تلگرام

چگونه در تلگرام پیام زمان دار ارسال کنیم ؟

تلگرام (Telegram) قابلیتی را به اپلیکیشن محبوب خود اضافه کرده که به موجب آن کاربران می‌توانند برای دیگران پیام های زمان بندی شده یا اصطلاحا زمان دار ارسال کنند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به آموزش نحوه ارسال پیام زمان دار در تلگرام بپردازیم و در مورد ماهیت این قابلیت بیشتر صحبت کنیم. بنابراین با مجله تکنولوژی همراه باشید.

ارسال پیام زمان دار در تلگرام

خوشبختانه فرستادن پیام های زمان بندی شده در تلگرام کار بسیار ساده‌ای است و شما به راحتی قادر به انجام خواهید بود. بدین منظور قبل از هر چیز جدیدترین نسخه اپلیکیشن تلگرام را روی گوشی نصب کنید. اگر تلگرام روی گوشی شما نصب است، با مراجعه به گوگل پلی استور (Google Play Store) جدیدترین آپدیت آن را دانلود و نصب نمایید. سپس اپلیکیشن تلگرام را اجرا کرده و به شرح زیر عمل کنید:

  • وارد پنجره گفتگویی شوید که می‌خواهید پیام مورد نظرتان به صورت زمانبندی شده در آن ارسال شود.
  • پیام مورد نظر خویش را در فیلد ارسال پیام تایپ نمایید.
  • انگشت خود را روی آیکون آبی رنگ ارسال پیام قرار داده و چند لحظه نگه دارید تا دو گزینه با عناوین “Schedule Message” و “Send Without Sound” نمایان شود.
  • گزینه “Schedule Message” را انتخاب کنید.
  • از جدولی که مشخص شده، تاریخ و ساعت مورد نظرتان برای ارسال خودکار پیام را انتخاب نمایید.
  • گزینه آبی رنگ تایید را لمس کنید.

بدین ترتیب زمانبندی ارسال پیام در تلگرام انجام می‌شود. پیام شما به طور خودکار در ساعت و زمانی که مشخص کرده‌اید در پنجره گفتگوی مورد نظر ارسال خواهد شد. پس به همین سادگی قادر به ارسال پیام زمان دار در تلگرام خواهید بود.

مدیریت و ویرایش پیام های زمانبندی شده تلگرام

تصور کنید بعد از اینکه یک پیام را برای ارسال در تلگرام زمانبندی کردید می‌خواهید تغییراتی در آن ایجاد کنید. این تغییرات می‌توانند در متن پیام یا در زمان ارسال صورت پذیرند. یا تصور کنید اصلا تغییر عقیده داده‌اید و می‌خواهید ارسال پیام زمانبندی شده خود را کنسل نمایید. تلگرام برای انجام این کار بهترین راه ممکن را ارائه کرده و یک بخش اختصاصی به منظور مدیدیت و ویرایش پیام های زمانبندی شده ارائه می‌کند. برای دستیابی به تنظیمات این بخش کافیست به شرح زیر عمل کنید:

  • اپلیکیشن تلگرام را اجرا کرده و وارد پنجره گفتگویی شوید که می‌خواهید پیام های زمانبندی شده آن را ویرایش کنید.
  • آیکون با نماد “جدول” که در بخش سمت راست فیلد تایپ پیام مشاهده می‌شود را انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که لیستی از پیام های زمانبندی شده شما برای آن پنجره گفتگو نمایش داده می‌شوند.
  • برای انجام تغییرات روی هر پیام کافیست یک مرتبه بر روی آن ضربه لمسی بزنید تا گزینه هایی به صورت پاپ آپ نمایان شوند. گزینه هایی که در این حالت نمایان خواهند شد به شرح زیر هستند و هر یک اقداماتی که شرح داده‌ایم را انجام می‌دهند:

– گزینه Send Nowبا انتخاب این گزینه پیامی که زمانبندی کرده بودید بلافاصله برای مخاطب ارسال می‌شود و به نوعی از حالت زمان بندی شده خارج خواهد شد.

– گزینه Copyبا انتخاب این گزینه پیام انتخاب شده کپی می‌شود.

– گزینه Editبا انتخاب این گزینه امکان ویرایش پیام مورد نظر امکانپذیر خواهد شد. به محض انتخاب این گزینه، متن پیام در فیلد تایپ زیر صفحه نمایان می‌شود و شما می‌توانید تغییرات لازم مورد نظرتان را بر روی آن اعمال کنید. با لمس آیکون “تیک” بعد از انجام تغییرات می‌توانید آن ها را ذخیره نمایید. دقت داشته باشید که انجام این کار هیچ اختلالی در زمانبندی ارسال پیام ایجاد نمی‌کند.

– گزینه Rescheduleانتخاب این گزینه به شما این امکان را می‌دهد تا زمان ارسال پیام را دوباره تعیین کنید و به نوعی در زمان ارسال پیام مورد نظر تغییر به وجود آورید.

– گزینه Deleteبا انتخاب این گزینه پیام زمانبندی شده حذف می‌شود.

بنابراین به همین سادگی قادر به مدیریت پیام های زمان بندی شده تلگرام خواهید بود. قابلیت ارسال پیام زمان دار در تلگرام یکی از جدیدترین ویژگی هایی است که در این اپلیکیشن پیام رسان ارائه شده و به شدت هم مورد استقبال کاربران واقع شده است. با استفاده از این قابلیت مدیریت پست ها در کانال های تلگرام به شیوه ساده‌تری امکانپذیر می‌شود و شما می‌توانید پست های عادی کانال خود را برای بازه های زمانی طولانی زمانبندی کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید