دیسکورد

نحوه حذف و پاک کردن فایل های حافظه پنهان دیسکورد در دسکتاپ و موبایل

پرونده های حافظه پنهان با هر تصویر ، فیلم و GIF خنده دار که روی سیستم عامل ارسال و دریافت می کنید ، ساخته می شوند و فضای دیسک شما را بی مورد پر می کنند. برای حذف و پاک کردن آسان فایل های حافظه پنهان دیسکورد در ویندوز 10 ، مک، آیفون، آیپد یا اندروید شما می توانید مراحل زیر را دنبال کنید

نحوه پاک کردن حافظه پنهان دیسکورد در ویندوز

برای پاک کردن پرونده های Discord cache در ویندوز PC خود ، باید فایل ها را به صورت دستی حذف کنید.

مرتبط: نحوه استفاده از ویژگی دسته بندی و الگوهای دیسکورد ( Discord )

آنها را در پوشه Discord AppData پیدا خواهید کرد . برای باز کردن آن در Windows File Explorer ، موارد زیر را در کادر مسیر پرونده تایپ کنید:

%appdata%\discord

در فهرست Discord AppData خود ، پوشه های “Cache” ، “Code Cache” و “GPUCache” را پیدا کنید. می توانید با خیال راحت روی هر یک از آنها راست کلیک کنید و سپس روی “Delete” کلیک کنید.

برای اطمینان از پاک شدن کامل پرونده ها ، باید سطل آشغال را خالی کنید. برای انجام این کار ، کافیست بر روی نماد سطل آشغال در دسک تاپ خود دوبار کلیک کنید ، سپس روی “Empty Recycle Bin” کلیک کنید.

پاک کردن حافظه پنهان دیسکورد در مک

می توانید فایل های حافظه پنهان Discord را به روشی مشابه در Mac پاک کنید. ابتدا Finder را باز کنید و سپس روی Go> Go to Folder کلیک کنید.

مرتبط: نحوه بالابردن امنیت حساب دیسکورد ( Discord )

برای دسترسی به پوشه مخفی با پرونده های Discord ، موارد زیر را در کادر متن “رفتن به پوشه” تایپ کنید:

~/Library/Application Support/discord/
نحوه حذف و پاک کردن فایل های حافظه پنهان دیسکورد در دسکتاپ و موبایل

در پوشه Discord data ، بر روی پوشه های “Cache” ، “Code Cache” و “GPUCache” کلیک راست کرده و سپس “Move to Trash” (یا “Move to Bin”) را کلیک کنید.

بعد ، باید پوشه حذف شده ها را خالی کنید. فقط روی نماد سطل زباله در بارانداز کلیک راست کنید و سپس روی «Empty Trash» (یا «Empty Bin») کلیک کنید.

نحوه پاک کردن پرونده های حافظه پنهان در اندروید

همانطور که در رایانه های شخصی و مکینتاش ویندوز انجام می شود ، نسخه Android برنامه Discord نیز فایلهای خاصی (مانند تصاویر و فیلم ها) را به عنوان پرونده های حافظه پنهان ذخیره می کند.

با تخلیه حافظه پنهان Discord  از فهرست تنظیمات Android می توانید این موارد را پاک کنید . مراحل بسته به دستگاه و نسخه Android شما متفاوت خواهد بود – مراحل زیر مخصوص Android 10 یا نسخه جدیدتر کار خواهند کرد.

ابتدا یک یا دو بار از بالا به سمت پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا به منوی «تنظیمات» دستگاه خود بروید و سپس روی «Apps» ضربه بزنید.

به پایین بیایید و به “Discord” بروید یا آن را در نوار جستجو در بالا تایپ کنید ، و سپس برای ادامه روی آن ضربه بزنید.

در منوی “Discord” خواهید دید که برنامه در حال حاضر از چه میزان فضای ذخیره سازی استفاده می کند. برای دسترسی به گزینه های بیشتر ، روی “Storage” ضربه بزنید.

نحوه حذف و پاک کردن فایل های حافظه پنهان دیسکورد در دسکتاپ و موبایل

در منوی “Storage” می توانید تمام داده های برنامه را پاک کنید یا به راحتی فایل های ذخیره شده را پاک کنید. برای انجام مورد دوم روی «Clear Cache» ضربه بزنید.

با این کار بلافاصله هر پرونده حافظه پنهان اضافی برای برنامه Discord در دستگاه Android شما حذف می شود. شما می توانید این کار را به صورت منظم انجام دهید تا مقدار داده های ذخیره شده توسط برنامه حداقل باشد.

نحوه حذف کردن فایل های حافظه پنهان دیسکورد در آیفون و آیپد

متأسفانه ، روشی داخلی برای حذف پرونده های حافظه پنهان در iPhone یا iPad وجود ندارد. برای پاک کردن پرونده های حافظه پنهان ذخیره شده ، باید برنامه Discord را حذف کنید و سپس آن را دوباره از App Store نصب کنید.

برای انجام این کار ، روی Settings > General > iPhone (یا iPad) ضربه بزنید و سپس به پایین پیمایش کنید و روی “Discord” ضربه بزنید.

در مرحله بعدی ، روی “Delete App” ضربه بزنید و سپس برای تأیید دوباره روی صفحه زیر ضربه بزنید.

متناوباً ، می توانید نماد Discord را در صفحه اصلی طولانی فشار دهید و سپس روی “Delete App” ضربه بزنید تا Discord حذف شود.

پس از حذف برنامه ، آن را  در App Store پیدا کنید و سپس دوباره نصب کنید. برای استفاده مجدد از برنامه باید به سیستم حساب Discord خود وارد شوید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید