CRYPTOCURRENCY

کیف پول کریپتو چیست؟

اگر می‌خواهید صاحب ارز دیجیتال شوید – چه به این دلیل که به دنبال سرمایه‌گذاری هستید یا به این دلیل که می‌خواهید پول آنلاین خرج کنید – به یک کیف پول رمزنگاری نیاز خواهید داشت. استفاده از یک کیف پول به شما این امکان را می دهد که رمز ارز خود را ایمن نگه دارید، در حالی که به شما امکان می دهد تراکنش انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید.

کیف پول کریپتو چیست؟

یک کیف پول رمزنگاری شده هیچ شباهتی به کیف پول معمولی و واقعی شما ندارد. در حال حاضر، احتمالاً می توانید دست به کیف پول خود بزنید، آن را باز کنید و یا پول فیزیکی بیرون بیاورید یا مقداری دوباره در آن قرار دهید – یا حداقل نوعی کارت پرداخت. کیف پول به هیچ وجه از پول شما محافظت نمی کند، به جز اینکه ممکن است در برابر آب و هوا از پول شما محافظت کند.

کیف پول کریپتو جانوری کاملا متفاوت است. وقتی بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را خریداری می کنید ، کیف پول رمزنگاری، کم و بیش هویت شماست : آدرس آن نحوه ثبت خرید و فروش شما در بلاک چین است (و همچنین دلیل ناشناس نبودن این ارزها ).

مربوط: نحوه نصب MetaMask در مرورگر وب

به همین دلیل، از نظر فنی هنگام انجام هر کاری با ارزهای دیجیتال نیازی به کیف پول ندارید: می‌توانید آن‌ها را در صرافی‌ای که آنها را خریداری کرده‌اید بگذارید، یا آدرس کیف پول و کلیدهای عبور را یادداشت کنید و امیدوار باشید که فراموش نکنید آنها را کجا گذاشته‌اید. از این روش به شوخی به عنوان کیف پول کاغذی یاد می شود و راهی عالی برای اطمینان از اینکه دیگر هرگز ارز دیجیتال خود را نخواهید دید.

خوشبختانه، شما گزینه های زیادی دارید. به عنوان مثال، بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال با کیف‌پول‌های داخلی عرضه می‌شوند، به این معنی که می‌توانید از یک رابط واحد تجارت و ذخیره کنید ( Coinbase نمونه‌ای از آن است).

کوین بیس

با این اوصاف، بسیاری از گزینه‌های بیشتر چیزی جز ارائه یک رابط گرافیکی ساده که در آن می‌توانید آنچه را که دارید و موارد بسیار کمی دیگر را ببینید، انجام نمی‌دهند. اگر ترجیح می دهید صرافی و کیف پول خود را جدا نگه دارید، کیف پول هایی مانند Electrum و Mycelium ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشند.

کیف پول داغ در مقابل کیف پول سرد

همه موارد فوق نمونه هایی از کیف پول های نرم افزاری هستند که به عنوان کیف پول داغ یا ذخیره سازی داغ نیز شناخته می شوند. ذخیره سازی داغ به این معنی است که کیف پول به اینترنت متصل است و می توانید از آن برای پرداخت مستقیم برای چیزها و همچنین به دست آوردن ارزهای دیجیتال جدید در زمان واقعی استفاده کنید.

در طرف دیگر ذخیره سازی گرم، جای تعجب نیست که ذخیره سازی سرد است. این بدان معناست که کیف پول به اینترنت متصل نیست و در واقع تنها کاری که انجام می دهد این است که کلیدهای شما را ذخیره می کند و تمام. تقریباً در همه موارد، این بدان معناست که شما از یک کیف پول سخت افزاری استفاده می کنید. این معمولاً نوعی کلید USB است که به رایانه خود وصل می‌کنید و سپس به شما امکان می‌دهد به صرافی مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

دفتر کل

کیف پول های کاغذی – جایی که کدهای دسترسی خود را روی یک تکه کاغذ یادداشت می کنید – از نظر فنی نیز نوعی ذخیره سازی سرد هستند. همانطور که می توانید تصور کنید، این کار به خصوص ایمن نیست، به خصوص اگر از آن دسته ای هستید که تکه های کاغذ را در اطراف خانه می گذارید.

کیف پول سخت افزار در مقابل نرم افزار

اگرچه مرز مشخصی بین کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری وجود دارد، اما گاهی این خط کمی محو می‌شود. به عنوان مثال، می توانید از یک کیف پول سخت افزاری برای دسترسی به فضای ذخیره سازی داغ خود استفاده کنید و می توانید از یک رابط نرم افزاری برای به روز رسانی فضای ذخیره سازی سرد خود استفاده کنید.

جدا از این موارد حاشیه ای، می توانید فرض کنید که کیف پول های نرم افزاری برای ذخیره سازی گرم و کیف پول های سخت افزاری برای سرد هستند. در عمل، این بدان معناست که شما از کیف پول نرم افزاری خود برای تجارت ارزهای دیجیتال و خرید با آن استفاده می کنید. ذخیره سازی سرد بیشتر برای افرادی است که به دنبال خرید ارزهای دیجیتال و نگه داری رمزنگاری هستند به امید روزی که در آینده به دست می آورند.

اگر مطمئن نیستید که کدام یک برای شما بهترین است، ممکن است بخواهید آن را به این صورت در نظر بگیرید: اگر می‌خواهید بتوانید در زمان واقعی ببینید که رمزارز شما چه می‌کند و دوست دارید به نمودارهایی که عملکرد آن را نشان می‌دهند چسبانده باشید. ، یک کیف پول داغ مناسب است.

اگر فقط می‌خواهید همین الان مقداری ارز دیجیتال را با قیمت ارزان بخرید و سپس در صورت افزایش شدید – یا حتی فقط به این دلیل که می‌خواهید برای نگهداری آن را نگه دارید – پول نقد کنید، ذخیره‌سازی سرد بهترین گزینه برای شماست. .

هر گزینه ای را که انتخاب می کنید، فقط مطمئن شوید که رمز عبور خود را کجا قرار داده اید و رمزهای عبور کیف پول خود را ایمن نگه داشته اید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید