موزیلا فایرفاکس

نحوه فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر در مرورگر فایرفاکس

قابلیت تصویر در تصویر (PiP) به یک ویژگی محبوب برای تماشای فیلم هایی تبدیل شده است که کل صفحه نمایش شما را شامل نمی شوند. مرورگر فایرفاکس این قابلیت را به عنوان یک ویژگی داخلی در اختیار شما قرار می دهد که برای استفاده از آن می توانید روی آن کلیک کنید. در اینجا نحوه فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر در مرورگر فایرفاکس آمده است.

چرا باید از قابلیت PiP مرورگر فایرفاکس استفاده کنید؟

 با استفاده از تصویر در تصویر ، شما به راحتی فیلم را از وب سایت آن در Firefox بیرون می کشید. سپس ، پنجره شناور آن را به همان جایی که می خواهید روی صفحه قرار دهید ، منتقل کنید.

مرتبط: نحوه بستن همه پنجره های فایرفاکس به طور همزمان

در حالی که ویدیو در گوشه نمایشگر شما پخش می شود یا هرجایی که آن را منتقل کرده اید ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا وظایف دیگر خود را انجام دهید ، مقاله خود را بنویسید یا گزارش را برای جلسه خود تکمیل کنید.

فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر در مرورگر فایرفاکس

از آنجا که Picture-in-Picture در نسخه دسک تاپ Firefox تعبیه شده است ، تنها تنظیمی که باید نگران آن باشید این است که آیا می خواهید کنترل فیلم را ببینید یا خیر. این ضامن تصویر در تصویر است که در بالای ویدیوی وب سایت قرار دارد.

فعال کردن ضامن شما را قادر می سازد تقریباً هر فیلم را با یک کلیک در حالت PiP قرار دهید. در حالی که ما همچنین نحوه استفاده از منوی زمینه را با یک کلیک راست به شما نشان خواهیم داد ، برخی از سایت ها فهرست اختصاصی Firefox را با فهرست خود کنار می گذارند. این ممکن است شما را از گزینه حالت Picture-in-Picture خارج کند.

مرتبط: نحوه پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها در موزیلا فایرفاکس

برای فعال کردن کنترل تصویر در تصویر ، “Firefox” را باز کرده و به منوی “تنظیمات” بروید.

در ویندوز ، روی دکمه منوی سه خطی در سمت راست بالای نوار ابزار کلیک کرده و “Options” یا Tools> Options را از فهرست انتخاب کنید.

نحوه فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر در مرورگر فایرفاکس

در Mac ، روی دکمه منوی سه خطی در بالا سمت راست نوار ابزار کلیک کنید و “Preferences” یا Firefox> Preferences را از نوار منوی خود انتخاب کنید.

نحوه فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر در مرورگر فایرفاکس

در هر دو سیستم عامل ، “General” را در سمت چپ انتخاب کرده و به پایین صفحه بروید و “Browsing” را انتخاب کنید. کادر “Enable Picture-in-Picture Video Controls” را علامت بزنید.

نحوه فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر در مرورگر فایرفاکس

با تغییر وضعیت وارد حالت تصویر در تصویر شوید

اگر برای فعال کردن ضامن مراحل بالا را دنبال کنید ، استفاده از تصویر در تصویر آسان است. وقتی ویدیویی را در سایتی مانند YouTube یا Vimeo مشاهده کردید ، نشانگر خود را روی ویدیو قرار دهید. سپس نماد PiP را مشاهده خواهید کرد.

اگر هرگز در Firefox از Picture-in-Picture استفاده نکرده اید ، ضامن به سمت مستطیلی توضیح داده می شود و ویژگی را توضیح می دهد. اما بعد از اینکه حداقل یک بار از آن استفاده کردید ، به سادگی به عنوان یک نماد کوچک ظاهر می شود.

روی دکمه PiP کلیک کنید و ویدیو به گوشه صفحه نمایش داده می شود. سپس می توانید پنجره شناور را به جایی که می خواهید بکشید. با کشیدن یکی از گوشه های آن می توانید اندازه آن را تغییر دهید.

با استفاده از دکمه پخش / مکث ساده فیلم را کنترل کنید. در سمت چپ ، در حالی که پخش آن ادامه دارد ، یک دکمه برای قرار دادن مجدد ویدیو به وب سایت دارید. یا ، برای قرار دادن مجدد فیلم و توقف پخش ، روی “X” در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید.

نحوه فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر در مرورگر فایرفاکس

با منوی زمینه ، وارد حالت تصویر در تصویر شوید

همانطور که گفته شد ، با استفاده از منوی زمینه خود همچنان می توانید از حالت تصویر در تصویر در برخی از وب سایت ها استفاده کنید. یوتیوب یکی از این سایت هاست.

برای استفاده از PiP برای یک ویدیوی YouTube ، روی فیلم کلیک راست کنید ، سپس یک بار دیگر کلیک راست کرده و “Picture-in-Picture” را انتخاب کنید.

نحوه فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر در مرورگر فایرفاکس

این به راحتی منوی زمینه YouTube را نمایش می دهد. دومین کلیک راست منوی Firefox را با گزینه Picture-in-Picture نشان داده شده در بالا نشان می دهد.

سایت های ویدیویی دیگر مانند Vimeo در حال حاضر PiP را در Firefox با استفاده از منوی زمینه ارائه نمی دهند. دوباره ، این زمانی است که آن ضامن دستی Picture-in-Picture فعال شده باشد.

لازم نیست فیلم ها کل صفحه نمایش شما را تصاحب کنند. بنابراین ، دفعه بعد که فیلم را در Firefox تماشا می کنید ، در حالی که به کارهای دیگر ادامه می دهید ، این حالت Picture in-Picture را در ذهن داشته باشید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید