واتساپ

نحوه پشتیبان گیری از اطلاعات واتساپ

برای بیشتر افراد شکستن یا گم شدن تلفن به معنای درآمد چند صد دلاری آنهاست ، اما هزینه واقعی داده ها است. مطمئناً ، از رسانه ها و پرونده های موجود در Google Photos یا Google Drive پشتیبان تهیه می شود ، اما بسیاری از برنامه های دیگر به طور خودکار از اطلاعات شما پشتیبان تهیه نمی کنند. یکی از این برنامه ها بسیار محبوب WhatsApp است و اگر نمی دانید چگونه از WhatsApp پشتیبان تهیه کنید ، یک اشتباه کوچک می تواند سالها پیام شما را نابود کند.

همچنین بخوانید:نحوه پشتیبان گیری از فایل های گوگل درایو

خوشبختانه ایجاد یک نسخه پشتیبان از واتس اپ در فضای ابری فقط چند لحظه طول می کشد و کاملاً رایگان است. در اینجا نحوه تهیه نسخه پشتیبان از واتساپ آورده شده و هرگز پیام دیگری را از دست نمی دهید.

نحوه پشتیبان گیری از واتساپ

پشتیبان گیری از اطلاعات واتساپ

اگر نگران تهیه پشتیبان از پرونده های WhatsApp خود هستید ، خبر خوب این است که آنها از قبل در تلفن شما پشتیبان تهیه شده اند. این برنامه هر شب به طور خودکار پشتیبان محلی ایجاد می کند ، مشروط بر اینکه به WiFi متصل باشید و از فضای ذخیره سازی و باتری کافی برخوردار باشید.

برای کمک به این موضوع ، واتساپ همچنین یک عملکرد داخلی برای پشتیبان گیری از تمام پیام ها و رسانه های شما از طریق Google Drive در ابر دارد. می توان برنامه ریزی کرد که هر روز ، هفته یا ماه به صورت خودکار اجرا شود ، با گزینه اضافی پشتیبان گیری دستی هر زمان که بخواهید.

نحوه پشتیبان گیری از واتساپ

  1. روی سه نقطه در سمت راست بالا و سپس Settingsضربه بزنید .
  2. روی Chats کلیک کنید، و سپس Chat backup .
  3. تنظیمات پشتیبان گیری WhatsApp خود را پیکربندی کنید.

در بالای صفحه ، زمان ایجاد نسخه پشتیبان از برنامه WhatsApp را مشاهده خواهید کرد ، به علاوه گزینه ای برای پشتیبان گیری فوری. در صورت امکان این کار را از طریق Wi-Fi انجام دهید ، زیرا تهیه پشتیبان از رسانه می تواند از داده های تلفن همراه زیادی استفاده کند.

همچنین بخوانید: نحوه فعال کردن حالت تاریک واتساپ

در زیر آن می توانید حساب Google را انتخاب کنید که می خواهید در آن پشتیبان گیری کنید ، فرکانس پشتیبان گیری و موارد دیگر را انتخاب کنید. توصیه می کنیم از فیلم ها پشتیبان تهیه نکنید ، زیرا این امر به سرعت از طریق ظرفیت ذخیره سازی Google Drive شما استفاده می کند!

شایان ذکر است که در حال حاضر فقط می توانید از طریق Google Drive از پرونده های WhatsApp پشتیبان تهیه کنید. اگر تلفن شما از خدمات Google Play ( به عنوان مثال تلفنهای جدیدتر Huawei ) برخوردار نیست ، ممکن است نتوانید با استفاده از روش بالا پشتیبان WhatsApp ایجاد کنید.

بازیابی نسخه پشتیبان واتس اپ

هنگامی که می خواهید WhatsApp را روی تلفن جدید نصب کنید ، روند بازیابی همه پیام ها و رسانه ها از طریق پشتیبان گیری ساده است. قبل از شروع ، مطمئن شوید که به همان حساب Google وارد شده اید که برای تهیه نسخه پشتیبان از آن استفاده کرده اید.

نحوه بازیابی نسخه پشتیبان واتساپ

  1. نصب واتساپ از طریق فروشگاه گوگل پلی و یا App Store .
  2. WhatsApp را باز کنید و شماره تلفن خود را تأیید کنید .
  3. وقتی در هنگام راه اندازی از شما خواسته شد ، روی Restore ضربه بزنید .
  4. روی Next ضربه بزنید و منتظر بمانید تا نسخه پشتیبان WhatsApp کامل شود.

WhatsApp ابتدا همه پیام های شما را بازیابی می کند ، سپس به رسانه ای می رود که ممکن است بیشتر طول بکشد. اگر در حال نصب مجدد برنامه روی تلفنی هستید که پشتیبان محلی دارد ، WhatsApp ممکن است به جای آن از کپی استفاده کند. به طور پیش فرض ، پشتیبان گیری محلی هر روز ایجاد می شود ، بنابراین ممکن است داده های جدیدتری نسبت به پرونده های پشتیبان مبتنی بر cloud داشته باشد

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید