گوگل داکس

نحوه حذف یک صفحه در گوگل داکس (Google Docs)

هنگام ویرایش سند گوگل داکس ، ممکن است متوجه شوید که صفحه ای وجود دارد که دیگر به آن احتیاج ندارید (یا یک صفحه خالی در انتها) و می خواهید از شر آن خلاص شوید. در اینجا چند نکته برای حذف یک صفحه در گوگل داکس وجود دارد. با ما همراه باشید.

حذف یک صفحه در گوگل داکس: متن را برجسته و حذف کنید

با قرار دادن وقفه کوچکی که در ابتدا و انتهای صفحه (بسته به موقعیت صفحه در سند) ظاهر می شود ، می توانید به راحتی صفحه ای را در Google Docs شناسایی کنید. به این ترتیب می توانید تشخیص دهید که در کدام صفحه هستید.

مرتبط: آموزش استفاده از میانبرهای متنی در گوگل داکس ( Google Docs )

اگر می خواهید صفحه ای را حذف کنید ، باید کل متن موجود در آن را با کلیک و کشیدن مکان نما بر روی متن انتخاب کنید. هنگام انتخاب ، متن به رنگ آبی مشخص می شود.

پس از انتخاب ، کلید “Delete” یا “Backspace” را فشار دهید. با حذف صفحه از Google Docs ، متن حذف می شود.

حذف یک صفحه در گوگل داکس: حاشیه صفحه پایین را تنظیم کنید

مرتبط: نحوه استفاده از تایپ صوتی در گوگل داکس

اگر حاشیه صفحه پایینی شما کمی بیش از حد بزرگ باشد ، می تواند باعث ایجاد یک صفحه خالی غیر ضروری در انتهای سند شما شود. برای رفع این مشکل ، به سادگی اندازه حاشیه صفحه پایین را کاهش دهید.

ابتدا روی “File” در نوار منو کلیک کنید.

نزدیک انتهای منوی کشویی که ظاهر می شود ، روی “Page Setup” کلیک کنید.

پنجره “Page Setup” ظاهر می شود. در گروه “Margins” ، مقدار “Bottom” را به هر مقدار کوچکتر از مقدار فعلی کاهش دهید. وقتی کارتان تمام شد روی «Ok» کلیک کنید.

اگر حاشیه صفحه مقصر بود ، این باید صفحه خالی در انتهای سند Google Docs را حذف کند. اگر اینطور نبود ، ممکن است لازم باشد حاشیه صفحه پایین را بیشتر کاهش دهید. مراحل را تکرار کنید و مقدار را کمی بیشتر کاهش دهید.

حذف یک صفحه در گوگل داکس: فاصله پاراگراف را تنظیم کنید

فاصله پاراگراف به سادگی به معنای فضای خالی بین پاراگراف ها است. بسته به فاصله ای که روی آن تنظیم شده است ، گاهی اوقات ممکن است صفحه خالی در انتهای Google Docs ظاهر شود. برای حذف آن می توانید فاصله پاراگراف را تنظیم کنید.

ابتدا روی “Format” در نوار منو کلیک کنید. منوی کشویی ظاهر می شود. نشانگر خود را روی “Line Spacing” قرار دهید.

یک منوی فرعی ظاهر می شود. روی “Custom Spacing” کلیک کنید.

پنجره “Custom Spacing” ظاهر می شود. در بخش “Paragraph Spacing” ، مقدار “After” را به “0” تغییر دهید و سپس روی “Apply” کلیک کنید.

اگر فاصله پاراگراف ها علت صفحه خالی بود ، باید آن را حذف کنید.

این نکات به شما کمک می کند تا صفحه ای را در Google Docs حذف کنید ، اما اگر نیاز به کاهش شماره صفحه بدون حذف محتوا دارید ، می توانید این کار را با تنظیم اندازه فونت یا کوچک کردن فاصله بین خطوط انجام دهید. با ابزارهای قالب بندی Google Docs بازی کنید تا سند خود را دقیقاً همانطور که می خواهید دریافت کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید