جیمیل

چگونه یک اکانت جیمیل بسازیم

با ایجاد یک حساب کاربری رایگان جیمیل، به تمامی محصولات گوگل دسترسی خواهید داشت. این شامل فضای ذخیره‌سازی ابری، سرویس ایمیل، مجموعه اداری آنلاین و موارد دیگر می‌شود. در اینجا نحوه ایجاد یک حساب کاربری جیمیل در دسکتاپ یا موبایل آورده شده است.

توجه: اگر می‌خواهید آدرس‌های ایمیلی ایجاد کنید که از دامنه شما استفاده می‌کنند ، به جای آن از Google Workspace استفاده کنید.

مزایای ایجاد یک حساب کاربری جیمیل چیست؟

اکانت جیمیل یک حساب کاربری گوگل است که به شما امکان می دهد به همه چیزهایی که این شرکت ارائه می دهد دسترسی داشته باشید. می‌توانید از سرویس ایمیل Gmail استفاده کنید، فایل‌ها را در Google Drive آپلود کنید ، و اسناد، صفحات گسترده ، ارائه‌ها و  وب‌سایت‌ها را در مجموعه دفتر آنلاین Google ایجاد کنید . حتی می توانید گوشی اندروید خود را با حساب جیمیل خود پیکربندی کنید .

مرتبط: نحوه ذخیره پیوست های جیمیل در گوگل درایو

به طور پیش فرض، یک حساب کاربری جیمیل به شما 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان می دهد. می‌توانید از این فضای ذخیره‌سازی در Docs، Drives، Photos و Gmail استفاده کنید. اگر فضای ذخیره‌سازی حسابتان تمام شد، می‌توانید فضای ذخیره‌سازی خود را با یک طرح پولی ارتقا دهید .

چگونه یک اکانت جیمیل بسازیم

ایجاد یک حساب کاربری جدید جیمیل رایگان، آسان است و تنها چند دقیقه طول می کشد. می توانید این کار را هم روی دسکتاپ و هم در دستگاه های تلفن همراه خود انجام دهید.

مطالب مرتبط: نحوه اضافه کردن چندین اکانت گوگل در اندروید

برای شروع، ابتدا یک مرورگر وب در دستگاه خود باز کنید و سایت Gmail را راه اندازی کنید . در دسکتاپ، در گوشه سمت راست بالای سایت، روی «Create an Account» کلیک کنید. در تلفن همراه، ممکن است به جای آن دکمه «Get Gmail» را در نزدیکی پایین صفحه ببینید.

صفحه “Create Your Google Account” باز می شود. در اینجا اطلاعات را به صورت زیر پر کنید:

  • First Nameنام کوچک خود را در اینجا وارد کنید.
  • Last Name : نام خانوادگی خود را در اینجا وارد کنید.
  • Username : آدرس ایمیلی را که می خواهید داشته باشید وارد کنید. مثلا johnsmith@gmail.com.
  • Password : یک رمز عبور قوی برای حساب جیمیل خود تایپ کنید. شما از این رمز عبور برای دسترسی به حساب کاربری خود استفاده خواهید کرد.
  • Confirm: رمز عبور مشابه بالا را وارد کنید.

سپس، در پایین، روی «Next» کلیک کنید.

صفحه “Welcome to Google” ظاهر می شود. در این صفحه مشخصات را به صورت زیر وارد کنید:

  • Phone Number (اختیاری): شماره تلفن خود را در اینجا وارد کنید. Google از این برای کمک به شما برای دسترسی به حساب خود در صورت از دست دادن دسترسی استفاده خواهد کرد.
  • Recovery Email Address (اختیاری): اگر یک آدرس ایمیل ثانویه دارید تایپ کنید. باز هم، Google از این برای کمک به بازیابی حساب خود در صورت لزوم استفاده می کند.
  • Your Birthday: از منوهای کشویی برای وارد کردن تاریخ تولد خود استفاده کنید.
  • Gender : جنسیت خود را از این منوی کشویی انتخاب کنید.

در نهایت، در پایین، روی «Next» کلیک کنید.

Google صفحه “Privacy and Terms” را باز می کند. شرایط موجود در این صفحه را به دقت بخوانید ، سپس به پایین بروید و برای ادامه روی “I Agree” کلیک کنید.

اکنون حساب شما ایجاد شده است و Google شما را به صفحه اصلی جیمیل می برد. در آنجا اولین ایمیل دریافتی خود از گوگل را خواهید دید.

و به این ترتیب اولین اکانت جیمیل خود را ایجاد می کنید. اکنون می‌توانید از این حساب برای ورود به سرویس‌های مختلف Google، از جمله Drive، Maps، Docs، Android و غیره استفاده کنید.

مرتبط: نحوه جلوگیری از افزودن خودکار جیمیل به مخاطبین

بعد از ایجاد اکانت جیمیل چه باید کرد

چند کار وجود دارد که ممکن است بخواهید بعد از راه اندازی حساب جیمیل خود انجام دهید.

اولین مورد این است که مخاطبین خود را به Gmail اضافه کنید . به این ترتیب، افرادی که می خواهید با آنها در ارتباط باشید به راحتی در سرویس ایمیل شما در دسترس هستند. دوم، اگر از یک سرویس گیرنده ایمیل مانند Outlook استفاده می کنید، ممکن است بخواهید آن را برای استفاده از حساب ایمیل جدید خود پیکربندی کنید .

اگر از تلفن Android استفاده می‌کنید که قبلاً یک حساب Gmail به آن اضافه شده است، همچنان می‌توانید این حساب ایمیل اضافی را اضافه کنید . اگر آدرس Gmail خود را با این آدرس جایگزین می‌کنید، می‌توانید حساب Google قدیمی خود را نیز حذف کنید.

مرتبط: نحوه حذف کردن اکانت جیمیل خود بدون حذف اکانت گوگل

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید