر دهید. 

پس از پایان کار ، روی “Save and Close” در بالا کلیک کنید تا حرف را در سند خود بنویسید.

نحوه استفاده از دراپ کپ در گوگل داکس

دراپ کپ را در ابتدای سند Google Docs خود مشاهده خواهید کرد. اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، ممکن است لازم باشد حرف اول را حذف کنید.

مرتبط: آموزش استفاده از میانبرهای متنی در گوگل داکس ( Google Docs )

 همانطور که در تصویر زیر می بینید ، به طور پیش فرض ، دراپ کپ مطابق با متن است. برای ظاهری طبیعی تر می خواهید از تراز بندی Wrap Text استفاده کنید.

حرف را انتخاب کنید ، و یک منوی نوار ابزار کوچک در زیر آن ظاهر می شود. گزینه تراز وسط را برای “Wrap Text” کلیک کنید.

سپس متن اطراف را مشاهده خواهید کرد تا در اطراف دراپ کپ شما قرار گیرد. اگر می خواهید بعد از Wrap Text اندازه حرف خود را تنظیم کنید ، فقط حرف را انتخاب کنید و آن را از گوشه ای بکشید. در صورت لزوم برای ظاهر می توانید نامه را نیز کلیک کرده و منتقل کنید.

تغییر دراپ کپ در گوگل داکس

اگر می خواهید تغییرات بیشتری را در حروف ایجاد کنید ، مانند تغییر در سبک قلم یا رنگ ، نامه را انتخاب کنید و روی “Edit” در نوار ابزار کلیک کنید.

با این کار پنجره نقاشی ای که برای ایجاد دراپ کپ استفاده کرده اید دوباره باز می شود. تغییرات خود را انجام دهید و کار خود را ذخیره کنید ، و تغییرات اعمال شده در سند خود را مشاهده خواهید کرد.

به محض ایجاد اولین دراپ کپ در Google Docs ، خواهید دید که روند کار چقدر آسان است. با استفاده از چند تنظیم ساده می توانید ظاهری زیبا برای سند خود ایجاد کنید بدون اینکه حواس شما را پرت کند یا در بالای صفحه قرار گیرد. اگر ترجیح می دهید از ویژگی دراپ کپ در Word استفاده کنید ، به راحتی می توانید سند Google Docs خود را به قالب Microsoft Office تبدیل کرده و تنظیم کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید