مهاجرت

چگونگی مهاجرت به کشور کره ی جنوبی از طریق راه های مختلف

کشور کره ی جنوبی یکی از بزرگترین کشورهای قاره آسیا است که با نام رسمی جمهوری کره شناخته می شود. این کشور از فرهنگ و تمدن غتی برخوردار است و مردم از ادیان مختلف با قومیت و ملیت متفاوت کنار هم زندگی می کنند. برای مهاجرت به کره جنوبی با ماهمراه باشید.

این کشور در بخش جنوبی شبه جزیره کره واقع شده است که با چین و ژاپن همسایگی دارد، کشوری کوهستانی که چلگه های فراوانی را در خود جای داده است. پایتخت کره شهر سئول و شهرهای معروف و پر جمعیت آن بوسان، دانگو، اینچنون و گوانجو می باشند.

در ادامه با مجله تکنولوژی همراه باشید.

شرایط زندگی در کره جنوبی چگونه است؟

جمعیت کره بیش از ۲۱۹ میلیون نفر می باشد که آن را سومین کشور متراکم جهان می دانند. کره ای ها به صورت سنتی از طائفه گرائی پیروی می کنند و آداب و رسوم خانوادگی برای مردم این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اقامت کره ی جنوبی

مردمان آن به زبان کره ای صحبت می کنند و با توجه به آسان بودن یادگیری زبان این کشور، نرخ بی سوادی در آن نیز بسیار پایین می باشد. این کشور مامن چندی از موفق ترین صنایع جهان مثل خودرو و کشتی سازی می باشد. کره ی جنوی دارای زیرساخت های با کیفیت، حمل و نقل قوی و نیروی کار ماهر می باشد که می تواند فرصت های شغلی خوبی را برای مهاجران ایجاد کند.

چه روش هایی برای اقامت در کره ی جنوبی وجود دارد؟

افراد می توانند از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری اقامت موقت کره ی جنوبی را بدست آورند که در زیر مختصری در رابطه با این روش ها توضیح خواهیم داد.

مهاجرت و اقامت در کره ی جنوبی

اقامت از طریق تحصیل:

تحصیل در کره ی جنوبی یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند برای همه مقاطع تحصیلی لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری در کره اقدام کنند و به زبان انگلیسی و کره ای تحصیل کنند.

از آنجاییکه  تحصیل در خارج از کشور مستلزم داشتن دانش زبان می باشد، دانشجویان می توانند برای آموزش زبان کره ای، از دوره های قبل از دانشگاه استفاده کنند و یا با آموزش آسان و سریع زبان انگلیسی در ایران، با آمادگی کامل برای دوره های انگلیسی زبان دانشگاه های کره اقدام کنند. هزینه های تحصیل در کره بالا نیست و می توانید سالانه با حداکثر 5 تا 6000 دلار در کره تحصیل کنید و پس از اتمام تحصیل به جستجوی کار بپردازید و اقامت خود را در کره تمدید کنید.

اقامت از طریق کار:

ویزای کار در گره ی جنوبی انواع مختلفی دارد از جمله ویزاهای کاری کوتاه مدت، ویزا برای مدرسین زبان های خارجی، ویزای دوره های آکادمیک، ویزا برای انجام کارهای تحقیقاتی و انواع دیگری از ویزاها. برای هر کدام از اینها می توانید به سفارت کره ی جنوبی در کشور خود درخواست دهید و در صورت موافقت و دریافت ویزا وارد کره شوید و پس از چند سال کار کردن مداوم و زندگی در کره ی جنوبی می توانید درخواست اقامت دائم خود را به دولت بدهید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری:

اقامت از طریق سرمایه گذاری در سال های اخیر در کره ی جنوبی رشد چشمگیری داشته است. برای سرمایه گذاری می توانید شرکتی را ثبت کنید و بیزینسی را مطابق با آن راه اندازی کنید.

حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی یک بیزینس در کره ی جنوبی ۲۶۵ هزار دلار آمریکا می باشد. در این سرمایه گذاری خارجی باید حداقل ۲ کره ای را مشغول به کار کنید و بیزینسی را راه اندازی کنید که موافق باسیاست های دولت و برای آن مفید باشد. فرد سرمایه گذار باید دارای تحصیلات دانشگاهی باشد تا بتواند در این کشور شرکت به ثبت برساند و سرمایه گذاری خود را آغاز کند.

افراد از طرق ازدواج، تولد و پناهندگی نیز می توانند اقامت دائم خود را بدست آورند. قابل ذکر است که پناهندگی جزو روش های پر خطر در هر کشوری برای دریافت اقامت دائم می باشد و باید آن را جزو آخرین روش های مهاجرتی در نظر گرفت.

اقامت از طریق ازدواج:

همانطور که در مقالات متعدد توصیح داده ایم ازدواج با یک تبعه ی خارجی یکی از راه ای دریافت اقامت دائم کشورها می باشد گه در سال ۲۰۱۳ دولت کره ی جنوبی برایی آن قوانین جدیدی را وضع کرد که یکی از موارد آن یادگیری زبان کره ای چه بسا در حد ابتدایی بود، پس اگر می خواهید با یک شخص کره ای ازدواج کنید باید آزمون های زبان کره ای را بگذرانید و در آم موفق شوید، البته همانطور که ذکر شد احتیاجی به دانش بالای زبان کره ای ندارید.

از شرایط دیگر ازدواج اثبات شرایط مالی مساعد شخص برای تامین هزینه های همسر در کره ی جنوبی می باشد. وضعیت سلامت همسر و داشتن کسب و کار در کره ی جنوبی از دیگر شروط لازم برای ازدواج است. چنانچ در رابطه با موارد ذکر شده اطلاعات اشتباهی را به افسر مهاجرت بدهید، جرم محسوب شده و باید خسارات ناشی از آن را بپردازید.

اقامت از طریق تولد فرزند

اقامت فرزند در کره ی جنوبی از قانون خون تبعیت می کند، چنانچه فرزندی در خاک این کشور متولد شود پدر یا مادرش باید تابعیت کره ی جنوبی را داشته باشند تا فرزند نیز بتواند تابعیت این کشور را بدست آورد.

 

اگر فرزندی در خاک کره از پدر و مادری متولد شود که هنوز با هم ازدواج رسمی نکرده اند، نمی تواند تابعیت را از آن خود کند مگر زمانی که پدر فرزند را به صورت قانونی به رسمیت بشناسد. ولی اگر فرزند از پدر و مادری متولد شود که مادر تابعیت کره ی جنوبی را داشته باشد، فرزند نیز به تبع تابعیت را از آن خود خواهد کرد چرا که با مادر رابطه ی خونی دارد. اگر فرزندی در خاک کره ی جنوبی از پدر و مادری نا معلوم متولد شود نیز می تواند تابعیت این کشور را بدست آورد.

اقامت از طریق پناهندگی

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت دائم کره ی جنوبی پناهندگی در این کشور است که از ژانویه ۲۰۱۶ این کشور طرح اسکان جدیدی را برای متقاضیان پناهندگی فراهم کرده است. قابل ذکر است که پناهندگان به این کشور در مرز بین میانمار و تایلند نگه داری می شوند که با توجه به امکانات کم، پناهندگان در شرایط چندان خوبی به سر نمی برند.

افراد پس از ورود به کره ی جنوبی با داشتن گذرنامه معتبر و پر کردن فرم های پناهندگی و داشتن عکس شناسایی و مدارک هویتی درخواست پناهنده شدن به دولت می دهند که در مواردی می تواند رد یا پذیرفته شود.

پناهندگان می توانند در ابتدا ویزای اقامتی ۶ ماهه دریافت کنند که قابل تمدید می باشد و باید به آموختن زبان کره ای بپردازند و پس از ۶ ماه نیز اجازه ی کار کردن در این کشور را دارند.

شایان ذکر است که تا زمانی که از راه های قانونی می توانید وارد خاک کره ی جنوبی شوید نباید از راه های پر خطر و پر ریسکی مثل پناهندگی استفاده کنید.

مزایا و معایب اقامت کره ی جنوبی

کره ی جنوبی کشوری امن است که در آن با آغوش باز از مهاجران استقبال می شود، محیط کاری گرم و فرهنگ خوب کار در این کشور از مزایای مهاجرت و اخذ اقامت کره ی جنوبی می باشد.

هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی پایین تر است، در کره ی جنوبی هم می توانید درآمد خوبی داشته باشد و هم پول خوبی پس انداز کنید.

خدمات درمانی در این کشور نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، در صورت استخدام شدن در مراکز دولتی می توانید بیمه شوید و با هزینه های بسیار اندک از خدمات درمانی بهره مند شوید.

یکی از مشکلاتی که شاید در ابتدای ورودتان به کره با آن برخورد کنید، زبان این کشور باشد. شما برای کار کردن احتیاج به دانش زبان کشور مقصد دارید که یادگیری زبان کره ای می تواند در ابتدای راه برایتان کمی سخت باشد.

موضوع بعدی فرهنگ مردم این کشور است که ممکن است در ما ه های اول مهاجرتتان به کره نتوانید خود را آنطور که باید با شرایط وفق دهید که این مشکل را هم می توانید پس از مدت کوتاهی اقامت در هر کشوری حل کنید.

مهاجرت به کره جنوبی : راه های تمدید اقامت کره ی جنوبی چیست؟

در تمام روش های مهاجرتی ذکر شده ویزاهای شما قابل تمدید است، به عنوان مثال در روش تحصیلی پس از پایان دوره ی تحصیل، دولت این کشور به شما فرصتی می دهد تا به جستجوی کار بپردازید که اگر در این مدت زمان شغلی پیدا کنید می توانید اقامتتان را تمدید کنید.

در روش کاری نیز می توانید با تمدید قراردادتان اقامتتان را تمدید کنید، در روش سرمایه ذاری نیز در صورت سود ده بودن بیزینس و اثبات آن به دولت اقامتتان تمدید خواهد شد.

مهاجرت به کره جنوبی : چگونه می توان پاسپورت کره ی جنوبی را اخذ کرد؟

برای دریافت پاسپورت کشور کره ی جنوبی باید بیش از ۸ سال در این کشور زندگی کنید. این کشور از اعتبار پاسپورت بالایی برخوردار است و با داشتن آن می توانید به بسیاری از کشورهای دنیا بدون ویزا سفر کنید. در تمام مسیرهای مهاجرتی که از آن صحبت شد می توانید پس از تمدید ویزای خود و زندگی در کره به مدت چند سال پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید