واتساپ

نحوه بلاک و آنبلاک کردن افراد در واتساپ (WhatsApp)

واتس اپ با بیش از دو میلیارد عضو، محبوب ترین برنامه چت در جهان است. متأسفانه ، این محبوبیت همچنین این برنامه را به هدف اصلی اسپم ها و کلاهبرداران تبدیل کرده است. اگر نمی دانید چگونه شخصی را در WhatsApp مسدود کنید ، سیل پیام های ناخواسته می تواند هر لذتی را که از برنامه دریافت می کنید از بین ببرد. در ادامه نحوه بلاک و آنبلاک کردن افراد در واتساپ را توضیح می دهیم.

همچنین بخوانید: نحوه حذف حساب و دیلیت اکانت در واتساپ

خبر خوب این است که متوقف کردن این پیام ها قبل از اینکه در تلفن شما ظاهر شوند آسان است. این که آیا آنها هرزنامه نویس ، غریبه ، یا فقط یک خواستگار بیش از حد سمج هستند، با این روش دیگر مزاحم شما نمی شوند.

نحوه بلاک کردن افراد در واتساپ

حتی اگر شخصی در لیست مخاطبین شما نباشد ، باز هم می تواند از طریق WhatsApp برای شما پیام ارسال کند. اگر افراد پیام های آنها را نادیده بگیرند ، معمولاً این نکته را می گیرند ، اما گاهی اوقات لازم است شماره آنها را کاملاً مسدود کنید. با این کار از ارسال پیام های بعدی آنها جلوگیری می شود و در صورت خطا به همین راحتی قابل واگرد است.

همچنین بخوانید: آموزش فعال کردن حالت تاریک ( Dark mode ) در واتس آپ نسخه وب

هنگامی که برای اولین بار پیامی را از شماره ناشناخته دریافت می کنید ، WhatsApp بطور خودکار آن را شناسایی کرده و از شما می خواهد آنها را مسدود کرده یا به عنوان مخاطب اضافه کنید . اگر این درخواست دیگر ظاهر نشد ، در اینجا روش دیگری برای مسدود کردن شخصی در Whatsapp وجود دارد.

چگونه می توان شخصی را در WhatsApp بلاک کرد

  1. WhatsApp را باز کنید و گپ را با شخصی که می خواهید مسدود کنید باز کنید.
  2. روی سه نقطه در سمت راست بالا ، سپس More ، سپس Block ضربه بزنید .
  3. روی Report and Block یا Block کلیک کنید .

اگر فرد مشکوک به هرزنامه نویس باشد ، با انتخاب Report and Block به WhatsApp سیگنال داده می شود که نباید در سیستم عامل باشد. کسی را گزارش نکنید مگر اینکه هرزنامه ارسال کند ، اخبار جعلی را پخش کند یا در غیر این صورت شرایط خدمات WhatsApp را زیر پا بگذارد.

پس از مسدود شدن ، هر پیام از آن مخاطب به صورت ارسال شده (یک تیک) اما تحویل داده نشده (دو تیک) در پایان نشان داده می شود. آنها همچنین نمی توانند با شما تماس بگیرند ، آخرین زمان ورود شما را ببینند یا به روزرسانی های عکس نمایه را مشاهده کنند.

نحوه آنبلاک کردن افراد در واتس اپ

نحوه بلاک و آنبلاک کردن افراد در واتساپ (WhatsApp)

اگر شخصی را به اشتباه بلاک کرده اید یا نظر خود را در مورد تمایل به برقراری ارتباط با او تغییر داده اید ، آنبلاک کردن وی آسان است. در اینجا نحوه پیدا کردن مخاطبین مسدود شده و رفع انسداد آنها وجود دارد.

چگونه می توان شخصی را در WhatsApp از حالت بلاک خارج کرد

  1. از صفحه اصلی WhatsApp ، روی سه نقطه در بالا سمت راست و سپس روی تنظیمات ضربه بزنید .
  2. روی Account، سپس Privacy و سپس Blocked contacts در پایین ضربه بزنید .
  3. روی number/name که می خواهید رفع انسداد کنید ، ضربه بزنید ، سپس روی Unblock (نام شخص) ضربه بزنید .

آنچه در آن وجود دارد همین است! همچنین می توانید با ضربه زدن روی نماد بعلاوه در بالا سمت راست ، از این روش برای مسدود کردن همزمان بسیاری از افراد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که حتی اگر شخصی را از حالت انسداد خارج کنید ، نمی توانید پیام های ارسال شده در هنگام مسدود شدن را بازیابی کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید