عکاسی

چگونه یک عکس پرتره خوب و عالی بگیریم

پرتره ها یکی از قدرتمندترین انواع عکس ها هستند حتی می توانید از یک عکس پرتره عالی چندین سال استفاده کنید. تفاوت بین عکس فوری و یک پرتره خوب از آنچه فکر می کنید ساده تر است. فقط کمی باید فکر کنید.

عواملی که باعث می شود یک پرتره خوب باشد

اول ، یک پرتره خوب باعث توجه به موضوع می شود. این امر معمولاً از طریق ترکیبی از عمق کم میدان ، ترکیب ، رنگ و روشنایی حاصل می شود. وقتی درست انجام شود ، باعث می شود توجه افراد به پرتره جلب شود

دوم ، یک پرتره خوب چیزی راجع به موضوع به شما می گوید. این بخشی از شخصیت یا زندگی آنها را نشان می دهد. باید بتوانید به یک پرتره خوب نگاه کنید و چیزی در مورد آنها بدانید. بهترین هنرمندان پرتره می توانند یک داستان کامل را در یک تصویر بگویند.

در خارج از این دو چیز ، قافیه یا دلیل کمی وجود دارد که باعث می شود پرتره خوبی باشد – شما فضای زیادی برای خلاقیت دارید.

موارد فنی

مرتبط: بهترین لپ تاپ برای عکاسان

برای عکس های پرتره به یک لنز اختصاصی احتیاج ندارید ، اما لنزهای اختصاصی پرتره وجود دارد که تصاویر عالی از افراد را به تصویر می کشد. آنها دیافراگم گسترده ای حداقل f / 2.0 دارند و تمایل دارند فاصله کانونی بین 50 mm و 100 mm داشته باشند.

وقتی نوبت به عکس گرفتن رسید ، می خواهید دوربین خود را در حالت اولویت دیافراگم قرار دهید . دیافراگم را روی مقداری بین f / 1.8 و f / 2.8 تنظیم کنید. اگر لنز شما به این اندازه گسترده نیست ، فقط از عریض دیافراگم آن استفاده کنید. شما نیاز به سرعت شاتر در حدود 1/100 ثانیه دارید. ( اما بهتر است ISO کمتری داشته باشید.)

اگر جزئیات فنی را به درستی انجام دهید ، راحت می توانید یک پرتره خوب بگیرید.

نکات و ترفندهای دیگر

یک پرتره باید سوژه را عالی نشان دهد. شما می خواهید بهترین نسخه از آنها را منعکس کنید. این قانون باید هر تصمیمی را هدایت کند ، از فریم شما گرفته تا از بین بردن آکنه و لکه ها هنگام ویرایش .

برای پرتره ها ، شما می خواهید که دوربین از سطح چشم یا کمی بالاتر از خط چشم مدل باشد. هیچ کس وقتی از زاویه کم عکس می گیرد خوب به نظر نمی رسد!

دو روش برای گرفتن پرتره عالی ، عکس گرفتن از سر (نزدیک سر و شانه مدل) و عکس از ناحیه کمر است. اگر به طور ایستاده باشید که سوژه در هر یک از این ترکیب ها قاب را پر کند ، پرتره های شما عالی می شوند.

وقتی می خواهید عکس بگیرید ، مراقب باشید که هیچ یک از اندامهای مدل را کات نکنید. 

یک روش برای گرفتن عکس های پرتره استفاده از نورپردازی بسیار خوب است. فقط یک عکس را در هر جایی نگیرید. درعوض ، جایی را با نور مناسب ، مسطح و حتی روشنایی پیدا کنید. مکان عالی برای عکسبرداری از یک پرتره در جایی سایه دار است ، مانند زیر درخت یا یک کوچه ، در یک روز آفتابی یا در یک اتاق که توسط یک پنجره بزرگ روشن شده است. برای عکسهای زیر از یک پنجره استفاده کرده ایم.

پرتره ها ، بیش از هر نوع عکاسی دیگر ، شما را ملزم می کنند که با موضوع خود درگیر شوید. اگر قدم برمی دارید و فقط عکاسی می کنید با عکاسی پرتره بسیار متفاوت است. درعوض در عکاسی پرتره ، باید دائماً با آنها گپ بزنید ، آنها را بخندانید ، و آنها را مجبور کنید که مانند خودشان رفتار کنند.

برای هر پرتره خوبی که می گیرم ، تقریباً 50 عکس می گیرم که مدل در آن می خندد ، لبخند می زند ، صحبت می کند . بهترین عکسهای پرتره در لحظه اتفاق می افتد.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید