مطالب ویژهمهاجرت

مهاجرت به هلند – شرایط لازم جهت اخذ اقامت دائم در هلند، تحصیل و …

متقاضیان هر ساله به خصوص در سال 2019 با اهداف متفاوتی جهت مهاجرت به هلند اقدام می نمایند، بدین جهت بررسی راه های مهاجرت به هلند اهمیت بالایی دارد. برای اشخاصی که به تازگی به فکر مهاجرت افتاده اند، نیاز است با راه های مهاجرتی به این کشور آشنا شوند. در اولین قدم به عنوان یک ایرانی برای ورود به این کشور نیاز به ویزا است که می بایست بنا به نوع اقامتی که مد نظرتان هست درخواست ویزا دهید. در این مقاله سعی داریم شما را با راه های متفاوت مهاجرت به هلند را توضیح داده و اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

شرایط زندگی در هلند

کشور هلند تحت عنوان سرزمین اصلی اروپا شناخته می شود. زندگی در این کشور در سطح بین المللی قرار دارد. این کشور پلی در خصوص ورود به اتحادیه اروپا می باشد. زندگی در این کشور حتی برای شهروندان اتحادیه اروپا نیز با جذابیت بالا روبه رو می باشد. زندگی در این کشور شرایط با کیفیتی را برای افراد فراهم می کند. قیمت اجاره خانه در کشور هلند بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است. اشخاص نیز می توانند در خصوص خرید خانه از وام نیز بهره مند شوند. شرایط کاری مساعد برای مهاجرین و نرخ بیکاری پائین از سایر مزیت های این کشور در خصوص اخذ اقامت محسوب می گردد که متقاضیان نباید به سادگی از این شرایط چشم پوشی کنند.

مهاجرت به هلند 2019

هلند از اعضای اتحادیه اروپا است و اتباع کشورهای عضو اتحادیه برای ورود به هلند نیاز به اخذ ویزا ندارند! اما ایرانیان می بایست جهت ورود به این کشور بنا به نوع اقامت، درخواست ویزا دهند. اگر شما قصد سفر به هلند به جهت بازدید از اقوام یا دوستان، کارهای فصلی کمتر از 3 ماه، دوره های آموزشی و یا سفر توریستی را دارید می بایست برای ویزاهای نوع C که یک ویزای کوتاه مدت بوده درخواست دهید.

این نوع ویزا برای مدت نهایتا 3 ماه صادر می گردد و قابلیت تمدید برای 3 ماه دیگر را هم دارد. اگر برای کار موقت با این ویزا به هلند سفر می کنید، می توانید در این مدت با یک کارفرما که مجوز کار را برای یک نیروی کار فصلی فراهم نموده است کار کنید. البته این نوع کار شما موقت بوده و نمی توانید این ویزا را به نوع دیگری از اقامت تبدیل نمایید. البته باز هم باید گفت دریافت این نوع ویزا اصلا برای اتباع ایرانی آسان نبوده و نیازمند ارائه مدارکی است که می توانید برای تهیه آن از یک وکیل مشورت بگیرید. در صورتی که دیگر راه های مهاجرت به هلند را انتخاب کنید نیاز به ویزای بلند مدت که منجر به اخذ کارت اقامت می شود، نخواهید داشت.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

جالب است بدانید که در حال حاضر بهترین و آسان ترین راه مهاجرت به کشور هلند٬ از طریق تحصیل می باشد. این راه مهاجرت نه تنها آسانترین راه برای مهاجرت به هلند بلکه آسان ترین راه برای مهاجرت به اروپا برای ایرانیان شناخته می شود. موسسات آموزشی فراوانی در هلند وجود دارد که امکان تحصیل را برای دانشجویان خارجی فراهم می کنند.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، در حال حاضر پر مخاطب ترین نوع مهاجرت از سوی ایرانیان برای مهاجرت به هلند است. دانشجوی متقاضی می تواند با این ویزا به این کشور مهاجرت نموده و در این کشور تحصیل کند. تحصیل در هلند برای دانشجویان ایرانی رایگان نبوده و دانشجویان سالیانه هزینه ای 8000 تا 15000 € (یورو) بابت شهریه پرداخت می کنند که این هزینه ها برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است.

چرا تحصیل در هلند؟

تحصیل در هلند برای شهروندان خارجی در سه مقطع کارشناسی٬ کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. تحصیل در این کشور مزایای قابل توجهی دارد که در اینجا به چند مورد شاخص آن اشاره می نماییم:

 • اقامت پس از تحصیل: یک سال اقامت پس از تحصیل در کشور هلند به منظور ورود به بازار کار
 • طیف وسیعی از برنامه های انگلیسی: دانشگاه های هلند بیشترین تعداد برنامه های آموزش انگلیسی در قاره اروپا را ارائه می دهند. بیش از 2100 برنامه به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود. همچنین بیش از 90% هلندی ها می توانند انگلیسی صحبت کنند، بنابراین زندگی روزمره آسان است.
 • جامعه بین المللی بزرگ: دانش آموزان بین المللی هلند از بیش از 160 کشور مختلف می آیند. جامعه هلند یک جامعه مهمان نواز است و رفتار مناسبی با شهروندان خارجی دارند.
 • فرصت های شغلی عالی: هلند هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است. بعضی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی در دنیا، از جمله فیلیپس، Heineken، KLM، Shell، ING و Unilever هلندی هستند. هلند در بسیاری از زمینه های تخصص، از جمله کشاورزی، مدیریت آب، هنر و طراحی، تدارکات و انرژی پایدار در جهان پیشتاز است.

مرتبط: شرایط اقامت ترکیه 2020 و انواع روش مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت

هزینه زندگی در هلند

هزینه های زندگی از موارد حائز اهمیت در باب مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت نیز می باشد. هزینه های زندگی در کشور هلند بالا می باشد. شاخص هزینه زندگی در هلند 4.4% بالاتر از ایالات متحده آمریکا می باشد. در این بخش از مقاله به هزینه های بازار، مسکن، حمل و نقل و پوشاک نیز پرداخته می شود:

بازارهزینه ها
رستوران ارزان15.00 € (یورو)
غذا برای دو نفر در رستوران در 3 وعده60.00 € (یورو)
آب (12 بطری کوچک)1.86 € (یورو)
شیر (منظم)3.38 € (یورو)
برنج (1 کیلوگرم)0.80 € (یورو)
تخم مرغ (12 عدد)2.31 € (یورو)
مرغ (1 عدد)3.86 € (یورو)
سیب (1 کیلو)0.91 € (یورو)
پیاز (1 کیلوگرم)0.59 € (یورو)
مسکنهزینه ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر982.73 € (یورو)
آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر788.56 € (یورو)
حمل و نقلهزینه ها
بلیط یک طرفه (عمومی)3.00 € (یورو)
تعرفه عادی تاکسی4.00 € (یورو)
بنزین6.31 € (یورو)
پوشاکهزینه ها
شلوار جین83.49 € (یورو)
لباس تابستانی33.79 € (یورو)
یک جفت کفش86.57 € (یورو)

مهاجرت به هلند از طریق کار

در این نوع ویزا اگر شخصی در یک شرکت چند ملیتی کار کند و چنانچه آن شرکت شعبه ای در هلند نیز داشته باشد می تواند نیروی خارج از اتحادیه اروپا را جهت کار در این کشور جذب نماید. البته طی نمودن این مسیر اصلا ساده نبوده و متقاضی ملزم به برآورده نمودن بیش از 10 شرط است.

اولین اصل این است که شما در یک کشور خارج از اتحادیه اقامت داشته باشید؛ شما در مسئولیتی به عنوان مدیریت متخصص و یا یک کارآموز که حداقل دارای تحصیلات کارشناسی ارشد هست می توانید درخواست دهید.

ویزای کار نیروی بسیار ماهر هلند

این نوع ویزای کار همان ویزای کار عمومی است که در اکثر کشورها وجود داشته و شرایط مشابهی دارد. برای دریافت ویزای کار از هلند شما به عنوان یک تبعه ایرانی نیاز به ارائه شرایطی دارید که اولین و اصلی ترین شرط، داشتن یک پیشنهاد کاری متناسب با حرفه کاری شماست که برای دریافت این ویزا ابتدا باید از سوی یک کارفرما دعوت به کار شده باشید. این کارفرما باید از طریق دولت هلند، مجوز حضور نیروی کار خارجی را دریافت کرده باشد. در قرارداد کاری، مسائل مالی شما از بابت درآمد و حق و حقوقی که به عنوان یک نیروی کاری خارج از اروپا هستید مشخص شده باشد و مغایرتی با اصل قوانین هلند نداشته باشد.

اخذ بلوکارت در هلند

در نوع دیگری از ویزای کار می توان به بهترین کارت اقامتی در اروپا جهت کار یعنی Blue Card اشاره داشت. ارسال دعوتنامه و قرارداد کاری از سوی کارفرماست. همچنین نیاز است که فرد متقاضی، یک مدرک تحصیلی آکادمیک با دوره زمانی حداقل 3 سال را دارا باشد و مدت قرارداد نیز کمتر از 12 ماه نباشد. میزان حقوق دریافتی بر اساس قوانین اداره کار هر سال دست خوش تغییر می شود و در حال حاضر برای دریافت کارت آبی باید حداقل دارای حقوق ماهیانه 5000 € (یورو) در هلند بود. برخی مشاغل جهت کار در هلند از قبیل طبابت و وکالت نیاز به تطبیق مدرک تحصیلی و گذراندن استانداردهای کاربردی در این کشور هستند.

مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت

از موارد مهم در باب مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت عبارتست از:

پارامترشرح
مجوز اقامت و کاربرای داشتن یک کسب و کار در هلند می توانید ابتدا مطمئن شوید که می توانید در این کشور بمانید. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس مجاز به زندگی و کار در هلند تحت قوانین اتحادیه اروپا هستند. اگر شما شهروند کشورهای اتحادیه اروپا، EEA یا سوئیس نیستید، باید برای اقامت موقت (MVV) و در مواردی مجوز کار (TWV) درخواست دهید.
مجوز اقامت برای خود اشتغالیدرصورتی که فرد از تمکن مالی بسیار بالایی برخوردار باشد، می تواند به هلند مهاجرت کند. در این صورت فرد اجازه کار در هلند را ندارد و باید از سرمایه شخصی خود استفاده کند.
استارت آپ شرکت از طریق کارآفریناز سال 2015 کشور هلند یک اجازه اقامت تحت عنوان استارت آپ ویزا ارائه داده است. در هلند، می توان برای اجازه اقامت به عنوان یک کارآفرین مستقل درخواست کرد. این نوع درخواست بر اساس سیستم امتیازی می باشد، که فرد متقاضی باید حداقل امتیاز را برای موفقیت در این درخواست داشته باشد. این فعالیت اجتماعی یا اقتصادی باید برای کشور هلند سودمند باشد.

شرایط ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند مراحلی دارد که بطور خلاصه عبارت است از:

 • تکمیل فرم KVK: متن در زمینه های نوشتن آزاد، شرح فعالیت های تجاری، باید به هلندی ترجمه شود.
 • تکمیل صفحه انتصاب (afspraak maken): پس از اتمام فرم، قرار ملاقات برای بازدید از شعبه محلی KvK در صفحه انتصاب
 • ارائه مدارک پس از دریافت قرار ملاقات در کسب و کار KVK: پرداخت مبلغ تعرفه 50 € (یورو)، شناسه معتبر، آدرس کسب و کار و جزئیات تماس (از جمله قرارداد اجاره اگر کسب و کار شما در آدرس خانه شما واقع نشده است).

هنگامی که شما ثبت نام می کنید، یک شماره کسب و کار منحصر به فر دریافت می کنید. در صورتی که تمایل دارید در مورد ثبت شرکت در هلند اطلاعات بیشتری داشته باشید به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

کشور هلند نیز همانند سایر کشورها برای توسعه اقتصاد کشورش سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی را جذب می نماید! اگر شما به دنبال ایجاد یک شرکت در هلند باشید و یا ایده ای پویا برای راه اندازی یک بیزینس پر رونق داشته باشید که به سود اقتصاد هلند باشد شاید واجد شرایط دریافت این نوع ویزا شوید. حال اگر شما مایل به زندگی و سرمایه گذاری در هلند هستید، برای این امر نیاز به اجازه اقامت خواهید داشت.

شرایط این اجازه اقامت به چه صورت هست؟

پروسه اخذ این اقامت را نمی دانید؟

پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید!

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در کشور هلند شرایطی دارد که بدین صورت میباشد:

 • حداقل سرمایه مورد نیاز 1.250.000 € (یورو): ثبت در یک شرکت مستقر در هلند یا در یک صندوق، سرمایه گذاری که به موجب آن وزارت امور اقتصادی در قالب مقررات SEED، صندوق مشارکت یا مشارکت قراردادی که در یک شرکت در هلند عقد شده است.
 • سرمایه گذاری در یکی از بانک های هلندی: شما مبلغی را به حساب بانک هلندی یا یک بانک از یک کشور عضو اتحادیه اروپا با شعبه ای در هلند سرمایه گذاری می کنید. این شعبه توسط بانک های تحت نظارت از مجوز واحد اروپایی استفاده می کنند.
 • سرمایه گذاری ارزش افزوده برای اقتصاد هلند: توسط سازمان اداری هلند (RVO) ارزیابی و یک سیستم امتیاز استفاده می کند.
 • اقامت هلند از طریق خرید ملک ممکن نیست.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

به دنبال ازدواج با یک شهروند هلندی، با تحقق شرایط ذیل می توان اقامت آن کشور را به دست آورد:

 • ازدواج شما با شریک زندگی ثبت شده باشد.
 • طرفین ازدواج حداقل 21 ساله باشند.
 • طرفین ثابت کنند که مدتی با هم زندگی کرده اند.
 • شریک زندگی شما دارای ملیت هلندی است و یا اجازه اقامت معتبر هلندی دارد.
 • فردی که دعوت نامه را ارسال می کند، حداقل یک سال اجازه اقامت در کشور هلند را داشته باشد.
 • شریک زندگی شما دارای درآمد کافی، پایدار مستقل است.
 • شریک هلندی اعلام کند که پشتیبان همسر خارجی خود است.

ازدواج در هلند یکسری شرایط دارد که عبارتست از:

 • همسر هلندی
 • فراهم کردن شرایط حقیقی ازدواج

مهاجرت غیرقانونی به هلند

چنانچه در پی درخواست پناهندگی و مهاجرت غیر قانونی به هلند و کسب اقامت آن از این طریق هستید، اولا شما باید به عنوان یک پناهجو در مرکز درخواست در Ter Apel ثبت نام کنید. Ter Apel یک روستا در شمال شرقی هلند است. شما هم معمولا می توانید درخواست پناهندگی خود را در آنجا ارائه دهید. شما همچنین می توانید دریابید که چه زمانی و در چه موقع پرونده پناهندگی شما شروع خواهد شد. در طی این مراحل، خدمات مهاجرت (IND) ارزیابی خواهد کرد که آیا به شما اجازه اقامت داده می شود یا خیر.

چنانچه به هلند پرواز کرده و از این طریق وارد آن کشور شده اید، می توانید به Marechaussee سلطنتی هلند گزارش دهید. آنها اطلاعات شخصی شما را ثبت می کنند و شما را به مرکز ثبت نام اسپیپول در نزدیکی آمستردام می رسانند. آیا تمایل دارید بدانید که چه وقت به شما اجازه اقامت داده می شود؟ چه رویه ای را برای پناهندگی می بایست طی کنید؟

شرایط دریافت پناهندگی در هلند

برای دریافت پناهندگی اصولا باید واجد این شرایط باشید:

 • ترس از آزار و اذیت به خاطر نژاد، مذهب، ملیت، اعتقادات سیاسی یا به خاطر داشتن یک گروه اجتماعی خاص
 • دلیلی واقعی برای ترس از مجازات اعدام، شکنجه یا سایر رفتارهای غیرانسانی یا تحقیر آمیز در کشور خود دارید.
 • شما دلیلی واقعی دارید برای ترس از اینکه به خاطر یک درگیری مسلحانه در کشور خود دارید.
 • شریک زندگی، پدر، مادر یا فرزند شما اخیرا یک اجازه اقامت پناهندگی در هلند دریافت کرده است.

راحت ترین راه مهاجرت به هلند

کشور هلند یک کشور مهاجر پذیر در قاره اروپا می باشد. می توان گفت این کشور روابط سیاسی نسبتا مناسبی با کشور ایران دارد و راه های مهاجرت به این کشور برای ایرانیان در حال حاضر باز و آزاد است. درصورت اقدام به مهاجرت، هر شخص نیاز به اخذ اجازه اقامت در این کشور را دارد. راه های بسیاری برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد که در این مقاله این راه ها را مورد بررسی قرار دادیم. هر متقاضی با توجه به بررسی شرایط خود می تواند بهترین راه را برای مهاجرت به این کشور زیبا با استاندارد بالای زندگی انتخاب کند. راحت ترین راه مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می باشد که با استقبال زیادی از جانب متقاضیان در خصوص تحصیل در مقاطع دانشگاهی قرار گرفته است.

مهاجرت به هلند 2019

پارامترهای مهاجرت به هلند عبارت است از:

پارامترشرح
ساده ترین روش مهاجرت به کشور هلندتحصیل در کشور هلند
بازه زمانی روند کار6 ماه
بهترین مقطع تحصیلی برای مهاجرتدوره های کارآموزی در هلند
مزیت ویزای تحصیلیاخذ اقامت پس از تحصیل به مدت 1 سال
روند سفارتعدم مصاحبه

مزایای مهاجرت تحصیلی به هلند

اصلی ترین دلایلی که مهاجرت تحصیلی را به عنوان بهترین راه برای مهاجرت معرفی می نماید عبارتند از:

 • پروسه ویزای بدون استرس که از سوی دانشگاه اقدام می شود
 • نداشتن محدودیت سنی برای اخذ پذیرش از کشور هلند در هر مقطع دانشگاهی
 • امکان درخواست پیوستن اعضای خانواده به فرد متقاضی در حال تحصیل در هلند
 • امکان تغییر کارت اقامت از دانشجویی به اقامت کاری در کشور هلند
 • امکان کاریابی راحت در کشور هلند
 • امکان استفاده از اعتبار مدرک تحصیلی برای کار در کشورهای اروپایی

مهاجرت به هلند یا کانادا؟

امروزه مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان رویایی می باشد که هرساله با درخواست بالا مواجه است. کشور کانادا از جمله کشورهای انگلیسی زبان است که توانسته در خصوص مهاجرت در سایر کشورهای انگلیسی زبان، رتبه اول را به خود اختصاص دهد. هزینه های تحصیل و زندگی و مقرون به صرفه و سیتم آموزش عالی جهانی و بازار کار فوق العاده باعث دوچندانی جذابیت کشور کانادا در خصوص ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری است. بیشتر محبوبیت مهاجرت به کانادا زبان انگلیسی است، اما در این میان می توان گفت که کشور هلند هم شرایط مساعدی دارد. زیرا بیش از 90% مردمان این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند!

تعادل مهاجرت به هلند

جدول تعادل مهاجرت به هلند در سال 2018 و 2019 بدین صورت میباشد:

قارهسال 2017سال 2018
آسیا25.641 هزار نفر16.907 هزار نفر
آمریکا7.932 هزار نفر10.24 هزار نفر
آفریقا4.629 هزار نفر7.788 هزار نفر
اقانوسیه0.386 هزار نفر0.366 هزار نفر

شرایط لازم جهت اخذ اقامت دائم در هلند

یکی از فرصت هایی که کشور هلند برای شهروندان خارجی ساکن در این کشور ایجاد می کند، امکان دریافت اقامت دائم این کشور است. بر اساس قوانین هلند، هرگاه فردی برای مدت حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد، می تواند اقامت دائمی هلند را بدست آورد. البته افرادی که با استفاده از ویزای تحصیلی راهی هلند می شوند، این امکان را نخواهند داشت. افراد برای دریافت اقامت دائم کشور هلند باید ثابت کنند که توان پرداخت هزینه های زندگی خود را دارند. گواهی عدم سوء پیشینه قضایی در کشور هلند نیز یک مدرک الزامی برای دریافت اقامت دائم کشور هلند است. در صورتی که فردی موفق به دریافت اقامت دائم هلند شود می تواند به کشورهای عضو شنگن آزادانه سفر کند. همچنین پس از مدتی امکان دریافت پاسپورت هلند نیز برای افراد ممکن می شود.

پاسپورت کشور هلند

اشاره کردیم که در صورت اقامت قانونی و بلند مدت در کشور هلند شانس دریافت پاسپورت این کشور وجود دارد. همه افرادی قادر خواهند بود در صورت تبعیت از قوانین این کشور پاسپورت جدید خود را دریافت کنند. در باب پاسپورت کشور هلند:

 • نشان دهنده شهروند دائم هلند
 • حق رای در انتخابات
 • پنجمین پاسپورت معتبر جهان
 • امکان سفر به 184 کشور جهان بدون نیاز به ویزا

در حقیقت می توان اشاره کرد که شهروندان رسمی هلند از مورد اعتمادترین شهروندان جهان هستند

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید