مایکروسافت ورد

نحوه افزودن فرمول به جداول در مایکروسافت ورد

در گزارشها ، پیشنهادات و اسناد مشابه ، جداول روشهای ساختار یافته ای برای نمایش داده ها ارائه می دهند. اگر داده های Excel دارید ، می توانید آنها را در سند Word خود جاسازی کنید . اما اگر نه ، می توانید یک جدول مستقیماً در Word ایجاد کنید و فرمول های سریع را در آن قرار دهید.

شاید شما یک جدول از محصولات ، فروش یا مکان ها دارید. به راحتی می توانید محاسبه ای برای هزینه کل محصولات ، میزان متوسط ​​فروش یا تعداد مکان ها وارد کنید. با استفاده از داده های موجود در جدول ، فقط چند کلیک برای افزودن فرمول لازم است.

افزودن فرمول به جداول در مایکروسافت ورد

بعد از اینکه جدول خود را در Microsoft Word وارد یا رسم کردید و اطلاعات را پر کردید ، سلولی را که می خواهید فرمول را اضافه کنید انتخاب کنید.

مرتبط: نحوه فعال سازی و استفاده از پیش بینی متن در مایکروسافت ورد

سپس به برگه Layout که ظاهر می شود بروید. به سمت راست نوار بروید و روی “Formula” در بخش Data کلیک کنید.

وقتی پنجره فرمول باز می شود ، وقت آن رسیده است که روی محاسبه سریع خود کار کنید.

مشابه Excel ، Word سعی می کند آنچه را که شما سعی در انجام آن دارید انجام دهد تشخیص دهد. بنابراین ، ممکن است یک فرمول رایج ، مانند SUM ، پرجمعیت و آماده کار را مشاهده کنید.

اگر این دقیقاً همان چیزی است که می خواهید ، روی “OK” کلیک کنید و فرمول اعمال می شود. نتایج در سلول ظاهر می شود.

برای استفاده از فرمول ، عملکرد یا گروهی از سلول های مختلف ، از پنجره فرمول برای تنظیم همه چیز استفاده می کنید.

فرمول مایکروسافت ورد

فرمول خود را با علامت برابر شروع کنید و سپس عملکرد خود را مانند AVERAGE ، COUNT یا PRODUCT تایپ کنید.

در پرانتز ، موقعیت سلول هایی را که می خواهید برای فرمول استفاده کنید ، اضافه کنید. از موقعیت های بالا ، پایین ، چپ و راست استفاده کنید. شما همچنین می توانید موقعیت ها را بسته به موقعیت سلول ها در رابطه با فرمول ترکیب کنید. به عنوان مثال ، می توانید از LEFT ، RIGHT برای سلول های سمت چپ و راست یا LEFT ، ABOVE برای سلول های سمت چپ و بالای سلول استفاده کنید.

قالب شماره مایکروسافت ورد

یک قالب برای نتایج مانند ارز ، درصد ، عدد کامل یا اعشار انتخاب کنید. اگر فرمت را انتخاب نکنید ، نتیجه شما باید با قالب سلول ها مطابقت داشته باشد.

تابع چسباندن مایکروسافت ورد

برای سرعت بخشیدن به روند ، می توانید یک تابع را از لیست کشویی Paste Function انتخاب کنید. این عملکرد را در کادر Formula قرار می دهد ، جایی که می توانید موقعیت را به سادگی اضافه کنید. تقریباً 20 عملکرد متداول را در لیست پیدا خواهید کرد.

پس از اتمام کار ، روی “OK” کلیک کنید تا فرمول را در سلول اعمال کنید. شما باید نتایج را فوراً مشاهده کنید.

مثال حداکثر فرمول

مرتبط: نحوه برجسته کردن (هایلایت کردن) متن در مایکروسافت ورد

در این مثال اول ، ما می خواهیم حداکثر مقادیر را برای محصولات خود ببینیم. ما MAX (بالا) را وارد می کنیم و در هر سلول که اعداد را می خواهیم روی “OK” کلیک می کنیم. سپس ، ما بیشترین مقدار را برای سلول های بالای فرمول ها مشاهده می کنیم.

مثال فرمول میانگین

در این مثال دوم ، ما به جای آن هزینه متوسط ​​و قیمت فروش محصولات خود را می خواهیم. میانگین (بالا) را وارد می کنیم و روی “OK” کلیک می کنیم تا نتایج را مشاهده کنیم.

فرمول مقدار متوسط ​​بالا

فرمول را در ورد به روز کنید

Microsoft Word هر بار که سند خود را باز می کنید فرمول های شما را به روز می کند. اما می توانید با ادامه کار روی سند ، فرمول را به صورت دستی به روز کنید.

نتیجه فرمول را انتخاب کنید. مطمئن باشید که در واقع نتیجه را انتخاب می کنید نه سلول. سپس ، راست کلیک کرده و “Update Field” را از منو انتخاب کنید.

برای مثال فرمول AVERAGE در بالا ، قیمت فروش را تنظیم کردیم تا ببینیم چگونه بر میانگین ما تأثیر می گذارد. بنابراین ، پس از به روز رسانی زمینه ، فرمول ما شامل داده های ویرایش شده است.

وقتی داده هایی را به جدولی در Microsoft Word اضافه می کنید که می تواند از محاسبات ساده سود ببرد ، این نکته را در نظر داشته باشید! و اگر ترجیح می دهید ، می توانید از یک صفحه گسترده به سبک Excel در Word نیز استفاده کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید