اینستاگرام

چند مورد از ترفندهای اینستاگرام

امروزه با افزایش محبوبیت اینستاگرام در میان کاربران شاهد اضافه شدن قابلیت‌های جدید به این شبکه اجتماعی پرطرفدار هستیم. از این رو قصد داریم در این مقاله به معرفی 15 مورد از بهترین ترفندهای اینستاگرام (Instagram) بپردازیم. بنابراین اگر از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام هستید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید.

مقدمه‌ای در رابطه با بهترین ترفندهای اینستاگرام

بدون شک در حال حاضر اینستاگرام از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدیو محسوب می‌شود. از دلایل محبوبیت این شبکه اجتماعی می‌توان به ارائه قابلیت‌های متعدد و متنوع اشاره کرد. حال ممکن است برخی از کاربران با بسیاری از قابلیت‌ها و ترفندهای اینستاگرام آشنایی نداشته باشند. به همین خاطر قصد داریم در این مقاله 15 مورد از بهترین ترفندهای اینستاگرام را خدمتتان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

غیر فعال سازی لست سین (Last Seen) اینستاگرام

اینستاگرام با ارائه قابلیتی تحت عنوان لست سین یا Last Seen امکان مشاهده آخرین زمان بازدید و فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی را فراهم آورده است. سایر شبکه‌های اجتماعی نظیر واتساپ و تلگرام هم شامل قابلیت لیست سین می‌شوند که به موجب آن می‌توان وضعیت آنلاین بودن کاربران را مشاهده کرد.

به منظور غیر فعال سازی قابلیت لست سین اینستاگرام نیاز است تا ابتدا به صفحه پروفایل خود مراجعه کنید. سپس با لمس آیکون به شکل سه خط در گوشه بالا و سمت راست صفحه وارد بخش Settings شوید. پس از آن با لمس گزینه Show Activity Status آن را در حالت غیر فعال قرار دهید. لازم به ذکر است پس از غیر فعال سازی قابلیت لست سین، شما هم نمی‌توانید آخرین زمان فعالیت سایر کاربران اینستاگرام را مشاهده کنید.

ارسال گیف در استوری اینستاگرام

یکی دیگر از بهترین ترفندهای اینستاگرام مربوط به امکان ارسال گیف در استوری (story) می‌شود و بسیاری از کاربران با این ترفند آشنایی ندارند. به منظور ارسال گیف (GIF) تنها کافیست تا پس از انتخاب عکس و یا فیلم مورد نظر خود در بخش استوری، انگشت خود را از قسمت انتهایی صفحه به سمت بالا کشیده و از منوی نمایان شده گزینه GIFs را انتخاب نمایید. بدین ترتیب قادر به جستجو گیف و اشتراک گذاری آن در استوری خود خواهید بود.

اشتراک گذاری مستقیم پست‌های اینستاگرام در سایر شبکه‌های اجتماعی

اینستاگرام این امکان را فراهم می‌آورد تا کاربران بتوانند پست‌های خود را به صورت مستقیم در سایر شبکه‌های اجتماعی خود نیز به اشتراک بگذارند. بنابراین در صورتی که در شبکه‌های اجتماعی مختلف پست‌های یکسانی به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید از این قابلیت اینستاگرام استفاده کنید. بدین منظور از طریق صفحه پروفایل خود وارد بخش Settings شده و گزینه Linked Accounts را لمس کنید. سپس اکانت‌های خود را به اینستاگرام متصل نمایید. پس از انجام این عمل می‌توانند همانند تصویر زیر پست مورد نظر خود را در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید.

آرشیو و هایلایت استوری

از بهترین ترفندهای اینستاگرام می‌توان به قابلیت آرشیو و امکان هایلایت کردن استوری‌ها اشاره کرد. جهت دسترسی و مشاهده استوری‌های آرشیو شده خود تنها کافیست تا به صفحه پروفایلتان مراجعه کرده و آیکون آرشیو موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید. با مراجعه به این بخش می‌توانید استوری‌های قدیمی خود را مجدداً به اشتراک بگذارید.

امکان هایلایت کردن استوری‌ها از دیگر ترفندهای اینستاگرام به شمار می‌رود که با استفاده از آن می‌توانید استوری مورد نظر خود را به صفحه پروفایلتان اضافه کرده و در بخش هایلایت‌ها به اشتراک بگذارید. در صورت تمایل به اضافه کردن استوری به بخش هایلایت، به صفحه پروفایل خود مراجعه نموده و گزینه New Story Highlight را لمس کنید. بدین ترتیب قادر به انتخاب و هایلایت کردن استوری مورد نظر خود از بخش آرشیو خواهید بود. در نظر داشته باشید که استوری هایلایت شده پس از گذشت 24 ساعت حذف نخواهد شد.

غیر فعال کردن (Mute) استوری سایر کاربران

امکان Mute کردن و یا غیر فعال سازی استوری سایر کاربران از بهترین ترفندهای اینستاگرام به حساب می‌آید. بنابراین در صورتی که مایل به مشاهده استوری برخی از کاربران نیستید، می‌توانید به راحتی استوری آن‌ها را Mute و یا غیر فعال کنید. جهت انجام این عمل آیکون استوری کاربر مورد نظر خود را لمس کرده و نگه دارید. سپس از منوی نمایان شده گزینه Mute را انتخاب کنید.

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام از دیگر ترفندهای این شبکه اجتماعی پرطرفدار است. این ترفند جهت تبلیغ خدمات و محصولات کاربرد بسیاری دارد. قرار دادن لینک در استوری برای کاربران عادی اینستاگرام امکان پذیر نبوده و تنها کاربرانی که از بیزینس پروفایل (business profile) بهره می‌برند، قادر به استفاده از این ترفند خواهند بود. بدین ترتیب کاربران می‌توانند همانند تصویر زیر با لمس آیکون لینک نسبت به اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام خود اقدام نمایند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید