گوگل درایو

5 تا از ویژگی های گوگل درایو ( google drive )

گوگل درایو دارای امکانات و قابلیت هایی با ویژگی های قدرتمند و بهروری بالا است که شاید بیشتر کاربران از این قابلیت ها بی خبر باشند. ما در اینجا 5 تا از ویژگی هایی که احتمالا شما از آن ها استفاده نمی کنید را لیست می کنیم که در آینده حتما استفاده کنید. این خصوصیات به تسریع کارهای شما کمک شایانی می کند.

Drag-and-drop files در گوگل درایو

به طور معمول هنگام آپلود یک فایل در گوگل درایو ، روی دکمه ی آبی رنگ کلیک و گزینه ی File upload را انتخاب کنید ، سپس فایل مورد نظر به محل مورد نیاز شما انتقال می یابد.
راه حل ساده تر: تنها کافیست فایل خود را از Windows Explorer به لیست گوگل درایو بکشید. در این هنگام یک نوار پیشرفت به شما نشان داده شده که وضعیت آپلود را در آن قابل رویت است.

گوگل درایو

ایجاد سریع لینک

در اینجا یک راه میانبر وجود دارد که حتی شما نیاز به باز کردن گوگل درایو ندارید.
اگر شما می خواهید برای ایجاد یک  word document جدید، صفحه گسترده یا تصاویر به صورت خودکار، می توانید این کار را با هر مرورگری از طریق” ایجاد سریع ” لینک انجام دهید. لینک های زیر به نوار مرورگر خود بکشید، توجه داشته یاشید که هر کدام از لینک ها به پروژه ی خاصی تعلق دارد و مختص به همان است.

Document: https://docs.google.com/document/create
Spreadsheet: https://docs.google.com/spreadsheets/create
Presentation: https://docs.google.com/presentation/create

جستجو بر اساس فرستنده

توانایی همکاری گوگل را احتمالا در زمان اشتراک گذاری تعدادی از اسناد مشاهده کردید. اما نگه داشتن تب های مورد نظر با سند مربوطه کمی سخت است. مسلما جستجو در یک لیست طولانی در زمانی که وقت زیادی ندارید، کار مناسبی نیست. در این زمان، نام یا آدرس ایمیل شخص مورد نظر را در نوار جستجو درایو تایپ کرده  که درعرض چند ثانیه به شما یک لیست از هر سندی که با آن شخص داشته اید نمایش می دهد.

همچنین بخوانید :نحوه ایجاد شماره های تصادفی در گوگل شیت ( Google sheet )

تبدیل PDF و عکس به فایل متنی 

شاید تاکنون از تکنولوژی OCR اطلاعی نداشته باشید. ( OCR مخفف Optical Character Recognition و یا Optical Character Reader می باشد و آن در واقع نرم افزار متن خوانی است که برای تشخیص و بازیابی الفبا و نوشته های دست نویس یا تایپ شده طراحی شده است.) این برنامه اسناد غیر متنی مانند عکس و PDF را به فایل متنی تبدیل می کند.
روش کار به این صورت است: روی متن دلخواه خود راست کلیک کنید و با رفتن بر روی Open with، گزینه ی Google Docs را انتخاب کنید. یک تب جدید مرورگر با فرمت تصویر و یا PDF که توسط یک مرز آبی احاطه شده باز خواهد شد. تغییر اندازه مرز آبی فقط برای مشخص شدن متنی است که می خواهید، سپس می توانید با استفاده از هر ابزار برای ویرایش و فرمت آن اقدام کنید. هنگامی که شما عملیات ویرایش را به پایان رساندید، تصویر اصلی یا PDF را از تب حذف نمائید و متن سند جدید را ذخیره کنید.

گول درایو

ترجمه ی اسناد در گوگل درایو

امروزه با توجه به ماهیت جهانی کسب و کار، ممکن است گاهی اوقات با اسنادی که به زبان دیگر نوشته شده اند سر و کار داشته باشید و مجبور به استفاده از آن ها باشید. به طور معمول شما می توانید متن را به صفحه Google Translate ببرید و ترجمه را انجام دهید. اما یک راه بهتر این است که متن را به گوگل درایو ارسال کنید و زبان مورد نظر را انتخاب کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید