عکاسی

چرا عکاسان می گویند روزهای ابری بهترین زمان برای عکاسی است؟

در حالی که مردم عادی عاشق روزهای آفتابی با آسمان آبی روشن هستند ، اکثر عکاسان روزهای ابری یا نیمه ابری را ترجیح می دهند – حداقل اگر قصد دارند چند عکس بگیرند. بیایید علت را بررسی کنیم.

نور مهمترین عنصر در هر عکس است. این چیزی است که به همه چیز در تصویر شکل می دهد. و مگر اینکه شما به طور انحصاری در یک استودیو با فلاش های قدرتمندی که کاملاً آن را کنترل می کنید کار کنید. اگر نور فوق العاده چشمگیر و عالی باشد ، به نظر می رسد که گرفتن یک عکس بد غیرممکن است. اما اگر نور مبهم و جالب باشد ، حتی هیجان انگیزترین صحنه می تواند معمولی به نظر برسد.

اگرچه بهترین نور لزوماً به معنای بیشترین نور نیست. کار با نور آفتاب سخت است و به راحتی می تواند بر تصاویر شما غلبه کند. بنابراین ، چه در حال عکاسی پرتره ، منظره ، عکس های ورزشی یا طبیعت هستید ، بیایید نگاهی به دلایلی بیندازیم که روزهای ابری برای عکاسی بسیار عالی هستند.

مرتبط: چگونه یک عکس پرتره خوب و عالی بگیریم

روزهای ابری نور ملایم تر و زیباتری دارند

روزهای ابری برای پرتره عالی است.

در حالی که نور مستقیم خورشید برای حمام آفتاب عالی است ، کار با آن برای عکاسی سخت است. بزرگترین مشکل این است که سایه های تندی ایجاد می کند که در عین چشمگیر بودن ، ظاهر افراد را چندان خوب نمی کند.

مرتبط: روش های فوکوس دستی و خودکار دوربین عکاسی

همچنین ، اکثر دوربین های دیجیتال محدوده دینامیکی ندارند تا بتوانند همه جزئیات را در سایه ها و نقاط برجسته به طور همزمان ثبت کنند. این بدان معناست که عکس شما یا بیش از حد در معرض دید قرار می گیرد یا در معرض نور کم قرار می گیرد – و حتی نمی توانید بعداً مواردی را در ویرایشگر تصویر برطرف کنید. گاهی اوقات می توانید به تکنیک هایی مانند عکاسی با محدوده دینامیکی بالا (HDR) متوسل شوید ، اما آنها مشکلات اضافی خود را دارند.

نور ملایم عالی است و کار با آن آسان است.

از سوی دیگر ، کار با روزهای ابری بسیار راحت تر است. نور خورشید توسط ابرها پخش می شود ، بنابراین کل آسمان به یک منبع نور بزرگ و نرم تبدیل می شود . این بدان معناست که شما نور بسیار بیشتری را دریافت می کنید که سایه های ملایم تری ایجاد می کند. عکاسی با آن بسیار بخشنده تر است و مخصوصاً برای پرتره ها خوشایند است.

آسمان ابری جالب تر است

ابرها در اینجا چیز خاصی نیستند ، اما همچنان باعث زیبا شدن عکس می شود.

در حالی که نور مستقیم خورشید سایه های چشمگیری ایجاد می کند ، آسمان آبی فقط آسمان آبی است. همه آنها یکسان به نظر می رسند ، و اتفاق زیادی در حال رخ دادن نیست.

هر چند آسمان ابری می تواند به خودی خود موضوعی باشد. چند رگه بزرگ از ابر سفید می تواند حس حرکت به عکس های شما را القا کند.

مرتبط: ۷ تمرین عکاسی که مهارت شما را افزایش می دهد

ابرهای خاکستری تیره و سنگین همه چیز را مبهم ، متشنج و چشمگیر می کند.

باز هم ابرها به این چشم انداز چیزهای زیادی اضافه می کنند.

حتی ابرهای نسبتاً معمولی می توانند آسمانی خالی را زنده کنند.

روزهای ابری می توانند باعث زیباتر شدن عکس شود

نور طبیعی دائما در حال تغییر است. این می تواند مقدار زیادی را در مدت زمان لازم برای عکاسی از تعداد انگشت شماری تغییر دهد.

با روزهای ابری ، این تغییرات هرج و مرج کمتری دارند و همه چیز کمی روشن تر یا تیره تر می شود. ممکن است لازم باشد تنظیمات نوردهی خود را تغییر دهید ، اما بعید است که مجبور باشید همه چیز را به شدت مخلوط کنید.

با این حال ، در روزهای آفتابی ، تغییرات ثابت است. حتی جایی که شما نسبت به سوژه خود ایستاده اید بر نحوه ظاهر شدن نور تأثیر می گذارد. اگر چند پا به چپ یا راست حرکت کنید ، می توانید زاویه آن را کاملاً تغییر دهید و بنابراین ، عکس را تغییر دهید. همچنین ، فقط سطح نور نیست که تغییر می کند. اگر خورشید برای چند لحظه پشت ابر برود یا شما به سایه بروید ، رنگ نور تغییر می کند ، به طوری که ممکن است نیاز باشد که هر تصویر به صورت جداگانه پردازش شود.

نکته آخر

البته ، ما به طور کلی در اینجا صحبت می کنیم. این امکان وجود دارد که در روزهای روشن و آفتابی – بخصوص در هنگام طلوع یا غروب آفتاب ، تصاویر باورنکردنی بگیرید. این فقط روزهای ابری است – مخصوصاً برای افرادی که تازه عکاسی را یاد می گیرند – آسان تر هستند و گرفتن عکس های عالی راحت تر است.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید