مایکروسافت آفیس

باز کردن ورد ، اکسل یا پاورپوینت در حالت ایمن ( Safe Mode ) آفیس

برنامه های مایکروسافت آفیس یک ویژگی امن حالت داخلی دارند. این امر هنگامی به شما کمک می کند که از Office به طور عادی استفاده نکنید شاید Word هر بار که آن را باز کنید خراب شود ، یا شاید Excel هنگام باز کردن یک فایل خراب شود. می توانید برنامه را در حالت ایمن شروع کنید و یک فرصت خوب وجود دارد که به طور عادی کار کند.

حالت ایمن آفیس چیست؟

هنگامی که یک برنامه Office را در حالت Safe mode شروع می کنید ، آن را بدون هیچ گونه افزودنی یا افزونه و بدون تنظیمات نوار ابزار یا نوار فرمان بارگیری می کنید. اسناد بازیابی شده ای که بطور معمول باز می شوند ، باز نمی شوند. تنظیم خودکار و سایر ویژگی های دیگر کار نمی کنند و تنظیمات برگزیده نیز ذخیره نمی شوند.

اگر Office هر بار که باز می شود دچار خرابی می شود ، احتمالاً بخاطر یک افزونه خراب است ، اما ممکن است نتیجه مسئله ای باشد که با شخصی سازی های شما انجام می شود. حالت ایمن بدون همه این ویژگی هایی که می تواند برای شما مشکل ایجاد کند ، کار می کند.

مرتبط: نحوه زوم کردن و بزرگنمایی در مایکروسافت ورد

این با حالت Safe Windows متفاوت است . در حالت ایمن ویندوز ، کل سیستم عامل ویندوز شما بدون درایور جانبی و سایر نرم افزارهای راه اندازی مجدداً راه اندازی می شود که می تواند باعث بروز مشکل شود. این یک ایده مشابه است ، اما فقط برای برنامه های Office مانند Word ، Excel و PowerPoint.

سیف مود آفیس را با میانبر صفحه کلید راه اندازی کنید

برای باز کردن هر برنامه Office در حالت Safe Mode ، کلید Ctrl را فشار داده و در هنگام راه اندازی میانبر برنامه ، آن را نگه دارید.

به عنوان مثال ، برای راه اندازی Word در حالت ایمن ، باید میانبر Word را در منوی Start ، در نوار وظیفه خود یا روی دسکتاپ خود قرار دهید. کلید Ctrl را فشار داده و نگه دارید و بر روی آن یکبار کلیک کنید (اگر در منوی Start یا در نوار وظیفه شماست) یا روی آن دوبار کلیک کنید (اگر در دسکتاپ شماست).

پیامی را خواهید دید که می گوید: “شما کلید CTRL را نگه داشته اید. آیا می خواهید [برنامه] را در حالت ایمن شروع کنید؟ ”

وقتی این کادر پیام ظاهر می شود ، می توانید کلید Ctrl را آزاد کنید. برای راه اندازی برنامه در حالت ایمن ، روی “OK” کلیک کنید.

روش دوم برای فعال کردن حالت ایمن آفیس

همچنین می توانید برنامه های Office را در Safe Mode با راه اندازی آنها با این /safeگزینه راه اندازی کنید.

به عنوان مثال ، می توانید این کار را از طریق گفتگوی Run انجام دهید. Windows + R را برای باز کردن آن فشار دهید و یکی از دستورات زیر را تایپ کنید:

  • ورد :winword /safe
  • اکسل :excel /safe
  • پاورپوینت :powerpnt /safe
  • Outlook(اوت لوک) :outlook /safe
  • Publisher(پابلیشر) :mspub /safe
  • Visio (ویزیو) :visio /safe

Enter یا “OK” را فشار دهید و برنامه در حالت Safe mode راه اندازی می شود.

اگر نیاز دارید که به طور مرتب یک برنامه Office را در Safe Mode باز کنید ، می توانید میانبر دسک تاپ جدیدی را در برنامه Office ایجاد کرده و /safeبه انتهای جعبه Target در صفحه میانبر آن اضافه کنید. سپس این میانبر همیشه برنامه را در حالت Safe mode راه اندازی می کند.

چگونه از حالت ایمن خارج شویم

برای ترک حالت ایمن ، باید برنامه Office را ببندید و به طور عادی راه اندازی کنید.

اگر Office در حالت Safe Mode خوب باشد اما در حالت عادی خراب شود ، احتمالاً یک مشکل در افزودنی است. می توانید با انتخابFile > Options > Add-ins در Office 2016 این موارد را مشاهده کنید. ممکن است نیاز به حذف ، نصب مجدد یا به روزرسانی یک یا چند افزودنی Office داشته باشید.

اگر Office هنوز در Safe Mode خراب است مجبور هستید آفیس را دوباره نصب کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید