موزیلا فایرفاکس

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در موزیلا فایرفاکس

اگر می خواهید مسائل بارگیری یا قالب بندی را برای بهبود تجربه مرور خود در Mozilla Firefox برطرف کنید ، پاک کردن حافظه پنهان ( نهان ) و کوکی های شما مکانی عالی برای شروع کار در فایرفاکس است. در اینجا نحوه کار را به شما توضیح می دهیم.

چه اتفاقی می افتد که کش و کوکی ها حذف می شوند؟

هنگام بازدید از وب سایت ، بعضی اوقات اطلاعات خاصی را ذخیره می کنید . کوکی ها داده مرور کاربر را ذخیره می کنند (با رضایت آنها) و حافظه پنهان به شما کمک می کند تا با یادآوری تصاویر ، فیلم ها و سایر قسمت های صفحه وب از آخرین بازدید به جای نیاز به بازنویسی همه موارد در هر بازدید ، سریعتر بارگیری صفحات وب شود.

مرتبط: نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در مرورگر گوگل کروم ( Chrome )

وقتی حافظه نهان و کوکی های خود را پاک می کنید ، تمام این اطلاعات حذف می شوند. این بدان معناست که باید کلمه عبورهایی را که در یک وب سایت وارد کرده اید مجدداً مورد استفاده قرار بگیرد و مدت زمان بارگذاری سایتهای قبلاً بازدید شده افزایش یابد زیرا نیاز به بارگیری مجدد هر فایل از وب سایت دارد.

حتی هنوز هم ، شروع جدید گاهی اوقات لازم است ، به خصوص هنگام عیب یابی در مرورگر .

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در فایرفاکس

برای پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در Firefox در ویندوز 10 ، مک و لینوکس ، آیکون همبرگر را در گوشه سمت راست بالای مرورگر انتخاب کنید تا منو باز شود.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در موزیلا فایرفاکس

“Options” را از فهرست انتخاب کنید.

تنظیمات برگزیده Firefox در یک برگه جدید ظاهر می شود. در اینجا ، “Privacy & Security” را از صفحه سمت چپ انتخاب کنید.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در موزیلا فایرفاکس

از طرف دیگر ، برای رفتن مستقیم به برگه Privacy & Security از تنظیمات Firefox بدون طی کردن مراحل قبلی ، about:preferences#privacy در نوار آدرس Firefox وارد شوید .

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در موزیلا فایرفاکس

به قسمت “Cookies And Site Data” بروید. در اینجا “Clear Data” را انتخاب کنید. اگر می خواهید کوکی ها و داده های سایت را هنگام بستن Firefox پاک کنید ، کادر کنار آن گزینه را علامت بزنید.

پنجره “Clear Data” ظاهر می شود. کادرهای کنار “Cookies And Site Data” و “Cached Web Content” را علامت بزنید و “Clear” را انتخاب کنید.

یک پیام اخطار ظاهر می شود ، به شما اطلاع می دهد اگر “Clear Now” را انتخاب کنید که ممکن است از وب سایتها خارج شوید و محتوای وب آفلاین ممکن است حذف شود. اگر مطمئن هستید ، “Clear Now” را انتخاب کنید.

بعد از چند لحظه حافظه پنهان و کوکی های شما حذف می شوند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید