برنامه ها و برنامه های وب

Push Notifications چیست؟

در دنیای همیشه متصل ما ، دائماً با اعلان ها درگیر هستیم. انواع مختلفی از اعلان ها وجود دارد ، اما یکی از اصطلاحاتی که احتمالاً زیاد دیده اید عبارت “Push Notifications” است. ما آنچه را که باید در مورد آنها بدانید توضیح می دهیم.

تاریخچه مختصری از پوش نوتیفیکیشن

چندین نوع مختلف از ” Push Notifications ” وجود دارد ، اما پوش نوتیفیکیشن که ما هر روز در تلفن های هوشمند می بینیم می تواند به سال 2009 بازگردد. این زمانی است که اپل یک سرویس پوش نوتیفیکیشن برای توسعه دهندگان آیفون منتشر کرد.

شاید امروز دیوانه به نظر برسد ، اما دریافت اعلان از برنامه ای که در پس زمینه اجرا نمی شد ، آن زمان یک کار بزرگ بود. پوش نوتیفیکیشن همه چیز را تغییر داد. ناگهان ، کاربران آیفون می توانند در مورد هر چیزی اعلان دریافت کنند .

پوش نوتیفیکیشن روی آیفون آنقدر بزرگ بود که یک اکوسیستم کامل از برنامه ها در اطراف این ویژگی جمع شد. Boxcar یک برنامه بسیار محبوب بود که می توانست پوش نوتیفیکیشن را برای برنامه هایی که هنوز آن را نداشتند دریافت کند. مردم بیش از هر زمان دیگری از اعلانات هیجان زده بودند.

اندروید هم چندان عقب نیفتاد. گوگل سرویس خود را در سال 2010 منتشر کرد که پوش نوتیفیکیشن را برای توسعه دهندگان Android به ارمغان آورد. با این حال ، گوگل نوتیفیکیشن ها را بیشتر پیش برد. در سال 2013 ، “rich notifications” را اضافه کرد که می تواند شامل تصاویر و دکمه های عمل باشد.

اپل از رهبری گوگل پیروی کرد و دکمه های عمل را به اعلان ها در سال 2014 اضافه کرد. این همان جایی است که امروز در آن هستیم. میلیاردها اعلان روزانه به دستگاه ها منتقل می شود.

مرتبط: نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های روی صفحه در اندروید

اما پوش نوتیفیکیشن چیست؟

اکنون که می دانیم پوش نوتیفیکیشن از کجا آمده است ، بیایید در مورد اینکه آنها چیست و چگونه کار می کنند صحبت کنیم. اساساً ، هر زمان که از طریق برنامه ای اعلانی در تلفن خود دریافت می کنید ، این یک پوش نوتیفیکیشن است.

وقتی شخصی عکس شما را در فیس بوک لایک می کند و صفحه شما روشن می شود و می گوید “Friend liked your photo,” ، این یک پوش نوتیفیکیشن است. هنگامی که رویداد تقویمی در پیش است و اعلانی دریافت می کنید که می گوید “Even in 30 minutes” ، این یک پوش نوتیفیکیشن است.

همه اینها ممکن است بسیار ساده به نظر برسند ، اما موارد زیادی در پس زمینه اتفاق می افتد. هنگام نصب یک برنامه ، شناسه منحصر به فرد آن در سرویس اطلاع رسانی سیستم عامل ثبت می شود. ناشر برنامه همچنین جزئیات ثبت نام را ذخیره می کند.

این شناسه های منحصر به فرد چیزی است که به برنامه ، دستگاه شما و سیستم عامل اجازه می دهد تا به طور ایمن با یکدیگر صحبت کنند. شخصی عکس شما را لایک می کند که به سرور ارسال می شود و سپس به برنامه تلفن شما ارسال می شود و سیستم عامل آن را نمایش می دهد.

مرتبط: نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن ( اعلان های ) یوتیوب در آیفون ، آیپد و اندروید

پوش نوتیفیکیشن: آیفون vs اندروید

تفاوت بسیار زیادی در نحوه عملکرد نوتیفیکیشن های آیفون (iOS) و اندروید وجود دارد.

این بدان معناست که وقتی برنامه ای را بر روی iPhone خود نصب می کنید ، از شما سوال می شود که آیا می خواهید به آن اجازه دهید اعلانات را به دستگاه شما ارسال کند یا خیر. در Android ، برنامه می تواند اعلان ها را از همان ابتدا ارسال کند. به شما بستگی دارد که آنها را خاموش کنید.

رویکرد اندروید ممکن است برای توسعه دهندگان برنامه بهتر باشد زیرا دریافت اعلانات بسیار ساده تر است. با این حال ، می تواند منجر به ناامیدی زیادی شود. خوشبختانه اندروید برای سفارشی سازی اعلانات بسیار کار می کند .


در پایان روز ، پوش نوتیفیکیشن دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید