NFTs

چگونه یک NFT بسازیم (نحوه ساخت ان اف تی)

در حال حاضر نمی‌توانید از شوق NFT فرار کنید: همه در مورد این دارایی‌های دیجیتال صحبت می‌کنند، یا حتی تا آنجا پیش می‌روند که دارایی‌های خود را عرضه می‌کنند. در نتیجه، ممکن است در مورد اینکه چگونه وارد عمل شوید کنجکاو شوید. در اینجا نحوه ساختن NFT خودتان آورده شده است. با ما همراه باشید.

نحوه ایجاد NFT

ما این راهنمای کوتاه را در مورد نحوه ساخت NFT تنها در چند مرحله گردآوری کرده ایم. با این حال، از آنجایی که نسبتاً مختصر است، فرض می‌کنیم که شما از قبل برخی از اصول اولیه را می‌دانید، مانند NFTها و ارتباط آنها با ارزهای دیجیتال .

مربوط: نحوه نصب MetaMask در مرورگر وب

نوشته های مشابه

ما همچنین فرض می‌کنیم که شما از انتقادات و مشکلات مربوط به NFT آگاه هستید . به عنوان مثال، به عنوان یک سرمایه گذاری، آنها فوق العاده بی ثبات هستند. برخی از مردم با ارزهای دیجیتال درآمد میلیونی دارند، اما بسیاری دیگر شاهد کاهش ارزش پرتفوی خود بوده اند.

هشدار: ما به شما توصیه نمی‌کنیم NFT بسازید یا بخرید. اگر با NFT ها درگیر می شوید، بدانید که هیچ چیزی مطمئن برای معامله با هر چیز رمزنگاری وجود ندارد.

مرحله 1: یک قطعه هنری بسازید

با وجود سلب مسئولیت‌ها، بیایید نگاهی به نحوه ایجاد NFT و ارائه آن به بازار بیندازیم. اولین قدم این است که چیزی داشته باشید یا چیزی بسازید که بتوان آن را به یک توکن غیر قابل تعویض تبدیل کرد. در اینجا گزینه‌های زیادی وجود دارد، از آیتم‌های بازی ویدیویی گرفته تا میم‌ها، اما برای هدف این راهنما، فرض می‌کنیم که با هنر دیجیتال کار می‌کنیم.

در این مورد، اولین قدم ایجاد یک هنر است. ما هنرمند نیستیم: این قسمت به شما بستگی دارد. با این حال، در پایان، واقعاً مهم نیست که چه چیزی را می‌خواهید به دارایی تبدیل کنید، تا زمانی که بتوان آن را در نوعی قالب دیجیتالی قرار داد – به نظر می‌رسد PNG محبوب‌ترین برای هنرهای تجسمی است – شما آماده هستید برای مرحله بعدی.

مرحله 2: یک کیف پول رمزنگاری دریافت کنید و مقداری کریپتو اضافه کنید

مرحله بعدی نیز کاملاً مختصر است: باید مطمئن شوید که یک کیف پول رمزنگاری دارید و آن را با ارزی که بلاک چین پلتفرم شما استفاده می‌کند بارگیری کنید – در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد. تنها راه بازی در دنیای کریپتو داشتن یک کیف پول و داشتن چند دلار در آن است، بنابراین نمی توانید از این مرحله اجتناب کنید.

مربوط: کیف پول کریپتو چیست؟

ما راهنمایی در مورد  چیستی کیف پول کریپتو و نحوه عملکرد آن‌ها داریم. دلیل اینکه شما باید کیف پول داشته باشید این است که بتوانید پول دریافت کنید، در حالی که باید مقداری ارز دیجیتال بخرید تا بتوانید هزینه های مربوط به قرار دادن NFT را برای فروش بپردازید.

توجه داشته باشید که نمی‌توانید فقط از یک کیف پول استفاده کنید، زیرا همه کیف‌پول‌ها با همه پلتفرم‌ها خوب بازی نمی‌کنند، بنابراین قبل از هر تعهدی به مرحله بعدی نگاه کنید.

مرحله 3: یک پلتفرم برای فروش انتخاب کنید

این مهم ترین مرحله خواهد بود: شما باید محل فروش NFT خود را انتخاب کنید. این می تواند یک انتخاب دشوار باشد، زیرا پلتفرم های مختلف هزینه های متفاوتی دریافت می کنند، به شما اجازه می دهند شرایط متفاوتی را تعیین کنید، و حتی ممکن است در انواع مختلف NFT ها تخصص داشته باشید. مهمتر از همه، آنها همچنین می توانند بلاک چین های مختلفی را برای قرار دادن NFT شما ارائه دهند، که می تواند بر امنیت و قابلیت استفاده برای افراد مختلف تأثیر بگذارد.

مرور همه این تفاوت ها در یک مقاله به سادگی غیرممکن است. در عوض، ما به دو پلتفرم بزرگ، OpenSea و Rarible و نحوه مدیریت فروش آن‌ها خواهیم پرداخت. هر دوی اینها گزینه های محبوبی برای انتخاب هستند. اگر هیچ یک از این گزینه ها را دوست ندارید، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. در آغاز سال 2022، تقریباً هر روز موارد جدید ظاهر می شوند.

از جمله مواردی که هنگام انتخاب یک پلتفرم باید در نظر داشته باشید جنبه قانونی آن است: برخی از پلتفرم‌ها قراردادی را به شما ارائه می‌کنند که در آن شما حق چاپ را همراه با NFT به دست می‌آورید و برخی دیگر با سازنده اصلی باقی می‌ماند. مسئله دیگر این است که می خواهید NFT شما روی کدام بلاک چین باشد.

مرحله 3A: یک بلاک چین را انتخاب کنید

علاوه بر اندازه آنها، دلیل دیگری که ما از این دو پلتفرم به عنوان نمونه استفاده می کنیم این است که آنها بیش از یک نوع بلاک چین را پشتیبانی می کنند. عملاً همه بازارها قبل از هر چیز اتریوم را ارائه می دهند – اگرچه باید مراقب باشید که اتریوم بلاک چین را با ارز رمزنگاری مرتبط آن اتر که به طرز گیج کننده ای توسط برخی اتریوم نیز نامیده می شود، اشتباه نگیرید.

با این حال، به هر دلیلی، ممکن است بخواهید به بلاک چین دیگری بروید، در این صورت OpenSea و Rarible ممکن است گزینه‌های خوبی باشند. OpenSea به شما امکان می دهد از اتریوم، Polygon و Klaytn استفاده کنید ، در حالی که Rarible دارای اتریوم و Flow است.

هر کدام از این بلاک چین های دیگر مزایا و معایب خاص خود را نسبت به اتریوم دارند. معمولاً – نه همیشه – مزیت اصلی آنها این است که ورود به آن ارزانتر از رقیب اصلی خود است. این به این دلیل است که اتریوم از شما می خواهد در هر تراکنش چیزی به نام «گاز» بخرید. برای اهداف عملی، بهتر است آن را به عنوان کارمزد تراکنش در نظر بگیرید.

مرحله 4: آپلود کردن NFT خود در کیف پول

با فرض اینکه پلتفرم و بلاک چین را انتخاب کرده اید که فکر می کنید برای NFT شما بهترین است، زمان آن رسیده است که NFT خود را در کیف پول خود آپلود کنید و آن را برای فروش آماده کنید—باز هم، ممکن است کیف پولی که استفاده می کنید بسته به پلتفرمی که انتخاب می کنید تغییر کند. .

آپلود یک NFT در بلاک چین به عنوان “minting” شناخته می شود و در کل یک مرحله بسیار ساده است. Rarible و OpenSea هر دو تقریباً در اینجا روند مشابهی دارند. با پیروی از دستورالعمل‌های وب‌سایت بازار NFT خود، NFT خود را در کیف پول خود آپلود می‌کنید، جزئیاتی مانند توضیحات و تعدادی دیگر را اضافه می‌کنید—و پس از آن تقریباً تمام می‌شود.

همانطور که خواهید دید، چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید به NFT خود اضافه کنید تا آن را جذاب تر کنید، مانند اضافه کردن سطوح یا قفل نگه داشتن قسمت هایی از آن تا زمانی که خریداری شود. این یک راه جالب برای جذب خریداران کنجکاو است.

مرحله 5: فروش NFT خود

با تمام این کارها، زمان آن فرا رسیده است که NFT خود را در آنجا قرار دهید و امیدواریم مقداری درآمد داشته باشید. در اکثر پلتفرم‌ها، انجام این کار به سادگی فشار دادن دکمه‌ای است که می‌گوید «sell» در هر NFT که در کیف خود دارید.

اسکرین شات زیر نحوه عملکرد آن بر روی Rarible با استفاده از کیف پول MetaMask را نشان می دهد. به هزینه های گاز اتریوم توجه کنید.

در عمل در همه موارد، شما چند گزینه در مورد نحوه فروش NFT خود دارید. اینها معمولاً در یکی از سه دسته قرار می‌گیرند: قیمت ثابت، حراج زمان‌دار، یا حراج نامحدود – که Rarible آن را «open for bids» می‌نامد.

توضیح یک قیمت ثابت ساده ترین است: شما NFT خود را در قیمت مشخصی قرار می دهید و منتظر می مانید تا کسی آن مبلغ را بپردازد. OpenSea به شما امکان می دهد در صورت تمایل برای این قیمت محدودیت زمانی تعیین کنید، اما به غیر از آن، این یکسان است.

حراج زمان‌بندی‌شده نیز نسبتاً رایج است: در یک بازه زمانی مشخص، که می‌توانید تصمیم بگیرید، خریداران بالقوه برای NFT شما پیشنهاد می‌دهند. هنگامی که محدودیت زمانی منقضی می شود، بالاترین قیمت پیشنهادی NFT را دریافت می کند. حراج نامحدود یک حراج بدون محدودیت زمانی است، فروشنده به سادگی تصمیم می گیرد که چه زمانی بهترین پیشنهاد را دریافت کرده و حراج را پایان می دهد.

از اینجا، فرآیند تقریباً به‌طور خودکار اجرا می‌شود: خریدار آنچه را که قرار است برای NFT بعلاوه مقداری کارمزد می‌پردازد، سازنده پول خود را منهای مقداری کارمزد دریافت می‌کند، و NFT دست به دست می‌شود. خریدار یک کلکسیون کمی باحال دریافت می کند، و شما، فروشنده، شروع یک ثروت رمزنگاری را خواهید داشت—امیدوارم.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید