واتساپ

نحوه بلاک و آنبلاک کردن افراد در واتساپ (WhatsApp)

واتس اپ با بیش از دو میلیارد عضو، محبوب ترین برنامه چت در جهان است. متأسفانه ، این محبوبیت همچنین این برنامه را به هدف اصلی اسپم ها و کلاهبرداران تبدیل کرده است. اگر نمی دانید چگونه شخصی را در WhatsApp مسدود کنید ، سیل پیام های ناخواسته می تواند هر لذتی را که از برنامه دریافت می کنید از بین ببرد. در ادامه نحوه بلاک و آنبلاک کردن افراد در واتساپ را توضیح می دهیم.

همچنین بخوانید: نحوه حذف حساب و دیلیت اکانت در واتساپ

خبر خوب این است که متوقف کردن این پیام ها قبل از اینکه در تلفن شما ظاهر شوند آسان است. این که آیا آنها هرزنامه نویس ، غریبه ، یا فقط یک خواستگار بیش از حد سمج هستند، با این روش دیگر مزاحم شما نمی شوند.

نحوه بلاک کردن افراد در واتساپ

حتی اگر شخصی در لیست مخاطبین شما نباشد ، باز هم می تواند از طریق WhatsApp برای شما پیام ارسال کند. اگر افراد پیام های آنها را نادیده بگیرند ، معمولاً این نکته را می گیرند ، اما گاهی اوقات لازم است شماره آنها را کاملاً مسدود کنید. با این کار از ارسال پیام های بعدی آنها جلوگیری می شود و در صورت خطا به همین راحتی قابل واگرد است.

همچنین بخوانید: آموزش فعال کردن حالت تاریک ( Dark mode ) در واتس آپ نسخه وب

هنگامی که برای اولین بار پیامی را از شماره ناشناخته دریافت می کنید ، WhatsApp بطور خودکار آن را شناسایی کرده و از شما می خواهد آنها را مسدود کرده یا به عنوان مخاطب اضافه کنید . اگر این درخواست دیگر ظاهر نشد ، در اینجا روش دیگری برای مسدود کردن شخصی در Whatsapp وجود دارد.

چگونه می توان شخصی را در WhatsApp بلاک کرد

  1. WhatsApp را باز کنید و گپ را با شخصی که می خواهید مسدود کنید باز کنید.
  2. روی سه نقطه در سمت راست بالا ، سپس More ، سپس Block ضربه بزنید .
  3. روی Report and Block یا Block کلیک کنید .

اگر فرد مشکوک به هرزنامه نویس باشد ، با انتخاب Report and Block به WhatsApp سیگنال داده می شود که نباید در سیستم عامل باشد. کسی را گزارش نکنید مگر اینکه هرزنامه ارسال کند ، اخبار جعلی را پخش کند یا در غیر این صورت شرایط خدمات WhatsApp را زیر پا بگذارد.

پس از مسدود شدن ، هر پیام از آن مخاطب به صورت ارسال شده (یک تیک) اما تحویل داده نشده (دو تیک) در پایان نشان داده می شود. آنها همچنین نمی توانند با شما تماس بگیرند ، آخرین زمان ورود شما را ببینند یا به روزرسانی های عکس نمایه را مشاهده کنند.

نحوه آنبلاک کردن افراد در واتس اپ

نحوه بلاک و آنبلاک کردن افراد در واتساپ (WhatsApp)

اگر شخصی را به اشتباه بلاک کرده اید یا نظر خود را در مورد تمایل به برقراری ارتباط با او تغییر داده اید ، آنبلاک کردن وی آسان است. در اینجا نحوه پیدا کردن مخاطبین مسدود شده و رفع انسداد آنها وجود دارد.

چگونه می توان شخصی را در WhatsApp از حالت بلاک خارج کرد

  1. از صفحه اصلی WhatsApp ، روی سه نقطه در بالا سمت راست و سپس روی تنظیمات ضربه بزنید .
  2. روی Account، سپس Privacy و سپس Blocked contacts در پایین ضربه بزنید .
  3. روی number/name که می خواهید رفع انسداد کنید ، ضربه بزنید ، سپس روی Unblock (نام شخص) ضربه بزنید .

آنچه در آن وجود دارد همین است! همچنین می توانید با ضربه زدن روی نماد بعلاوه در بالا سمت راست ، از این روش برای مسدود کردن همزمان بسیاری از افراد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که حتی اگر شخصی را از حالت انسداد خارج کنید ، نمی توانید پیام های ارسال شده در هنگام مسدود شدن را بازیابی کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید