تلگرام

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

برای ثبت نام در تلگرام باید شماره تلفن خود را ارائه دهید. به این ترتیب تلگرام هویت شما را تأیید می کند. اما در واقع نیازی به استفاده از شماره تلفن خود برای استفاده از تلگرام ندارید. در اینجا نحوه مخفی کردن شماره تلفن خود در تلگرام آورده شده است.

به دو روش می توانید کاربران را در تلگرام اضافه کنید: اول ، با استفاده از شماره تلفن آنها (یا با افزودن دستی یا اشتراک گذاری دفترچه تماس) یا با استفاده از نام های کاربری (مشابه توییتر).

اگر شما و مخاطبین خود از سیستم نام کاربری استفاده می کنید ، در واقع می توانید بدون استفاده از شماره تلفن خود ، به استفاده از تلگرام (عضویت در گروه ها ، مشترک شدن در کانال ها و موارد دیگر) ادامه دهید. برای این کار ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک تنظیم را غیرفعال کنید.

مرتبط: نحوه بی صدا کردن چت ها ، گروه ها و کانال ها در تلگرام

مخفی کردن شماره تلفن تلگرام در اندروید

با تغییر تنظیمات متفاوت از برنامه Android ، می توانید شماره تلفن خود را در تلگرام پنهان کنید. ابتدا برنامه تلگرام را در تلفن هوشمند Android خود باز کرده و از گوشه بالا سمت چپ روی نماد منوی سه خطی ضربه بزنید.

گزینه “Settings” را انتخاب کنید.

اکنون ، به بخش “Privacy and Security” بروید.

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

در اینجا ، گزینه “Phone Number” را انتخاب کنید.

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

در بخش “Who Can See My Phone Number” ، خواهید دید که گزینه پیش فرض “Everybody” است. اگر می خواهید فقط شماره خود را به مخاطبین خود نشان دهید ، به گزینه “My Contacts” بروید.

اگر نمی خواهید شماره تلفن را به کسی نشان دهید ، گزینه “Nobody” را انتخاب کنید.

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

پس از انتخاب گزینه “Nobody” ، بخش جدیدی به نام “Who Can Find Me By My Number” را مشاهده خواهید کرد. برای امنیت بیشتر ، باید این تنظیم را به گزینه “My Contacts” تغییر دهید.

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

این اطمینان می دهد که فقط کاربرانی که در مخاطبین شما هستند می توانند در تلگرام شما را جستجو کنند. هیچ کس دیگری نمی تواند شما را پیدا کند یا حتی شماره تلفن شما را ببیند.

پس از پایان کار ، روی نماد علامت تأیید در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا تنظیمات شما ذخیره شود

مخفی کردن شماره تلفن تلگرام در آیفون

روند کار در تلگرام برای آیفون کمی متفاوت است . برنامه تلگرام را باز کنید و به تب “Settings” بروید.

گزینه “Privacy and Security” را انتخاب کنید.

اکنون ، به بخش “Phone Number” بروید.

در اینجا ، بخش “Who Can See My Phone Number” را مشاهده خواهید کرد. اگر فقط می خواهید شماره تلفن خود را به کاربرانی که در مخاطبین شما هستند نشان دهید (و آن را از دیگران پنهان کنید) می توانید به “My Contacts” بروید.

اگر می خواهید آن را از دید همه پنهان کنید ، روی گزینه “Nobody” ضربه بزنید.

اگر این گزینه را انتخاب کنید ، بخش جدیدی به نام “Who Can Find Me By My Number” را مشاهده خواهید کرد. پیش فرض گزینه “My Contacts” است. در این حالت ، کاربرانی که شماره شما را در دفترچه تماس خود دارند ، فقط در صورت وجود در شماره مخاطب ، شماره تلفن شما را مشاهده می کنند.

اگر می خواهید کسی که شماره شما را در لیست مخاطبین ذخیره کرده است ، آن را در تلگرام ببیند ، می توانید به گزینه “Everybody” بروید.


اکنون که شماره تلفن خود را از مخاطبین خود پنهان کرده اید ، می توانید یک قدم جلوتر بروید و  اشتراک مخاطبین خود را نیز با تلگرام متوقف کنید . این اطمینان می دهد که شماره تلفن دیگر در ارتباط بین تمام مخاطبین شما دخیل نیست (برای افزودن کاربران می توانید از نام های کاربری استفاده کنید.).

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید