موزیلا فایرفاکس

نحوه غیرفعال کردن پیام هشدار تمام صفحه مرورگر فایرفاکس

هر زمان که یک فیلم را در Firefox تماشا کنید ، برای چند ثانیه یک پیام هشدار دهنده ظاهر می شود و سپس از صفحه نمایش محو می شود. در حالی که هدف اصلی آن امنیت است ، ممکن است بخواهید در صورت آزار دهنده بودن ، پنجره را غیر فعال کنید. در ادامه نحوه غیرفعال کردن پیام هشدار تمام صفحه مرورگر فایرفاکس را به شما توضیح می دهیم.

هشدار تمام صفحه چیست و چرا اهمیت دارد؟

همه مرورگرهای مدرن از API تمام صفحه برای ارائه محتوای مورد نظر – مانند فیلم ها ، تصاویر و بازی های آنلاین – با استفاده از کل صفحه استفاده می کنند و از سایر عناصر رابط کاربری استفاده نمی کنند. در صورت فعال شدن ، یک پیام هشدار کوچک لحظه ای در بالای صفحه ظاهر می شود و به شما اطلاع می دهد که باعث چنین اتفاقی شده است. این همان عملکردی است که هنگام تماشای یک ویدیوی YouTube در حالت تمام صفحه مشاهده می کنید.

Disable Firefox’s Fullscreen Warning Message

در حالی که ممکن است در بعضی مواقع آزاردهنده باشد اما این گزینه برای کمک به جلوگیری از حملات فیشینگ بسیار مهم است.

در این حالت ، هنگامی که سایت جعلی به حالت تمام صفحه می رود ، مرورگر یک پیام هشدار به شما نشان می دهد و به شما اطلاع می دهد که آن را آغاز کرده است. اگر هشدار را مشاهده نکنید ، ممکن است فکر کنید این یک سایت قانونی است.

نحوه غیرفعال کردن پیام هشدار تمام صفحه در فایرفاکس

ابتدا باید به صفحه Advanced Preferences دسترسی پیدا کنیم ، که شبیه به فعال کردن پرچم ها در مرورگر کروم است.

مرتبط:نحوه تغییر صفحه اصلی مرورگر وب سافاری در مک

هشدار:  Firefox همه تنظیمات موجود در این صفحه را ذخیره می کند ، بنابراین باید در هنگام جست و خیز در اینجا مراقب باشید. تغییر این تنظیمات می تواند برای ثبات و امنیت مرورگر مضر باشد. شما فقط باید در صورت اطمینان و اطمینان از آنچه انجام می دهید ادامه دهید.

عبارت about:config را در نوار آدرس وارد کنید. این صفحه با اخطار در مورد تأثیر تغییر این تنظیمات و تأثیر آن در Firefox بارگیری می شود. بر روی دکمه ” Accept the Risk and Continue ” کلیک کنید.

Disable Firefox’s Fullscreen Warning Message

در نوار جستجو ، full-screen-api.warning.timeout  جستجو را تایپ کرده و روی نماد مداد کنار نتیجه کلیک کنید تا مقدار اولویت را تغییر دهید.

Disable Firefox’s Fullscreen Warning Message

عددی که وارد می کنید مقدار زمان در میلی ثانیه تا زمان از بین رفتن هشدار است. به خاطر داشته باشید که پس از شروع تمام صفحه ، هر چیزی زیر 500 به سختی ظاهر می شود. به دلایل امنیتی ، اگر می خواهید هنگام ورود به حالت تمام صفحه ، هشدار را مشاهده کنید ، باید چیزی را در حدود 500 میلی ثانیه قرار دهید. در غیر این صورت ، پس از اتمام ، روی علامت تیک بزنید.

مقدار پایان --- در میلی ثانیه - را وارد کنید و روی علامت تیک کلیک کنید.

پس از تغییر مقدار در تنظیمات ، نیازی به راه اندازی مجدد Firefox ندارید. دفعه بعد که یک ویدیو را در حالت تمام صفحه مشاهده کنید ، از زمان بندی جدید استفاده می شود.

برای بازگشت به زمان بندی پیش فرض ، به صفحه ” Advanced Preferences ” برگردید و روی پیکان بازنشانی در سمت راست تنظیمات full-screen-api.warning.timeout کلیک کنید.

به صفحه Advanced Preferences بروید و روی پیکان بازنشانی در سمت راست تنظیمات تمام صفحه-api.warning.timeout کلیک کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید