موزیلا فایرفاکس

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در موزیلا فایرفاکس

اگر می خواهید مسائل بارگیری یا قالب بندی را برای بهبود تجربه مرور خود در Mozilla Firefox برطرف کنید ، پاک کردن حافظه پنهان ( نهان ) و کوکی های شما مکانی عالی برای شروع کار در فایرفاکس است. در اینجا نحوه کار را به شما توضیح می دهیم.

چه اتفاقی می افتد که کش و کوکی ها حذف می شوند؟

هنگام بازدید از وب سایت ، بعضی اوقات اطلاعات خاصی را ذخیره می کنید . کوکی ها داده مرور کاربر را ذخیره می کنند (با رضایت آنها) و حافظه پنهان به شما کمک می کند تا با یادآوری تصاویر ، فیلم ها و سایر قسمت های صفحه وب از آخرین بازدید به جای نیاز به بازنویسی همه موارد در هر بازدید ، سریعتر بارگیری صفحات وب شود.

مرتبط: نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در مرورگر گوگل کروم ( Chrome )

وقتی حافظه نهان و کوکی های خود را پاک می کنید ، تمام این اطلاعات حذف می شوند. این بدان معناست که باید کلمه عبورهایی را که در یک وب سایت وارد کرده اید مجدداً مورد استفاده قرار بگیرد و مدت زمان بارگذاری سایتهای قبلاً بازدید شده افزایش یابد زیرا نیاز به بارگیری مجدد هر فایل از وب سایت دارد.

حتی هنوز هم ، شروع جدید گاهی اوقات لازم است ، به خصوص هنگام عیب یابی در مرورگر .

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در فایرفاکس

برای پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در Firefox در ویندوز 10 ، مک و لینوکس ، آیکون همبرگر را در گوشه سمت راست بالای مرورگر انتخاب کنید تا منو باز شود.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در موزیلا فایرفاکس

“Options” را از فهرست انتخاب کنید.

تنظیمات برگزیده Firefox در یک برگه جدید ظاهر می شود. در اینجا ، “Privacy & Security” را از صفحه سمت چپ انتخاب کنید.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در موزیلا فایرفاکس

از طرف دیگر ، برای رفتن مستقیم به برگه Privacy & Security از تنظیمات Firefox بدون طی کردن مراحل قبلی ، about:preferences#privacy در نوار آدرس Firefox وارد شوید .

نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در موزیلا فایرفاکس

به قسمت “Cookies And Site Data” بروید. در اینجا “Clear Data” را انتخاب کنید. اگر می خواهید کوکی ها و داده های سایت را هنگام بستن Firefox پاک کنید ، کادر کنار آن گزینه را علامت بزنید.

پنجره “Clear Data” ظاهر می شود. کادرهای کنار “Cookies And Site Data” و “Cached Web Content” را علامت بزنید و “Clear” را انتخاب کنید.

یک پیام اخطار ظاهر می شود ، به شما اطلاع می دهد اگر “Clear Now” را انتخاب کنید که ممکن است از وب سایتها خارج شوید و محتوای وب آفلاین ممکن است حذف شود. اگر مطمئن هستید ، “Clear Now” را انتخاب کنید.

بعد از چند لحظه حافظه پنهان و کوکی های شما حذف می شوند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید